Кримські археологи спростували вчення Дарвіна

Фото ілюстративне

Вченими були знайдені сліди життя стародавніх людей, що не відповідають загальноприйнятій дарвінівської теорії еволюції людини...

Археологічні розкопки, які ведуться зараз у Криму міжнародної експедицією Кримської філії Інституту археології НАНУ, по праву можна назвати сенсаційними, пише Паноптикон. У Бахчисарайському та Білогірському районах вченими були знайдені сліди життя стародавніх людей, що не відповідають загальноприйнятій дарвінівської теорії еволюції людини.

"Теорія Дарвіна будується на поетапному перетворенні первісної людини - неандертальця в більш розвинену істоту - кроманьйонця, а потім - і в сучасну людину, - розповідає керівник експедиції, доктор історичних наук Віктор Чабай. - Але знайдені докази зовсім іншого розвитку. При розкопках стоянок древніх людей відразу в декількох місцях Криму з`ясувалося, що сліди життя неандертальців - крем`яні скребки, рубила, залишки вогнищ з прошарками з кісткового вугілля - знаходяться в грунті над слідами життєдіяльності кроманьйонців. А це означає, що більш сучасні люди відвідували ці місця раніше, ніж найдавніші. Тому теорія Дарвіна відверто кульгає, а ми маємо справу не з еволюцією одного виду розумних істот, а з представниками різних рас, що населяли в давнину нашу Землю ".

До речі, подібні знахідки - поки єдині в усьому світі. А більша частина вченого співтовариства, як кажуть кримські археологи, сприйняла відкриття, зроблене на півострові, з ентузіазмом. Після цього теорія еволюції, до якої схилялись багато років у всіх шкільних підручниках, грунтовно захиталася.

Більше того, проведений аналіз ДНК неандертальця показав принципові відмінності від структури ДНК сучасної людини. Але потрібні ще додаткові дослідження, щоб прояснити деталі. Наприклад, за допомогою радіовуглецевого аналізу точно визначити час перебування неандертальців і кроманьйонців на одних і тих же кримських стоянках - за попередніми оцінками археологів, сліди датуються від 32 до 29 тисяч років тому.

Також потрібно зробити реконструкцію кліматичних умов, які були тоді в Криму.

"Зараз ми якраз цим і займаємося, - продовжує Віктор Чабай. - Крім пошуку знарядь виробництва людей кам`яного століття і дослідження стародавніх вогнищ, збираємо скам`янілості частинок рослин і тварин. І такого матеріалу має бути якомога більше, щоб відновити картину природи того часу. Від цього залежить, чи зможемо ми зрозуміти, чому неандертальці зрештою зникли, вимерли. Є, наприклад, версія, що в цьому винна зміна клімату, яку кроманьйонці, на відміну від неандертальців, змогли перенести через особливості свого організму ". 

Юлія ДОМАНСЬКА


Будуємо за для майбутнього (Новина, низ)

Новини по темі:

 • Сарни обстріляли з території Білорусі ракетами типу Х-22, - Коваль

  26 червня 2022, 17:08
  Внаслідок ракетних ударів по м.Сарни станом на постраждал...
 • На війні поблизу Новомайорського загинув боєць з Рівненщини Ігор Меткий

  26 червня 2022, 18:22
  Червневе Рівне нині знову буде у жалобі, бо проводжатиме ...
 • На Ягодині вишикувалася 40-кілометрова черга на розмитнення: місце продають за 250 доларів

  26 червня 2022, 16:21
  На пункті пропуску "Ягодин" виникли довжелезні черги. Щоб...
 • Росія збільшує військову присутність у Білорусі, - розвідка

  26 червня 2022, 15:33
  Військова розвідка України заявляє, що Російська Федераці...
 • Прокуратура розпочала розслідування за фактом острілу цивільних об'єктів у Сарнах

  26 червня 2022, 13:21
  Окупанти обстріляли об'єкти цивільної інфраструктури на Р...
 • З-під руїн багатоповерхівки у Києві районі витягнули трьох людей

  26 червня 2022, 12:59
  У Києві продовжують розбирати завали після ранкового раке...
 • Поліцейські показали, як збирають докази воєнного злочину після удару по Сарнах (Фото)

  26 червня 2022, 10:56
  Учора, 25 червня, ракети рашистів влучили у об’єкти цивіл...