Діти і вчителі узахваті від школи: рівнянка поділилась враженнями про освіту в Данії

Фото ілюстративне

Рівнянка Іванна Новак розповіла про враження від освіти у Данії. Вона вчителька англійської мови, яка зараз викладає в інтеграційному класі для іноземців.

Свій досвід, а також те, як відбувається інтеграція українських дітей в освітній простір Данії, вона описала у фейсбук-спільноті БАТЬКИ SOS

- Я сама вчитель англійської мови, наразі вчителюю в інтеграційному класі для іноземців. Наших дітей залучають зараз масово, оскільки батьки отримують документи на проживання і стаціонарна освіта обов’язкова. Ідуть на зустріч і, якщо дитина має уроки онлайн, на кілька тижнів відтерміновується запис до місцевої школи.

Першочергове завдання - данська мова. Хоча всі знають англійську, але какая разніца не працює. І це при тому, що шукають українських вчителів, для того, щоб з серпня розпочати навчання, враховуючи українську програму. Данія розуміє, що багато сімей повернуться додому і намагається зробити усе для того, щоб діти не втратили навчальний рік. Це велика підтримка! Це так важливо!

В нашому класі діти просто діляться на початкову школу і середню. У групі є один український вчитель та кілька данських. Робоча мова англійська, при потребі є допомога рідною українською, але вчимо лише данську поки що. І вона досить складна. Навчання лише в ігровій формі. Для всіх. Дуже багато часу проводимо на вулиці, в будь-яку погоду. Дощовий костюм і резинові чоботи для менших - маст хев. Але на подвірі стільки всього - причому того, що в Україні є платним. То нашим дітям тут воля! На вулиці працюють педагоги, які залучають дітей до Ігор та активностей. І тут вилізло: ми не вміємо гратися. Діти сваряться, роблять шкоду один одному, жаліються один на одного. Не можуть поділити то гойдалку, то батут.

В школі тисяча дітей, на вулиці мурашник, усі дуже активні, але немає бійок і сварок. Лише наші. Так ніби чекають, що на них накричать. Але тут такого немає. Мусили запросити спеціаліста, яких в перший же день зробив висновок, що діти не навчені бавитися самостійно. Вони ок вчаться, стараються, але у вільний час, коли вчитель не організовує їхній час - вони не знають правил поведінки. Прикро. Працюємо тепер над цим. Бо…. Навчання відкладається, поки не врегулюємо поведінкові моменти. Але знову ж таки, данці сприйняли це як «маємо те, що маємо. Знаємо що робити»))) Педагог залишився з нами, бо він потрібен. Вчимося і ми, вчителі.

До речі, вміти чекати і зайняти себе, коли нудно, це дуже важливий навик. Тут на день народження чи свято немає соди на аніматорів. Якщо є група дітей - їм не має бути скучно апріорі!))) тільки через вміння самозайнятися діти знаходять хоббі! Бо коли їм скучно, вони роблять те, до чого душа лежить. О це ж так просто, але так дивно, що на запитання про хобі діти відповідають «гуляти з друзями», «сидіти в телефоні»( Навчимося і ми, я впевнена в цьому.

Поки справжнього данського шкільного процесу не бачили. Оскільки мова далека від нашої і «як не розумієш, то не догадаєшся», то в данські класи можна лише при певному рівні мови. Країна 5 млн населення, тримається за свої традиції і свою ідентичність.
І головне: діти до школи біжать… вони обіймають вчителів, записують самі все у блокнот і вчать вдома батьків)

Ми не порівнюємо дітей ні з місцевими, ні між собою. Ми просто беремо і вчимо! Я щаслива, що дотична до цього процесу. Я щаслива, що моя присутність має місію тут і зараз. Діти посміхаються, ми вчимося новим засадам соціальної поведінки. Ми вчимося емоційному інтелекту і софт скілам, і ці діти, які в мене перед очима зараз усе подолають! Бо вони вмітимуть і себе відстояти, і іншим не нашкодити. Вони виростуть безконфліктними, бо усвідомлять, що вони рівні серед рівних, їм не потрібно бути першими, щоб бути щасливими.


Будуємо за для майбутнього (Новина, низ)

Новини по темі:

 • Гендиректора Рівненської АЕС переводять на іншу посаду, - Енергоатом

  27 червня 2022, 14:41
  Відсьогодні, 27 червня 2022 року, генерального директора ...
 • Випав через вікно вагону: у поліції розповіли деталі загибелі чоловіка

  27 червня 2022, 11:56
  Слідчо-оперативна група на місці події виявила на коліях ...
 • На Рівненщині чоловік виходив з потяга і загинув

  27 червня 2022, 11:37
  Трагедія сталась учора.
 • Відомий спідвеїст з Рівного отримав травму на змаганнях

  27 червня 2022, 12:34
  Спідвеїст з Рівного Віктор Трофімов під час падіння на ос...
 • У Вараші депутати не допустять зміни керівництва РАЕС

  27 червня 2022, 08:56
  Останні пів року триває гостра соціальна напруженість сер...
 • Білорусь відправила до РФ 20 вагонів з боєприпасами

  27 червня 2022, 08:16
  Керівництво Білорусі продовжує надавати військову допомог...
 • Біля Бахмута ЗСУ знищили ворожі ДРГ і зупинили штурм

  27 червня 2022, 07:52
  Про це повідомляє Генштаб ЗСУ.