Українці більше довіряють ЗМІ, ніж владі, судам і партіям

Фото ілюстративне

Дослідження Фонду «Демократичні ініціативи» засвідчило, що журналістів за рівнем довіри серед громадян випереджає тільки церква.

Сьогодні українці довіряють лише трьом соціальним інститутам. Лідером серед народної довіри є церква, на третьому місці - Збройні сили, а на другому… журналісти. У те, що висвітлюється ЗМІ, готовий вірити кожен четвертий українець. Водночас Верховна рада, суди, політичні партії, уряд, міліція, банки, прокуратура та Президент мають різко негативні показники довіри.

Самі ж журналісти говорять про те, що свободи слова у країні стало менше. Якщо у 2005 році експерти оцінювали рівень свободи слова на 7 балів з 10, то зараз тільки на 3,8. Утім директор Фонду «Демократичні ініціативи» Ірина Бекешкіна зазначає, що роль журналістики, як четвертої влади в країні, все одно залишається високою.

«Громадська діяльність без журналістики ніщо. Про нас, громадські організації, ніхто не буде нічого знати,  якби про них не розказали журналісти . І про все, що відбувається в громадському секторі, люди знають, тому що про це говорять журналісти. Дуже хотілося б, аби цього було більше. Мені здається, що одна з наших національних хвороб - це хвороба власного безсилля», - відзначила Бекешкіна.

Крім того, фахівці відзначають, що зараз багато досвідчених журналістів залишають професію та йдуть в політику, піар або починають займатись громадською діяльністю. Говорить заступник директора Могилянської школи журналістики Діана Дуцик.

«Чим більше хороших журналістів залишають професію і йдуть працювати в громадську діяльність або в політику, тим гірше для журналістики, як такої. Йдуть найкращі. Хто залишиться в журналістиці? Хто буде показувати приклад молодому поколінню, що має на когось рівнятися? Все ж журналістика, громадська діяльність і політика - це три абсолютно різних сфери діяльності. Звісно, можна інколи поєднувати, але я вважаю, краще не сидіти на кількох стільцях», - додала Дуцик.

Згідно з дослідженнями, факторами, які б забезпечили свободу слова у державі, експерти називають створення громадського телебачення, дієвих журналістських профспілок та усунення нинішньої влади. 

 

 

за матеріалами "Голос Столиці"

 

 


Будуємо за для майбутнього (Новина, низ)

Новини по темі:

 • На Сарненщині на гарячому викрили бурштинокопачів (фото)

  30 червня 2022, 09:06
  Припинили протиправну діяльність поліцейські Сарненського...
 • Спека, грози, а подекуди град: на Рівненщині - штормове попередження

  29 червня 2022, 18:34
  У середу, 29 червня, на Рівненщині пануватиме спека.
 • Рівняни здійснили культурний візит до Луцька (Фото, відео)

  29 червня 2022, 17:00
  У Рівному відновили активний процес реалізації міжнародно...
 • На Рівненщині відділ освіти вимагає повернути 300 тисяч переплати за газ

  30 червня 2022, 08:03
  Рівненською окружною прокуратурою в інтересах держави в о...
 • У лісі на Рівненщині чоловіка вкусила гадюка

  29 червня 2022, 17:56
  Медики госпіталізували пацієнта якого вкусила гадюка.
 • На Рівненщині навчання у школах розпочнеться 1 вересня, але мають бути укриття

  29 червня 2022, 16:25
  На Рівненщині роблять усе можливе, аби освітній процес ро...
 • У Рівненському районі в ставку потонув чоловік

  29 червня 2022, 15:48
  28 червня близько 16:00 на місцевому ставку у селі Михали...