Депутати хочуть обирати президента через електронні урни

Фото ілюстративне

Відповідний проект закону про внесення змін до закону про вибори президента зареєстровано в парламенті і передано на розгляд керівництву Ради.

Народний депутат Віктор Балога вніс на розгляд Верховної Ради України законопроект про введення у країні електронного підрахунку голосів виборців на президентських виборах 2015 року. Для реалізацій положень цього закону, у разі його прийняття, буде потрібно до 400 мільйонів гривень фінансових витрат держбюджету, пише gazeta.ua.

Відповідний проект закону про внесення змін до закону про вибори президента зареєстровано в парламенті і передано на розгляд керівництву Ради. Згідно з пояснювальною запискою до законопроекту, максимально спростити процес встановлення результатів голосування та забезпечити їхню достовірність можна за допомогою електронних урн.

"Такі програмно-апаратні комплекси забезпечать автоматизований прийом, розпізнавання і підрахунок виборчих бюлетенів, формування та друк протоколу про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці, збереження на портативному носії інформації про результати голосування та їхнє передання виборчим комісіям вищого рівня", - йдеться в записці.

Електронна виборча урна буде складатися зі скануючого пристрою, який встановлюється на напівпрозорий ящик і комплекту периферійного обладнання, який забезпечує друк протоколів дільничної виборчої комісії, взаємодію між обладнанням, передачу даних.

Вартість однієї електронної виборчої скриньки за попередніми висновками може становити близько 6 тисяч гривень, а реалізація положень цього закону, у разі його прийняття, вимагатиме до 400 мільйонів гривень фінансових витрат державного бюджету України.


На Щасливому (Запис низ)

Новини по темі:

 • У Здолбунові чоловік посеред білого дня ходив зі зброєю

  04 02 2023, 13:35
  У Здолбунові за незаконне зберігання переробленої зброї з...
 • Рівненські благодійники вкотре передали автомобілі на фронт ВІДЕО

  04 02 2023, 12:33
  До бійців Мотопіхотного батальйону 14 окремої механізован...
 • Поблизу «Ладомирії» облаштували бомбосховище

  04 02 2023, 11:34
  У разі виникнення ракетної небезпеки під час екскурсій на...
 • Поліція встановлює місце перебування жителя Вінницької області

  04 02 2023, 10:15
  За наявною оперативною інформацією 31-річний мешканець Ра...
 • В Острозькій громаді обговорили політики захисту прав жінок

  04 02 2023, 09:48
  Підсумували роботу в Острозькій громаді в рамках проєкту ...
 • Клас безпеки відкрили в селі Гільча-2

  04 02 2023, 07:33
  На Рівненщині активно створюються класи безпеки для підро...