ЛЮБИТИ НЕ МОЖНА НЕНАВИДІТИ: ЯК ЗБЕРЕГТИ СВОЄ КОХАННЯ? (поради психологів)

Фото ілюстративне

Від кохання до ненависті один крок. ЧаРівне.інфо розпитало психологів, де ця межа та як до неї не підходити. Ось що вони радять.

Від кохання до ненависті один крок. ЧаРівне.інфо розпитало психологів, де ця межа та як до неї не підходити. Ось що вони радять.

Розлучення, зради, охолодження і дистанціювання відбуваються в більшій мірі в тих сім`ях, де неможливо виражати до партнера (чи просто якось проживати) всі почуття, що до нього виникають. Тобто не виходить не любити того, кого любиш, начебто ненавидіти можна тільки "поганих", а любити "хороших". Хоча як можна злитися на людину, яка зробила тобі стільки хорошого?! І ось почуття "розділилися" - або тільки одне, або тільки інше.

У будь-яких близьких стосунках рано чи пізно накопичуються невдоволення, роздратування, вимоги та претензії. Якщо партнер не може бути стійким до таких почуттів, розвалюється - йде, грюкає дверима, лякається, що тепер вже його точно розлюбили, якщо зляться на нього, то напевно, і любов почне марніти і в`янути.

Адже всі почуття - з одного джерела: перекриваючи одне (зі страху нашкодити партнеру, а в підсумку і відносинам), перекривається автоматично і інші. І тоді, коли з`ясується, що той, з ким у відносинах ви перебуваєте, нестійкий або неадекватний у виразі "негативних" почуттів і не виражає свої, пара швидко приходить до занепаду, до "зникнення" любові.

Іноді трапляються в такі моменти зради - коли любов можна виражати до іншої людини, а невдоволення залишити в шлюбі, підтримуючи розщеплення. Схоже, генез цієї проблеми лежить в дитинстві, у відносинах з такою матір`ю, яку можна було тільки любити, а ненавидіти когось іншого, або краще самого себе, зручніше. Якщо мати може прийняти свою дитину з тими почуттями, які у нього є, дати йому зрозуміти, що це нормально в такій ситуації, може витримувати його почуття, то дитина буде більш психічно здоровим.

Взагалі ідея позитивного-негативного йде з дитинства. Оскільки є почуття, які тілесно переживаються як приємні, вони вважаються позитивними, а є ті, що переживаються як неприємні, вони і вважаються негативними. Але насправді негативні говорять лише про те, що потрібно кудись посунутися-відсунутися-пересунутися-відійти або щось ще важливе для себе зробити, щоб стало добре.

А позитивні про те, що це потрібне досягнуто-зроблено. Тому, може бути, просто потрібно знайти зручну форму для повідомлення партнеру що з вами, щоб йому правда було зрозуміліше, тоді і взаємодіяти вам, напевно, буде простіше.

Хоча я не вважаю, що будь-які почуття обов`язково виражати треба, зовсім ні. Чимало з них і правда потрібні тільки самій людині, щоб розуміти, на якому він світі, чого хоче, куди рухатися, що йому добре, а що не дуже.

Міла СЛОБОДЕНЮК
 


Azov Army

Новини по темі:

  • У нардепа від Рівненщини Олександра Аліксійчука народилася донька

    26 06 2026, 18:23
    Про цю новину він розповів на своїй Fb-сторінці.
  • Відомий український священник Олексій Філюк «розвіртуалізувався» з Третяком (ВІДЕО)

    26 06 2026, 17:40
    Так, екс-мер Рівного Олександр Третяк розповів у своїх со...
  • У Рівному через спеку скасували проведення свята «Випускник —2026»

    26 06 2026, 17:03
    Про це повідомляє Рівненська міська рада.
  • Рівненська облрада взялася за електросамокати: деталі

    26 06 2026, 16:25
    Так, Рівненська облрада просить парламент посилити контро...
  • З полону повернулися ще троє воїнів з Рівненщини

    26 06 2026, 15:44
    Про це повідомив начальник ОВА Олександр Коваль.