У Рівному для АТОвців презентували спеціальну пам`ятку про їхні права

Фото ілюстративне

Сьогодні, 18 листопада, для учасників АТО Рівненське відділення Української Гельсінської Групи презентувало спеціальну пам`ятку, у якій розповідається про їхні права. Метою даної збірки є забезпечення віи?ськовослужбовців базовою інформацією про пільги, права і соціальні гарантії, а також - надання рекомендаціи? щодо порядку діи? в певних ситуаціях.

Сьогодні, 18 листопада, в рамках закриття Рівненського туру Мандрівної експозиції "Кожен має право знати свої права", Громадська приймальня Української Гельсінської спілки з прав людини презентувала спеціально розроблену пам`ятку для учасників АТО та 4-томник про діяльність Української Гельсінської Групи.

Власне пам`ятка включає в себе 4 розділи, які містять доступну інформацію про права та гарантії військовозобов`язаних осіб, які проходять військову службу, а також ветеранів - учасників бойових дій та інвалідів війни.

Вона розроблена партнерською для УГСПЛ громадською організацією "Юридична сотня". Окрім того, більше 10-ти сторінок книги містять корисні контакти - починаючи від номерів гарячих ліній Міністерства Оборони України, завершуючи контактами правозахисних організацій, включаючи громадські приймальні УГСПЛ, де військовослужбовці та члени їх сімей можуть отримати кваліфіковану юридичну допомогу. 

Посібник доступний кожному не тільки у друкованому, а й у електронному варіантах. Представники Української Гельсінської Спілки з прав людини наголошують, що потрібно постійно слідкувати за електронним варіантом, в який час від часу вносяться корективи, тому що законодавство чи не щодня змінюється, відповідно змінюються ті чи інші вимоги до оформлення певних документів, розмірів грошової допомоги тощо. Також така пам`ятка вже надана АТОвцям, які проходять лікування у Рівненському військовому госпіталі.

Марія Цип`ящук, юрист ГП УГСПЛ в м.Рівному та організатор даного заходу, каже, що вони ще від початку російської агресії працюють над тим, аби всі військовослужбовці, які до них звертаються, отримали відповідну правову допомогу.

Вона додає, що важливим моментом є те, що у книзі не так багато тексту, а більше графіків, алгоритмів, ілюстрацій, які полегшують розуміння того чи іншого процесу.

А вищезагадана пам`ятка вже є у Рівненській обласній універсальній науковій бібліотеці. Директор РОУНБ Валентина Ярощук каже, що у такому виданні вже давно назріла необхідність. Тому вона рада, що обласна бібліотека буде мати такий посібник, і запрошує усіх військослужбовців завітати у книгозбірню.

Водночас під час заходу було представлено і 4-томник про діяльність Української Гельсінської Групи, який видала Харківська правозахисна група спеціально до 40-річчя створення цієї ініціативи.

У першій книзі з чотирьох впорядковані ключові особистості УГГ. А у три інші - включені документи, меморандуми, інформаційні бюлетені, спільні та деякі індивідуальні заяви представників Української Гельсінської Групи, окремі документи, що характеризують як діяльність Групи в цілому, так і діяльність окремих членів, фотознімки та біографічні довідки про всіх членів організації.

Нагадаємо, що дані події відбувалися в рамках закриття Рівненського туру Мандрівної експозиції "Кожен має право знати свої права", яка проходила в бібліотеці з 7 по 18 листопада і яку відвідало близько 700 рівнян та гостей міста. Нині вона прямує на тиждень в "Острозьку академію".

Анастасія БОДНАРСЬКА


Будуємо за для майбутнього (Новина, низ)

Новини по темі:

 • Поліомієліт. Що варто знати

  24 травня 2022, 08:44
  Поліомієліт - небезпечне вірусне захворювання, що може ви...
 • Як пришвидшити роботу комп'ютера: поради від КТС

  24 травня 2022, 13:36
  Зберігання інформації – це невід’ємна частина життя кожно...
 • У пожежі на центральному ринку загинуло двоє людей

  24 травня 2022, 13:09
  Про це повідомляють у поліції.
 • У Рівному димить центральний продуктовий ринок: людей евакуювали

  24 травня 2022, 10:08
  24 травня о 08:44 на спецлінію "101" надійшло повідомленн...
 • На Рівненщині відновили роботу 18 інклюзивно-ресурсних центрів

  24 травня 2022, 13:33
  Відтак, 15 ІРЦ почали працювати в змішаному (очно-дистанц...
 • АМУ пропонує чотири законодавчі кроки з підтримки комунальних підприємств

  13 травня 2022, 09:42
  Олександр Слобожан: АМУ пропонує чотири законодавчі кроки...