Андрій Цикало: «Подобається розбирати гру до дрібниць»

Фото ілюстративне

У спортивній частині штату Народного Клубу поповнення – надважливу у світі сучасного футболу позицію тренера-аналітика віднині буде займати Андрій ЦИКАЛО. 

- Вітаємо у Вересі! Розкажи, як опинився в Народному Клубі? 

- Дякую! Ще до приходу до клубу я знав, що Верес – амбітний і довгостроковий проєкт. Оскільки клуб будує сучасну інфраструктуру, невід’ємною частиною якої є відділ аналітики та скаутінгу, представники клубу звернули свою увагу на курс PASS, студентом якого я є. На мене вийшов радник президента клубу Сергій Коваль, ми поспілкувалися, після чого я виконав тестові завдання та пройшов кілька співбесід і потрапив в клуб. 

- Чим конкретно будеш займатися? 

- До моїх обов‘язків входить вивчення та аналіз суперників перш за все з позиції побудови гри, тактичний розбір зіграних матчів і тренувань Вереса, перегляд та відслідковування потенційних новачків, підготовка відеоматеріалів та звітів. 

- Ти сам з футбольного середовища? Чому вирішив стати власне футбольним аналітиком? 

- І так, і ні. На професійному рівні ніколи не грав, але завжди любив та цікавився футболом. Писав аналітичні матеріали в блог «Тактичний Борщ» на ua.tribuna.com, тренував аматорські команди, маю тренерську ліцензію, співпрацював з багатьма дитячими академіями. Вирішив стати аналітиком, адже подобається розбирати гру до дрібниць, працювати зі статистикою та даними. Впевнений, що у Вересі зможу максимально реалізувати свій потенціал, маю повну довіру, за що хотілося би подякувати як керівникам, так і тренерському штабу Юрія Вірта. 

- Наскільки вже встиг налагодити співпрацю із тренерським штабом? Наскільки серйозна робота ведеться в Вересі щодо вивчення суперників? 

- Незважаючи на те, що я знаходився в іншому місті, з першого ж дня вдалося встановити тісний контакт з тренерським штабом, спільну мову знайшли досить швидко і активно взаємодіяли до самого міжсезоння. Наразі планую переїзд до Рівного, аби постійно бути з колективом. У Вересі приділяють досить велику увагу вивченню майбутнього суперника, оскільки розуміють, що часи, коли можна було виходити на гру, нічого не знаючи про опонента, і при цьому перемагати, залишилися в далекому минулому. 

- Скаутінг - один із напрямів твоєї роботи? 

- Наразі в нас у Вересі відбувається процес становлення аналітично-скаутського департаменту, тому ці функції також покладені на мене, адже скаутінг та аналітика це нероздільні процеси. Скаутінг не має сенсу, якщо ви не розумієте сильні та слабкі сторони в грі своєї команди, модель за якою ви граєте. Коли ми переглядаємо потенційного кандидата для підсилення Народного Клубу, маємо аналізувати не лише його індивідуальні якості, а й те, чи може він вписатися в нашу модель гри. 

- Наскільки важливі цифри в роботі аналітика - трендові xG, xA, тощо? Це насправді працює, чи має бути ще щось? 

- Це доволі філософське питання. Наразі існує велика кількість платформ, що надають подібні статистичні данні, постійно з‘являються нові моделі та метрики. Хтось вважає їх надважливими, хтось не особливо звертає на це увагу. Єдиної думки не існує. Як на мене, важливо не тільки збирати таку інформацію, але й вірно її інтерпретувати, розуміти чому дані саме такі, на що це вказує, внаслідок яких дій вони є саме такими. Нашою задачею у Вересі буде з-поміж іншого знаходити певний баланс: не працювати «всліпу», ігноруючи дані, але й не зациклюватись на них, не звертаючи уваги на інші аспекти гри та тренувань. 

- Перша ліга - наскільки це конкурентоспроможний турнір? 

- В Першій лізі досить багато цікавих та самобутніх клубів, кожен може втратити залікові бали з кожним. Після першого кола від першого до дев‘ятого місця всього 9 очок, боротьба за путівку до УПЛ досить щільна. Нажаль цьому турніру приділяється небагато уваги в медіа, якщо докласти трохи зусиль – можна суттєво підняти інтерес до турніру серед вболівальників. 

- Які твої особисті цілі у Вересі? 

- Їх декілька, основна ціль – бути максимально корисним для команди та тренерського штабу, робити все від себе залежне, щоб допомогти виконати поставлені на сезон задачі. Друга ціль – брати активну участь в розбудові інфраструктури сучасного футбольного клубу, яким сьогодні є і прагне бути Верес, а саме скаутського та аналітичного відділу.

 

Інформаційна служба НК "Верес" (Рівне)


На Щасливому (Новина)

Новини по темі:

 • У селі на Рівненщині відгуляли багатолюдне весілля в шалаші (Відео)

  14 жовтня 2021, 13:15
  У селі Глинне Рокитнівського району Рівненської області в...
 • В селі на Рівненщині відгули весілля на 300 людей (Відео)

  18 жовтня 2021, 14:08
  На Рівненщині у селі Сторожів колишнього Корецького район...
 • Шопінг без грошей: у Рівному відбудеться дружня акція "Вільна шафа"

  10 листопада 2021, 18:28
  У Рівному відбудеться дружня акція "Вільна шафа". Можна б...
 • Назвали цьогорічну роздрібну ціну картоплі на Рівненщині

  18 вересня 2021, 17:46
  У цьому році сільгоспвиробники області посадили картоплі ...
 • "Мені ніхто не платив": рівненська блогерка прийшла в ковідне відділенні лікарні (фото)

  17 листопада 2021, 13:32
  Відома рівненська блогерка Олександра Ковальчук на своїй ...