Прощання з армією: для молодих рівнян це буде останній призов

Фото ілюстративне

Більшість молодих людей твердо переконані, що армія – це щось страшне, небезпечне та дике.

Більшість молодих людей твердо переконані, що армія – це щось страшне, небезпечне та дике.

Начебто там знущаються із юнаків та ламають їхнє психічне здоров’я. Втім, насправді це не так. За всіх так говорити, звісно, недоцільно. Однак, якщо в деяких військових частинах існує тиранія, це не означає, що в інших так само процвітає знущання та каторга.

Більшість молодиків, відтак, намагаються будь за що «закосити», вдаючись до різноманітних хитрощів, аби лишень не йти служити.

Втім, весною 2014-го необхідності бігати від «військової зобовязаності» не доведеться.  

Українські юнаки так про це мріяли – обов’язковий призов скасовано, принаймні до Збройних Сил України.

- Поки що відповідного указу Президента не було, а тому ми не знаємо, чи здійснюватиметься призов в інші формування – в Міністерство внутрішніх справ (внутрішні війська) і Державна служба транспорту. Але Міністерство оборони призов проводити не буде – однозначно, - запевняє начальник відділу комплектування і призову Рівненського обласного військового комісаріату Петро Івасюк.

Відтак, весною 2014 року (віком від 18 до 25 років) юнаки не підлягатимуть призову на військову службу. Нагадаємо, що термін служби в армії становив 9 місяців для осіб з вищою освітою та один рік без вищої освіти.

Суперечки щодо скасування загальної мобілізації чоловіків велися постійно. У 2007 році Юлія Тимошенко обіцяла, що призову в армію не буде. Проте її пропозицію не підтримали тоді ні президент, ні  чиновники. .

Але в червні 2013 року Міністерство оборони України оголосило, що осінній призов 2013 року стане останнім – відтак, 2014 року Збройні сили переходять на контрактну основу.

Між тим, у військовому комісаріаті кажуть, що восени цього року планується призвати 270 чоловік з області, і близько 60-ти з міста Рівного. З них лави Збройних Сил України поповнять 120 осіб, Міністерство внутрішніх справ прийме 130 новобранців, а до Державної служби транспорту направляться 20 призовників.

Понад те, на Збройні Сили очікує грандіозна реформа, яка розрахована до 2017 року. Метою цих змін є не лише оптимізація чисельності військ та цілковитий перехід на контрактну основу, але й реорганізація системи управління.

Зокрема, як заявив Міністр оброни Павло Лєбєдєв на цю програму виділено 131 мільярд гривень. І суть її полягає в скороченні бойового складу до 70 тисяч (наразі це 80 тисяч), а підрозділу тилового забезпечення – до 50 тисяч (нині 100 тис.). Відтак, кількість військовослужбовців складатиме 120 тисяч – натепер наша армія нараховує юлизько 190 тисяч осіб. 

Як зазвичай, осінній призов триватиме з 1 жовтня по 30 листопада. Призову, однак, підлягатимуть не усі. Відстрочку матимуть за станом здоров’я, по навчанню, за сімейними обставинами.

З поміж 42 тисяч осіб, які перебувають на обласному обліку, в армію підуть, як зазначалося вище,  лише 270 чоловік. В порівнянні з минулим роком, це значно менше – в 2012-му було 360, весною 2013-го – 370. Тому у військовому комісаріаті, кажуть, що боятися молодим хлопцям немає чого:

- Ми відбиратимемо кращих. Абикого не візьмемо. Наведу приклад: на медичному огляді в нас було 20 чоловік. І з них – не одного придатного. Це в місті була перша комісія. Практично здорових призовників немає. Але з цих двадцяти – десять справді бажають йти служити, - додає Петро Івасюк.

Разом з тим, багатьом контрактникам доводиться відмовляти, оскільки чимало молодих людей мають за бажання опанувати професію військового. Щотижня, констатують у військовому комісаріаті, приходять до 10 чоловік. Вісімнадцятирічний Олег один з таких:

- По-перше, я не хотів йти навчатися. В тому не бачу жодного сенсу, адже більшість людей не йдуть працювати за своєю спеціальністю. По-друге, мені дуже подобається військова справа – в мене батько міліціонер, тому хочу пов’язати своє життя з погонами. А перепони мене не лякають. 

В місті Рівному, між тим, вільних посад на контракту службу вже немає. Найбільшою престижністю користуються військово-морські сили. Найбільше, звісно, приваблює зарплата. Матрос на кораблі, наприклад, отримує 4 тисячі гривень в місяць. Тим паче, вже з першого січня 2014 року зарплата військових зросте на 20 %. Відтак, звичайний солдат отримуватиме 2341 гривню (на 1 вересня 2013 року – 2048 грн.), командир танка 3282 грн. (на 1 вересня 2013 року - 2959 грн.).

На запитання, чи готова Україна до таких «революційних» змін, військові беззаперечно говорять, що українська армія мала б піти таким шляхом розвитку ще кілька років тому.

- Без сумніву наша боєздатність підвищиться. Від строкової служб потрібно було відмовитися давно. Що краще витратити на підготовку механіка водія танка 35 тисяч гривень за шість місяців. І він послужить та звільниться, Чи  один раз підготувати цього механіка, і лише нарощувати його здатності, професіоналізм. Умовно говорячи, - резюмує Петро Івасюк.

 

Таким чином, реформа української армії вже розпочалась, а тому наші Збройні Сили стоять на порозі великих змін. Принаймні в це хотілося б вірити.

Денис ГРИЩУК


Будуємо за для майбутнього (Новина, низ)

Новини по темі:

 • Сарни обстріляли з території Білорусі ракетами типу Х-22, - Коваль

  26 червня 2022, 17:08
  Внаслідок ракетних ударів по м.Сарни станом на постраждал...
 • На війні поблизу Новомайорського загинув боєць з Рівненщини Ігор Меткий

  26 червня 2022, 18:22
  Червневе Рівне нині знову буде у жалобі, бо проводжатиме ...
 • На Ягодині вишикувалася 40-кілометрова черга на розмитнення: місце продають за 250 доларів

  26 червня 2022, 16:21
  На пункті пропуску "Ягодин" виникли довжелезні черги. Щоб...
 • Росія збільшує військову присутність у Білорусі, - розвідка

  26 червня 2022, 15:33
  Військова розвідка України заявляє, що Російська Федераці...
 • Прокуратура розпочала розслідування за фактом острілу цивільних об'єктів у Сарнах

  26 червня 2022, 13:21
  Окупанти обстріляли об'єкти цивільної інфраструктури на Р...
 • З-під руїн багатоповерхівки у Києві районі витягнули трьох людей

  26 червня 2022, 12:59
  У Києві продовжують розбирати завали після ранкового раке...
 • Поліцейські показали, як збирають докази воєнного злочину після удару по Сарнах (Фото)

  26 червня 2022, 10:56
  Учора, 25 червня, ракети рашистів влучили у об’єкти цивіл...