Старіти по-іспанськи

Фото ілюстративне

Мальовничі пейзажі, легкий бриз Середземного моря, високі пальми, чисті вузенькі вулички і привітні люди – ось як зустрічає туристів найбільший із Балеарських островів – Майорка.

Після візиту у цей райський куточок фраза «Побачити Париж і вмерти!» для мене вже не актуальна. Провести свою старість я хочу в Іспанії, тому що вона тут у радість!

Не зважаючи на те, що пенсіонерами у королівстві стають у 67 років, усі вони щасливі і життєрадісні, займаються спортом (йога, спортивна ходьба, біг і навіть велосипедні прогулянки), п’ють пиво і вино, завжди привітні і раді поспілкуватися.

Спочатку я думала, що це результат впливу клімату, але пізніше дізналася, що є ще вагоміші причини.

1. Розмір пенсії. Середня пенсія в Іспанії в 2015 році становила 963 євро на місяць. Це третій показник в Європі після Люксембургу (1592 євро) і Норвегії (1053 євро). При тому, що ціна на продукти значно нижча, ніж у вищезгаданих країнах, а медикаменти для пенсіонерів безкоштовні!

2. Іспанський Інститут соціальних послуг. Зізнаюся, що велика кількість проживаючих разом з нами в готелі туристів старшого віку мене здивувала. Виявилося, що багато туристичних агентств в Іспанії пропонують програми Inserso, іспанського Інституту соціальних послуг, розраховані спеціально для літніх людей, які не можуть дозволити собі витратити шалені гроші на розкішні готелі, але в той же час хочуть відпочити гідно і з комфортом. Для прикладу, 7-10 днів проживання навесні або восени в чотиризірковому готелі з напівпансіоном десь на Коста-Брава (Бланес, Льорет-де-Мар) буде коштувати літній парі близько 220-280 євро. І хоча пенсіонерам не завжди вдається поїхати по програмі туди, куди хочеться (наприклад, на Канари постійні черги), мало хто відмовиться від можливості подихати морським бризом і відвідати екскурсії майже безкоштовно в іншому, не менш мальовничому місці.

3. Муніципальні центри активності людей старшого віку. У кожному навіть маленькому іспанському містечку обов`язково присутній такий, і не один. А у великих містах їх десятки. Членом центру може стати будь-хто, кому більше 60 років, і той, хто сплатив 8 євро річного внеску. Тут є види дозвілля і розваг, які оплачує і організовує сам центр, а є ті, які організовує муніципальний уряд. Також він виділяє в рік 1200 євро на адміністративні витрати, що допомагає оплатити комунальні послуги центру. У таких центрах проводяться заняття з гімнастики, уроки рукоділля та інформатики, організовуються туристичні тури країнами Європи.

Не дивно, що відсоток жителів «третього віку» (так офіційно в Іспанії прийнято називати людей віком після 50-ти) щодо всього населення країни тут один з найвищих у Європі, як і середня тривалість життя — приблизно 82 роки.

Тому кожного разу, зустрічаючи на вулиці людей віком 60+, розумієш, що на цьому острові і в країні вцілому на пенсії хочеться старість прожити, а не доживати.

Використані джерела:

1. Іспанія: старість у радість на два роки пізніше http://ukurier.gov.ua/uk/articles/ispaniya-starist-u-radist-na-dva-roki-piznishe/
2. Каково быть пенсионером в Испании? http://tutitam.com/iz-zhizni/kakovo-byt-pensionerom-v-ispanii
3. Система отдыха для пенсионеров в Испании. http://domvispanyi.ru/news/Sistema-otdyha-dlya-pensionerov-v-Ispanii

Вікторія МАРТИН


Готові квартири (Новина, низ)

Новини по темі:

 • Поліцейські та рідні встановлюють місцезнаходження рівнянки

  03 жовтня 2022, 20:44
  Поліцейські та рідні встановлюють місцезнаходження рівнян...
 • У захисному укритті обласної лікарні організовують квартирник

  03 жовтня 2022, 19:21
  Рівнян запрошують відвідати сольний вечір талановитого му...
 • На Сарненщині трапилась серйозна ДТП. Водія довелось деблокувати (фото)

  03 жовтня 2022, 18:31
  На Сарненщині рятувальники деблокували травмованого водія...
 • Оновлений центр відновного лікування відкрили в Рівному

  03 жовтня 2022, 18:02
  Оновлений центр відновного лікування відкрили сьогодні в ...
 • Нещодавно звільнився з колонії і знову: деталі пограбування магазину в Гощі (Фото)

  03 жовтня 2022, 17:21
  Нагадаємо, 26 вересня у Гощі в магазині 31-річний житель ...
 • Переселенка з Лисичанська розповіла, як під час евакуації її та малюка рятувало грудне вигодовування ВІДЕО

  03 жовтня 2022, 16:40
  Тисяча кілометрів – таку відстань Римма із чотирма дітьми...
 • Скільки зараз коштує виготовити закордонний паспорт: нові ціни

  03 жовтня 2022, 16:07
  Зміни у вартості адміністративного збору за виготовлення ...