Виявляється, бути охайною не дуже добре: організм не скаже за це «спасибі». Наукові дослідження, проведені в США, показали, що частий душ не тільки послаблює імунітет людини, але й може стати причиною виникнення небезпечних хвороб.
Виявляється, бути охайною не дуже добре: організм не скаже за це «спасибі». Наукові дослідження, проведені в США, показали, що частий душ не тільки послаблює імунітет людини, але й може стати причиною виникнення небезпечних хвороб.

За словами медиків, коли людина приймає душ, бактерії розпорошуються по повітрю і з водою і повітряно-краплинним шляхом проникають в організм. Потрапивши всередину, вони можуть негативно позначитися на здоров`ї і стати причиною виникнення легеневих захворювань.

Показово, що саме душ виявився найбруднішою установкою для води в будинку. За даними вчених з Університету Колорадо, всередині душового розпилювача концентрація бактерій в 100 разів вище, ніж в інших домашніх водних системах. Інфекція проникає в організм через душ, сигналізує про себе невмотивованою втомою, слабкістю, сильним сухим кашлем і задишкою. Особливо уразливі перед нею люди з ослабленим імунітетом, вагітні жінки, літні люди.

Раніше вченими було встановлено, що шкіра містить деякі корисні мікроорганізми, які не потрібно регулярно змивати. З цієї причини часте відвідування душа фахівці вважають також недоцільним.
Міла СЛОБОДЕНЮК
