Рівненські депутати голосуватимуть відкрито?

Фото ілюстративне

Депутати Рівнеради поставили за мету з’ясувати, чи можливо протидіяти розкраданню землі, якщо робота міськради буде відкритішою.

Рівненські можновладці, за присутності громадськості, зібралися в Будинку вчених. Основне питання зустрічі: чи можливо протидіяти розкраданню землі, якщо робота міськради буде відкритішою? 

- Ми вирішили зібрати людей, яким це справді буде цікаво. Виробити спільну позицію. Адже кожен громадянин має право безперешкодно ознайомитися із ходом голосування, - говорить Святослав Клічук, модератор круглого столу.

 

Більшість присутніх виступили за пріоритетне відкрите голосування, мовляв, кожен виборець має безумовне право знати за що вотує його обранець. 

- Риба гниє з голови. Якщо було б бажання в міського голови, зокрема, то питання не стояло б…Тут навіть немає що обговорювати - рівняни повинні бачити за голосує їхній депутат, - каже голова правління ГО «Асоціація працівників будівельної галузі міста Рівне та Рівненської області Ігор Мічуда. 

 

Втім, знайшлися і противники цієї ідеї.

- В закритому голосуванні можна зваженіше прийняти те чи інше рішення. Люди, звичайно, будуть проти. Відкрите можливе, але це не має бути як правило. До цього питання я підходжу прагматично, - наголошує начальник Рівненського міського управління земельних ресурсів Роман Гресько.

Разом з тим, громадські активісти чітко висловили свою позицію – закрите голосування ні в якому разі не може бути ефективним. При цьому є один простий вихід – запровадити відкрите та поіменне голосування.

 

На круглий стіл завітав депутат луцької міської ради, який такої жвавої дискусії в своїй сесійній залі не пам’ятає. Політик впевнений, що голосування в закритому режимі порушує закон.

- Вважаю, що це небезпечно для демократії, тому дякую що ви висвітлили це питання. У нас відкрите голосування підвищило відповідальність депутатів, - додає Андрій Осіпов.

Втім, найболючіше питання – це продаж та оренда землі. Градус напруження у суспільстві щодо цього аспекту високий завжди. Тим паче, що для рівнян ще й досі не виробили чіткого відкритого принципу, де без перешкод можна було б ознайомитися з вільними земельними ділянками.    

- На офіційному сайті Рівнеради є карта, де чітко визначено житлово-будівні ділянки,  - зазначає Гресько Роман.

Щоправда, начальнику управління земельних ресурсів, віри не ймуть. Активісти запевняють, що цей контент не працює. 

- Треба створити джерела з кадастровими номерами, сформувати чіткий алгоритм як отримувати людям цю інформацію, тоді відпаде створення «тихеньких кооперативів», - впевнений голова ГО КВУ  Олексій Горецький.

Зрештою всі учасники круглого столу дійшли згоди, що земля все таки повинна залишатися у власності міста. Водночас, інший спосіб – це оренда із запобіжниками, що і разом наповнюватиме місцевий бюджет.

 

 

Денис ГРИЩУК

Фото автора

 


Будуємо за для майбутнього (Новина, низ)

Новини по темі:

 • На Рівненщині в надувному басейні втопився 4-річний хлопчик

  30 червня 2022, 10:40
  Як повідомляють у поліції, трагедія сталася у селі Колодя...
 • Білоруські військкомати перевіряють можливості мобілізації

  30 червня 2022, 09:53
  Оперативна інформація станом на 06.00 30.06.2022 щодо рос...
 • На Сарненщині на гарячому викрили бурштинокопачів (фото)

  30 червня 2022, 09:06
  Припинили протиправну діяльність поліцейські Сарненського...
 • Спека, грози, а подекуди град: на Рівненщині - штормове попередження

  29 червня 2022, 18:34
  У середу, 29 червня, на Рівненщині пануватиме спека.
 • Рівняни здійснили культурний візит до Луцька (Фото, відео)

  29 червня 2022, 17:00
  У Рівному відновили активний процес реалізації міжнародно...
 • На Рівненщині відділ освіти вимагає повернути 300 тисяч переплати за газ

  30 червня 2022, 08:03
  Рівненською окружною прокуратурою в інтересах держави в о...
 • У лісі на Рівненщині чоловіка вкусила гадюка

  29 червня 2022, 17:56
  Медики госпіталізували пацієнта якого вкусила гадюка.