Екологія та мистецтво: у Рівному показали результати резиденції Contemporary Art Rivnе (фото, відео)

Фото ілюстративне

У Рівному відбулась перша мистецька резиденція Contemporary Art Rivne. Упродовж трьох тижнів, з 7 по 28 серпня, художники та дослідники долучились до створення робіт на екологічну тематику.

Тема резиденції — «Вода. Часті питання». Проєкт мав на меті підняти питання про стан води у Рівному та регіоні. Своєрідним підсумком резиденції стала виставка робіт митців та мисткинь у Рівненському обласному краєзнавчому музеї. На кураторській екскурсії виставкою побували і журналісти ЧаРівне.інфо.

Резиденція Contemporary Art Rivne відбувається за ініціативи «Платформи взаємодій «Простір»» у партнерстві з Національним університетом водного господарства та природокористування за підтримки Українського культурного фонду. 

- Упродовж трьох тижнів наша організація реалізувала першу у Рівному резиденцію на екологічну тематику. За допомогою митців, а також науковців Національного університету водного господарства та природокористування ми створювали роботи, які підіймати екологічну проблематику стану водних ресурсів Рівненщини.  Наразі представили вже виставку. Маємо надію, що це буде першим кроком до створення Музею сучасного мистецтва на Рівненщині. Вже є певний фітбек від нашої місцевої та обласної влади та розуміння того, наскільки це важливо для міста та регіону. Вже ведеться певна робота, щоб надати митцям Рівненщини майданчики для того, аби вони могли представляти свої роботи, - зазначила виконавча директорка ГО «Платформа взаємодій «Простір» Олена Тинник.

У рамках проєкту відбувались екскурсії містом із серією презентацій «site-specific» проєктів. Митці та мисткині намагались максимально взаємодіяти з місцевим контекстом: з Устею, з Басовим Кутом, зі гідропарком, з Лебединкою, історичним контекстом замку Потоцьких, з радянськими модернізаційними проєктами тощо. 

- Результати резиденції представленні у вигляді виставки у Рівненському обласному краєзнавчому музеї. Це, власне, рефлексії художників, художниць на ситуацію з водою у місті, в регіоні. Вона присвячена екології. На виставці представлені 14 робіт художників та художниць з різних регіонів України: Львова, Києва, Одеси, Луцька, Рівного. Крім того, це один із перших досвідів для краєзнавчого музею - представлення виставки такої масштабної резиденції сучасного мистецтва у Рівному, - зазначив запрошений куратор резиденції Contemporary Art Rivne Дмитро Чепурний.

Виставка має різножанровий контекст. Це фотографія, відео, графіка, живопис, інсталяція. Крім того, була ще серія перформансів у міському середовищі. 

Учасники/ці резиденції: Аліна Хорольська, Анна Івченко, Антон Григоренко, Дар'я Пугачова, Євген Іваненко, Марія Майор, Турлюн Тамара, Коршунов Євген, Наталія Громик, Олександр Населенко, Олександра Промська, Олександра Сиса, Петро Владіміров і Олександра Майборода, Анастасія Тинник, Богдана Давидюк, Вікторія Романчук, Іванка Бородіна, Василь Корбутяк, Павло Бенедюк, Володимир Сергачов. Куратор резиденції: Дмитро Чепурний. 

Виставка триватиме до 26 вересня у Рівненському обласному краєзнавчому музеї. 


Будуємо за для майбутнього (Новина, низ)

Новини по темі:

 • Поблизу Рівного сталась смертельна ДТП: зіткнулись легковик і фура (фото)

  25 травня 2022, 21:04
  Смертельна ДТП у Рівненському районі: на місці події прац...
 • Дубенчанка перейшла за сумнівним посиланням та втратила 37 тисяч гривень

  25 травня 2022, 18:16
  Гортаючи стрічку новин у телеграм-каналі, 30-річна мешкан...
 • Голодний та брудний ішов пішли до родичів: підлітка з Острожчини помітили на 25 кілометрів від дому

  25 травня 2022, 19:02
  Поліцейські повернули додому юного мандрівника з Острожчи...
 • Не дотримувалися протипожежних норм: пожежники назвали причини пожежі на ринку у Рівному

  25 травня 2022, 17:25
  Двоє людей було врятовано із задимленого підвалу критого ...
 • Чоловіка з Рівненщини судитимуть за зберігання понад 300 грамів наркотиків

  25 травня 2022, 16:46
  За процесуального керівництва Здолбунівської окружної про...
 • У Рівному провели в останню путь Героя Євгена Чирка (фото)

  25 травня 2022, 16:03
  Сьогодні, 25 травня, Рівне віддало останню шану Героєві Є...
 • На Рівненщині оголосили штормове попередження на сьогодні та завтра

  25 травня 2022, 15:29
  За інформацією Рівненського гідрометеоцентру, сьогодні, 2...