Екологія та мистецтво: у Рівному показали результати резиденції Contemporary Art Rivnе (фото, відео)

Фото ілюстративне

У Рівному відбулась перша мистецька резиденція Contemporary Art Rivne. Упродовж трьох тижнів, з 7 по 28 серпня, художники та дослідники долучились до створення робіт на екологічну тематику.

Тема резиденції — «Вода. Часті питання». Проєкт мав на меті підняти питання про стан води у Рівному та регіоні. Своєрідним підсумком резиденції стала виставка робіт митців та мисткинь у Рівненському обласному краєзнавчому музеї. На кураторській екскурсії виставкою побували і журналісти ЧаРівне.інфо.

Резиденція Contemporary Art Rivne відбувається за ініціативи «Платформи взаємодій «Простір»» у партнерстві з Національним університетом водного господарства та природокористування за підтримки Українського культурного фонду. 

- Упродовж трьох тижнів наша організація реалізувала першу у Рівному резиденцію на екологічну тематику. За допомогою митців, а також науковців Національного університету водного господарства та природокористування ми створювали роботи, які підіймати екологічну проблематику стану водних ресурсів Рівненщини.  Наразі представили вже виставку. Маємо надію, що це буде першим кроком до створення Музею сучасного мистецтва на Рівненщині. Вже є певний фітбек від нашої місцевої та обласної влади та розуміння того, наскільки це важливо для міста та регіону. Вже ведеться певна робота, щоб надати митцям Рівненщини майданчики для того, аби вони могли представляти свої роботи, - зазначила виконавча директорка ГО «Платформа взаємодій «Простір» Олена Тинник.

У рамках проєкту відбувались екскурсії містом із серією презентацій «site-specific» проєктів. Митці та мисткині намагались максимально взаємодіяти з місцевим контекстом: з Устею, з Басовим Кутом, зі гідропарком, з Лебединкою, історичним контекстом замку Потоцьких, з радянськими модернізаційними проєктами тощо. 

- Результати резиденції представленні у вигляді виставки у Рівненському обласному краєзнавчому музеї. Це, власне, рефлексії художників, художниць на ситуацію з водою у місті, в регіоні. Вона присвячена екології. На виставці представлені 14 робіт художників та художниць з різних регіонів України: Львова, Києва, Одеси, Луцька, Рівного. Крім того, це один із перших досвідів для краєзнавчого музею - представлення виставки такої масштабної резиденції сучасного мистецтва у Рівному, - зазначив запрошений куратор резиденції Contemporary Art Rivne Дмитро Чепурний.

Виставка має різножанровий контекст. Це фотографія, відео, графіка, живопис, інсталяція. Крім того, була ще серія перформансів у міському середовищі. 

Учасники/ці резиденції: Аліна Хорольська, Анна Івченко, Антон Григоренко, Дар'я Пугачова, Євген Іваненко, Марія Майор, Турлюн Тамара, Коршунов Євген, Наталія Громик, Олександр Населенко, Олександра Промська, Олександра Сиса, Петро Владіміров і Олександра Майборода, Анастасія Тинник, Богдана Давидюк, Вікторія Романчук, Іванка Бородіна, Василь Корбутяк, Павло Бенедюк, Володимир Сергачов. Куратор резиденції: Дмитро Чепурний. 

Виставка триватиме до 26 вересня у Рівненському обласному краєзнавчому музеї. 


Будуємо за для майбутнього (Новина, низ)

Новини по темі:

 • На Рівненщині прогнозують грозу з швальним вітром

  01 липня 2022, 19:03
  2 липня вдень очікується гроза, град та шквали 15-20м/с (...
 • Поліцейські продовжують розшукувати 25-річного чоловіка, який має психічні розлади

  01 липня 2022, 18:23
  Іще 20 червня до поліції надійшло повідомлення медичної с...
 • 6 років за ґратами та пів мільйона гривень моральної шкоди: на Рівненщині засудили водія за смертельну ДТП

  01 липня 2022, 16:43
  Зарічненський районний суд визнав винним 27-річного водія...
 • Вимушена еміграція: де шукати актуальну інформацію?

  01 липня 2022, 17:41
  Через війну багато українців разом із сім'ями були вимуше...
 • Рівненські школярі можуть повернутися за парти вже у вересні

  01 липня 2022, 14:15
  Наразі перевіряють укриття у школах
 • На Рівненщині попрощалися із загиблим бійцем Юрієм Гульчуком +ФОТО

  01 липня 2022, 17:20
  Він воював ще з 2014 року. У Героя залишилися матір, друж...