Бурштиновий капкан

Фото ілюстративне

Цього тижня у Рівному сталася цікава подія. На одне із підприємств, де зберігаються речові докази, не допустили співробітників СБУ. Пояснювали це різноманітними причинами, інколи навіть смішними, ключів не було, директор за кордоном.

Цього тижня у Рівному сталася цікава подія. На одне із підприємств, де зберігаються речові докази, не допустили співробітників СБУ. Пояснювали це різноманітними причинами, інколи навіть смішними, ключів не було, директор за кордоном.

За останні місяці СБУ вилучила понад 700 кілограмів бурштину. Зберігали його як речові докази на підприємстві ТОВ «Енерготехпостач» (вул. Соборна, 10А). Адже це підприємство має необхідну ліцензію на зберігання та сховища. На перший погляд, ситуація виглядає дуже дивно – національну спецслужбу не допускають до речових доказів. Проте слід розуміти, що тут працювала можлива випрацювана схема.

Після вилучення партії бурштину (якісної та великої фракції), її можна заміняти на менш вартісну, так звану «мінусовку» або «скло». В протоколі має зазначатися вага вилученого – вага має збігатися. До прикладу, 100 кг бурштину, ціною 5000 доларів за кілограм можна замінити на аналогічний камінь, але вже ціною 500 доларів. Прибуток 450 000 доларів США на чотирьох мішках бурштину. Тепер, уявіть, якщо мішків 20? Звісно, не весь він коштує по 5000 доларів. Однак все одно виходять надприбутки на пустому місці.

Найголовніше, що не потрібно «кришувати» старателів, видавати білети та виїжджати на місця, щоб «контролювати» всю справу.

Це швидко зрозуміли кілька спритників (один з них правоохоронець - великий спеціаліст в піарі, інший – з таємної структури), які зібралися в кінці минулого року і подумали, чому такі гроші десь будуть зникати. Нашвидкуруч організували фірму, оформили їй ліцензії, знайшли відповідне приміщення, і на рівні процесуального керівництва почали «заганяти» весь бурштин, в тому числі і з інших областей, на ТОВ «Енерготехпостач».

Бурштин вилучали, оцінювали, суди, не зволікаючи, конфісковували (бо процесуальний керівник за цим добре слідкував). Фірма продавала бурштин і гроші перераховувала в дохід держави. І все добре, однак, замість 10 млн. грн. держава отримувала в кращому випадку 1 млн. Ось така проста арифметика.

Тепер стає зрозумілим, чому спроба перевірити речові докази викликала такий шалений супротив з боку представників фірми та поважного правоохоронного органу. На місце події терміново прибули одні із найдорожчих адвокатів міста, які, за чутками, теж залучені в цей бізнес, заодно із депутатом та колишнім депутатом двоголової ради, котрі, як повідомляють злі язики, зараз запускають так звану «програму» в Дубровицькому та Зарічненському районах.

Стара корупційна система сильно пручається. І це не дивно, коли мова йде про такі гроші. Виходить, що СБУшники стали поперек горла дуже поважним людям і не тільки в Рівному. Ті ж самі злі язикі нашіптують, що на СБУшників хочуть примусити відступити, відкриваючи кримінальне провадження. Максимальна мета – завести в регіон «стару перевірену команду», яку, до речі, Президент розігнав минулого літа за «кришування бурштину». Адже «поважним людям» потрібні свої люди, які будуть в долі та не лізтимуть туди, куди не слід.

Поінформовані джерела говорять, що начебто в приміщенні, на Соборній, 10-А, в підвалі ще й працює цех з обробки бурштину. І якщо вірити публікаціям в мережі, там мусить бути декілька тонн бурштину. Проте, можливо, його вже там нема. Бо у фірми були проблеми з «донецькими», яким «заборгувала» 2 млн. доларів США. Тому потрібно було терміново розрахуватись. Не викликає сумніву, що, можливо, 700 кг бурштину покажуть. Проте де гарантія що це той самий бурштин.

До прикладу, привезуть його в понеділок із довідкою, що возили в Київ на додаткову експертизу, чи більш точну оцінку. Відомо одне – весь бурштин наглядаюча структура не дасть перевірити ніколи.

Тож ця ситуація нагадує справу «діамантових прокурорів» - ті ж структури, і так само наглядаюча сторона, оговтавшись, пішла в наступ у вигляді кримінальних справ і переслідування. Цікаво як виплутаються із цього бурштинового капкану наші силовики?

 

 

 

 


Готові квартири (Новина, низ)

Новини по темі:

 • Поліцейські та рідні встановлюють місцезнаходження рівнянки

  03 жовтня 2022, 20:44
  Поліцейські та рідні встановлюють місцезнаходження рівнян...
 • У захисному укритті обласної лікарні організовують квартирник

  03 жовтня 2022, 19:21
  Рівнян запрошують відвідати сольний вечір талановитого му...
 • На Сарненщині трапилась серйозна ДТП. Водія довелось деблокувати (фото)

  03 жовтня 2022, 18:31
  На Сарненщині рятувальники деблокували травмованого водія...
 • Оновлений центр відновного лікування відкрили в Рівному

  03 жовтня 2022, 18:02
  Оновлений центр відновного лікування відкрили сьогодні в ...
 • Нещодавно звільнився з колонії і знову: деталі пограбування магазину в Гощі (Фото)

  03 жовтня 2022, 17:21
  Нагадаємо, 26 вересня у Гощі в магазині 31-річний житель ...
 • Переселенка з Лисичанська розповіла, як під час евакуації її та малюка рятувало грудне вигодовування ВІДЕО

  03 жовтня 2022, 16:40
  Тисяча кілометрів – таку відстань Римма із чотирма дітьми...
 • Скільки зараз коштує виготовити закордонний паспорт: нові ціни

  03 жовтня 2022, 16:07
  Зміни у вартості адміністративного збору за виготовлення ...