До музею в Острозі передали пам’ятну гільзу з прифронтового Оріхова

Фото ілюстративне

Фонди Державного історико-культурного заповідника в Острозі поповнилися новим експонатом - пам’ятною гільзою з міста Оріхів Запорізької області. Незабаром її зможуть побачити відвідувачі музейної експозиції.

Про це інформує пресслужба Рівненської облради.

Експонат належав військовослужбовцю Олександру Хижевському, який чотири роки проходив службу в Оріхові. Для захисника ця гільза стала символом пережитого бойового шляху та нагадуванням про місто, яке росіяни майже стерли з лиця землі.

Особливістю виробу є те, що створений він за участі фахівців підприємства «Мотор Січ» та конструкторського бюро АІС, з якими військовий підтримував зв’язок під час служби. Також на гільзі зображено підкову — позивний військового, а також викарбувано слова Тараса Шевченка.

Для музею гільзу передав заступник голови Рівненської обласної ради Віталій Ундір, який придбав її під час благодійного аукціону з нагоди Дня міста Острога.

Незабаром експонат стане частиною музейної експозиції та буде доступний для відвідувачів.


Azov Army

Новини по темі:

  • У Рівному розшукали загубленого 5-річного хлопчика

    23 06 2026, 18:09
    Про такий інцидент повідомляє патрульна поліція.
  • На Рокитнівщині оштрафували чоловіка, який побив собаку палицею

    23 06 2026, 17:32
    Про це повідомляє поліція області.
  • У Рівному оштрафували п'яного водія електросамоката

    23 06 2026, 16:12
    Про цей та інші випадки повідомляє патрульна поліція.
  • Великоолексинський ліцей вітає випускників, які отримали максимальні 200 балів на НМТ

    23 06 2026, 15:31
    Про це йдеться у соцмережах Великоолексинського ліцею.
  • Рівнянку оштрафували за порушення тиші

    23 06 2026, 14:52
    Про це повідомляє патрульна поліція.
  • Рівне проведе в останню дорогу Захисника Володимира Цимбалюка

    23 06 2026, 14:11
    Про цю трагічну новину повідомляє Рівненська міська рада.