Делегація Рівненської області бере участь у Форумі «Асоціація міст України єднає Україну»

Фото ілюстративне

Цього року Асоціація міст України святкує 30-річчя, відтак цей Форум започатковує низку заходів з відзначення ювілейної дати.

Форум в Івано-Франківську проходить під гаслом «Асоціація міст України єднає Україну». Спільними зусиллями всіх членів Асоціація міст України розбудовує місцеве самоврядування європейського зразка та перетворює Україну у державу сильних, спроможних громад. АМУ формує рішення, які роблять сильними усі громади, незалежно від їх місця знаходження, статусу чи розміру, у кожній з них мешканці повинні мати достойний рівень життя у всіх сферах, отримувати достойні зарплати та якісні послуги. 

Учасники Форуму - міські, селищні, сільські голови та представники органів місцевого самоврядування Івано-Франківської, Чернівецької, Закарпатської, Волинської, Львівської, Хмельницької, Рівненської та Тернопільської областей,  народні депутати України, Голова Асоціації міст України Київський міський голова Віталій Кличко,  Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан та виконавчі директори регіональних відділень Асоціації міст України, представники органів центральної виконавчої влади, представники інституцій громадянського суспільства та міжнародних організацій, ЗМІ. 

В рамках форуму відбулася відкрита дискусія на тему «Об’єднання України через розвиток муніципалітетів».

Висловили власну позицію щодо важливих питань місцевого самоврядування та відповіли на запитання голів громад народні депутати України:

 • Віталій Безгін, голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою парламентського Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування
 • Оксана Савчук, голова підкомітету з питань безпеки дорожнього руху та безпеки на транспорті парламентського Комітету з питань транспорту та інфраструктури
 • Вячеслав Рубльов, голова підкомітету з питань регіональної політики та місцевих бюджетів парламентського Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку
 • Едуард Прощук, голова підкомітету з питань охорони і раціонального використання водних ресурсів та державного моніторингу навколишнього природного середовища парламентського Комітету з питань екологічної політики та природокористування.

Віталій Безгін наголосив, що тільки в єдності центральної та місцевої влад є запорука розвитку держави і зазначив, що Бюджет-2022, що став бюджетом громад, краще будь-яких слів підтверджує ці судження. Віталій Безгін підкреслив, що громади та асоціації є ключовими стейкхолдерами Комітету. Адже саме від місцевого самоврядування залежить комфорт життя всіх українців, бо кожен живе в громаді!

Під час виступу Віталій Безгін зупинився на прийнятих за останній рік законопроектах, що стосуються важливих аспектів діяльності місцевого самоврядування та анонсував проєкти, які ще потрібно ухвалити і закликав голів громад і АМУ до співпраці у їх доопрацюванні та адвокації.

Оксана Савчук зупинилася на питаннях повноважень районних рад, територіальної оборони, місцевого самоврядування та освітніх програм, які допоможуть мотивувати молодь залишатися в рідних містах, вчитися і працювати вдома. Розуміємо, що за новаціями майбутнє.

«Україні важливо зберегти і розвинути свій потужний інтелектуальний потенціал. Маємо разом, не дивлячись на політичні погляди, об’єднатися для напрацювання найкращих практик для розвитку громад» - сказала вона.

Рівненську область у Форумі «Асоціація міст України єднає Україну» представляють – Рівненський міський голова Олександр Третяк, Корецька міська голова Людмила Дмитрук, Здолбунівський міський голова Владислав Сухляк, Гощанський селищний голова Микола Панчук, Великоомелянська сільська  голова Алла Карпюк, Білокриницька сільська голова Тетяна Гончарук, Крупецький  сільський голова Віталій Мошкун, секретар Дубенської міської ради Віктор Недашковський, заступник Костопільського міського голови Андрій Ткачук, секретар Малолюбашанської громади Тетяна Алексійчук, а також виконавча директорка Рівненського РВ АМУ Тетяна Грещук.

Асоціація міст України дякує народним депутатам, які взяли участь у Форумі, за увагу до проблем місцевого самоврядування. Щиро бажаємо успіхів та висловлюємо сподівання на подальшу плідну співпрацю у справі відстоювання інтересів усіх українських громад, - Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан.

Повідомляє Рівненське РВ АМ


Будуємо за для майбутнього (Новина, низ)

Новини по темі:

 • Білоруські військкомати перевіряють можливості мобілізації

  30 червня 2022, 09:53
  Оперативна інформація станом на 06.00 30.06.2022 щодо рос...
 • На Сарненщині на гарячому викрили бурштинокопачів (фото)

  30 червня 2022, 09:06
  Припинили протиправну діяльність поліцейські Сарненського...
 • Спека, грози, а подекуди град: на Рівненщині - штормове попередження

  29 червня 2022, 18:34
  У середу, 29 червня, на Рівненщині пануватиме спека.
 • Рівняни здійснили культурний візит до Луцька (Фото, відео)

  29 червня 2022, 17:00
  У Рівному відновили активний процес реалізації міжнародно...
 • На Рівненщині відділ освіти вимагає повернути 300 тисяч переплати за газ

  30 червня 2022, 08:03
  Рівненською окружною прокуратурою в інтересах держави в о...
 • У лісі на Рівненщині чоловіка вкусила гадюка

  29 червня 2022, 17:56
  Медики госпіталізували пацієнта якого вкусила гадюка.
 • На Рівненщині навчання у школах розпочнеться 1 вересня, але мають бути укриття

  29 червня 2022, 16:25
  На Рівненщині роблять усе можливе, аби освітній процес ро...