Рівненські рятувальники навчають аграріїв

Фото ілюстративне

Цьогоріч аграрії збирають урожай зернових майже на 277 тисячах гектарів, що на 20 тисяч більше, ніж торік.

Нині на полях Рівненщини жнивують 2380 комбайнів.  Тому до забезпечення безпечного збирання врожаю прикута основна увага з боку органів державної влади та рятувальників області, які проводять масштабні заходи щодо організації роботи по недопущенню пожеж на полях, на зернозбиральній та іншій техніці, що задіяна у жнивній компанії, а також у місцях зберігання та переробки зернових. 


Головною причиною виникнення пожеж в області є необережне поводження людини з вогнем. Про це повідомляє прес-служба ГУ ДСНС у Рівненській області.

Відтак, для запобігання виникненню пожеж на хлібних масивах та у тих же «коморах» працівники обласного Управління та місцевих підрозділів Державної служби з надзвичайних ситуацій проводять перевірки, щодо дотримання норм пожежної безпеки. 


Зокрема, 10 липня було здійснено перевірку протипожежного стану у місцях збирання та зберігання зернових  Здолбунівського та Острозького районів. У ході рейду було виявлено певну кількість недоліків, що характерні майже для всіх сільгосппідприємств, а саме: не проводяться заміри опору ізоляції електромереж, об’єкти недостатньо забезпечені первинними засобами пожежогасіння, не проводиться робота по обробці вогнезахисними розчинами дерев’яних конструкцій горищ, автоматична пожежна сигналізація зерноскладів знаходиться в несправному стані та не обслуговується спеціалізованими організаціями, будівлі не обладнані пристроями блискавко захисту, на окремих підприємствах не відремонтовані пожежні водойми та не поновлені знаки пожежної безпеки. 

Попри це, уся зернозбиральна техніка, що задіяна на полях забезпечена вогнегасниками, а також іншим реманентом згідно норм пожежної безпеки. На хлібних масивах знаходиться спеціальна техніка із запасами води та трактори із плугами. Працівники які задіяні у збиранні врожаю пройшли навчання із пожежно-технічного мінімуму. На хлібних масивах, що прилягають до автомобільних доріг встановлені відповідні застережувальні знаки про заборону використання відкритого вогню.


Щоб уникнути виникнення пожеж на хлібному полі, керівникам господарств належить знати та неухильно виконувати правила пожежної безпеки України «Про об’єкти сільськогосподарського виробництва і зберігання сільськогосподарської продукції». Своєчасно оборювати поля шириною не менше чотирьох метрів. У період збирання забороняється спалювання стерні, післяжнивних залишків та розводити багаття на полях. Першочергової уваги потрібно надати електрогосподарству, стежити за справністю систем протипожежної автоматики, блискавко захисту, водопостачання та телефонного зв’язку.

 

Оксана КРАВЕЦЬ


 


Будуємо за для майбутнього (Новина, низ)

Новини по темі:

 • Сарни обстріляли з території Білорусі ракетами типу Х-22, - Коваль

  26 червня 2022, 17:08
  Внаслідок ракетних ударів по м.Сарни станом на постраждал...
 • На війні поблизу Новомайорського загинув боєць з Рівненщини Ігор Меткий

  26 червня 2022, 18:22
  Червневе Рівне нині знову буде у жалобі, бо проводжатиме ...
 • На Ягодині вишикувалася 40-кілометрова черга на розмитнення: місце продають за 250 доларів

  26 червня 2022, 16:21
  На пункті пропуску "Ягодин" виникли довжелезні черги. Щоб...
 • Росія збільшує військову присутність у Білорусі, - розвідка

  26 червня 2022, 15:33
  Військова розвідка України заявляє, що Російська Федераці...
 • Прокуратура розпочала розслідування за фактом острілу цивільних об'єктів у Сарнах

  26 червня 2022, 13:21
  Окупанти обстріляли об'єкти цивільної інфраструктури на Р...
 • З-під руїн багатоповерхівки у Києві районі витягнули трьох людей

  26 червня 2022, 12:59
  У Києві продовжують розбирати завали після ранкового раке...
 • Поліцейські показали, як збирають докази воєнного злочину після удару по Сарнах (Фото)

  26 червня 2022, 10:56
  Учора, 25 червня, ракети рашистів влучили у об’єкти цивіл...