Сьогодні з кожним днем все більше розмов ведеться про можливий кінець світу 21 грудня. ЧаРівне.інфо поцікавилося у церковнослужителів і астрологів, що вони думають з цього приводу.
21 грудня 2012 року у всього людства з`явиться унікальна можливість спостерігати рідкісне явище - парад планет. Масштаб явища буде всегалактичним, тобто всі планети Сонячної системи - Меркурій, Марс, Венера, Земля і т.д. - вишикуються в одну лінію. Крім того, саме в день зимового сонцестояння 21 грудня 2012 року завершується календар племені майя, яке славилося своїми пророцтвами, писемністю, математичною і астрономічною системами.
Саме із цими обома обставинами і пов’язують можливий кінець світу 21 грудня 2012 року. Сьогодні з кожним днем все більше розмов ведеться про це. І в той час, як одні насправді побоюються і ладні на все, аби врятуватися, інші спекулюють на паніці населення та видумують масу способів легкої наживи. ЧаРівне.інфо поцікавилося у церковнослужителів і астрологів, чи буде все ж кінець світу у грудні 2012 року.
ДУМКА ЦЕРКВИ
Глава Української православної церкви Київського патріархату святійший патріарх Філарет порадив не вірити будь-яким пророцтвам про кінець світу 21 грудня 2012 року.
«Зі Священного писання і переказів церкви ми знаємо твердо, що кінець світу обов`язково буде, і настане він під час другого пришестя Христового і Страшного Суду. Тоді всі померлі воскреснуть, а живі – переміняться. І всі люди постануть перед Богом дати відповідь за своє життя і свої гріхи. Праведники увійдуть в блаженну вічність з Богом, грішники підуть на вічні муки. Земля і все, що на ній, згорить, і буде нове небо і нова земля.», - сказав Філарет.
За його словами, з Писання зрозуміло, що кінець світу не буде наслідком природних причин, у тому числі будь-яких астрономічних явищ: «Наближення кінця світу буде супроводжуватися збільшенням кількості стихійних лих, знаменнями з неба, голодом, війнами та іншими лихами. Але причиною кінця світу буде моральне падіння людей, а не так званий парад планет чи закінчення календаря племені майя.», - стверджує святійший патріарх.
Він також додав, що будь-які спроби попередньо озвучити дату кінця світу, назвати точно його рік, місяць і день, є свідомо помилковими. «Це брехливі пророцтва, від яких люди вже не раз ніяковіли. Тільки на нашій пам`яті кілька десятків разів призначали кінець світу - і завжди все це, звісно ж, виявлялося помилкою.», - зазначив Філарет.

ДУМКА ВЧЕНИХ ТА АСТРОЛОГІВ
Вчені та науковці також дуже скептично ставляться до прогнозів кінця світу у грудні цього року. Зокрема, російський Гідрометцентр не знайшов у сезонних змінах клімату жодних ознак наближення кінця світу.
Знаменитий вчений-астролог Павло Глоба, в свою чергу, акцентує увагу стурбованих істерією навколо апокаліпсису людей, що «кінець світу» колись таки настане, але не зараз.
Астролог підкреслює, що планета, на якій ми з вами живемо, як і все інше в матеріальному світі, не вічна. Рано чи пізно Земля все-таки припинить своє існування і настане апокаліпсис. "Але, я думаю, кілька мільярдів років у нас з вами ще є. А ось точніше на це питання може відповісти тільки Господь Бог", - стверджує Павло Глоба.
Щодо календаря індіанців майя, вчений зазначає, що він справді завершився, але це аж ніяк не означає кінця земної цивілізації.
Нещодавно Павло Глоба побував у регіоні Мексики, де проживають люди, чиїми предками були давні майя. Нащадки представників мудреців давнини стверджують, що даний відрізок часу є просто-напросто початком нового етапу життя людей - перехід від суспільства споживання до духовного суспільства. За словами астролога, жити в цьому суспільстві нам буде набагато комфортніше, ніж у сьогоднішній дійсності.
Зміни, за словами Павла Глоби, чекають на людство з початком нового року за китайським календарем, тобто з 10 лютого 2013 року і триватимуть енну кількість часу. Економічна криза, як вважає відомий астролог, триватиме до 2014 року.

Попри все, Глоба вважає, що у «кінця світу», навколо якого створено такий ажіотаж, є й позитивний аспект. Він впевнений, що коли мине ця страшна дата, то вранці 22 грудня всі зрозуміють, що нічого поганого не трапилося, всі живі і здорові, і тоді людському щастю явно не буде меж. Астролог навіть пожартував, що задля такого «кінці світу» не гріх і вигадувати.
ЧаРівне.інфо бажає вам оптимізму, непохитної віри у Бога і довгих років життя, незважаючи ні на що!
