Ліфтовий король Рівного, або як працює колишній бізнес депутата-мільйонера

Фото ілюстративне

Колишня фірма депутата Рівнеради від «Радикальної партії Ляшка» Романа Стасюка здійснює капітальний ремонт ліфтів не лише в Рівному.

Фото скріншот з відео

Колишня фірма депутата Рівнеради від «Радикальної партії Ляшка» Романа Стасюка здійснює капітальний ремонт ліфтів не лише в Рівному.

Депутат наполягає, що є кілька фірм, які створюють підприємству конкуренцію на ринку. Нині на Рівненщині обслуговують ліфти п`ять підприємств:  ТОВ «Арм-Еко», ДП «Ліфтсервіс», ТзОВ «Вертіка ЛТД», ПрАТ «Рівнеліфт» та МПП «Лєда». Проте у Рівному найбільше замовлень - саме в першої фірми. 

Долати нові вершини у бізнесі депутату допомагала його вміла політична спрямованість. При вході у фешенебельний кабінет депутата можна помітити безліч грамот та відзнак для ТОВ «Арм-Еко». Тут можна побачити світлини екс-директора "Арм-Еко" разом з представниками різних влад, зокрема і з екс-головою Рівненської ОДА часів Януковича Василем Берташем. Цим самим підкреслюється тезис про те, що найбільших досягнень підприємство досягло саме за керування Романа Стасюка. 

Що ж допомогло депутату Рівнеради досягти головних здобутків у ліфтовому бізнесі? Очевидно, що з одного боку – це зв’язки та впливові знайомства, в тому числі у владі, а з іншого – радикальна харизма новоспеченого політика. В цій каденції Стасюк вперше зайшов у міську раду.

Раніше практика депутатства показувала, що в політику йдуть, аби лобіювати ті чи інші інтереси. Це призводило до зіткнення політичних та бізнес-інтересів кандидата. Через це чимало народних обранців були змушені покинути бізнес, щоб з головою зануритися у захист інтересів громади.

Потужну інформаційну підтримку підприємству забезпечує один із центральних каналів Рівненщини, на якому про Романа Павловича регулярно виходять нові сюжети. Як відомо, таку практику часто застосовують інші члени «Радикальної партії», найбільше незмінний вождь – Олег Ляшко. 

В попередній публікації порталу «ЧаРівне.інфо» вже згадувалося про скарги рівнян, які були не задоволені щойно відремонтованими ліфтами. Мешканці будинку на вул. Соборній бідкалися, що ліфти, які капітально відремонтувало «Арм-Еко», зупинялися

Як з’ясувалося, підприємство займається не тільки капітальними ремонтами ліфтів, але й їхнім обслуговуванням. 

Згідно отриманих у міській раді даних, управління ЖКГ співпрацює з «Арм-Еко» з 2008 року. Саме підприємство було засноване 21 червня 2004 року на базі науково – виробничої фірми з проектування, будівництва та експлуатації очисних споруд. Засновником вказувався Стасюк Роман Павлович с. Грушвиця Перша, вул. Радянська, 37 в, та - Мельник Михайло Богданович - м. Рівне, вул. Васильчишина, 3/9.

Проте за час підготовки публікації в "Арм-Еко" вирішили змінити дані про засновників та директора. Згідно даних Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, кінцевим бенефіціарним власником тепер є Мельник Михайло Богданович. А керівником підприємства з 20 квітня 2016 року став Єдін Андрій Анатолійович

Також вдалося дізнатися, що в період з 2008 по 2015 рік з ТзОВ «Арм-Еко» та УЖКГ м. Рівне було укладено 744 договори, на суму майже 24,5 млн грн. Наразі лише у місті Рівному колишнє підприємство «радикального» депутата обслуговує 503 ліфта. Крім того «Арм-Еко» ремонтує та обслуговує ліфти у місті Вараш. 

Фото Інни Білецької

До редакції порталу «ЧаРівне.інфо» звернувся директор ПрАт «Рівнеліфт» Володимир Варжель. На його бачення, на роботи "Арм-Еко" переплачувалися кошти. Тому він захотів ознайомитися з актами виконаних робіт "Арм-Еко". 

На фото Володимир Варжель

Попередньо домовившись з Романом Стасюком, журналіст порталу "ЧаРівне.інфо" поїхав до нього на офіс, на вул. Бічну, 22. Однак, депутат відмовився давати коментар, вимагаючи додаткових звітностей щодо актів виконаних робіт.

- Ми проаналізували надані кошториси. Мене дивує, чому такі великі суми. Ми зробили свої аналізи. В нас один середній ремонт коштує 65 тисяч, а в них - 130 тисяч, - каже директор ПрАТ «Рівнеліфт» Володимир Варжель. - Ми в місті за минулий рік зробили 12 ліфтів. Найдешевший – 32 тисячі, а найдорожчий 91 тисяча гривень. Якби ми б робили по тим позиціям, що й «Арм-Еко», то було б на 32 тисяч дешевше. Та сама робота. Тобто в середньому на одному ліфті переплачується 15 тисяч  гривень – це якщо робити аналіз по цих двох ліфтах, що на Соборній, 36. 

Проаналізувавши виплати за допомогою Єдиного веб-порталу використання публічних коштів Edata, можна побачити, що за період з першого грудня минулого року по перше січня нинішнього року ТОВ «Арм-Еко» отримало 2 млн 800 тисяч гривень. Значну частину коштів якраз перераховувало УЖКГ м. Рівне.

Далі «Арм-Еко» отримувало виплати, зокрема від ЖКП «Перспективне», ЖКП «Галицьке», УЖКГ Рівного, відділу освіти Рожнятівської РДА. В період з першого лютого по перше червня підприємство отримало майже два мільйона гривень.

Журналіст порталу «ЧаРівне.інфо» вкотре приїхав на офіс до тоді ще керівника ТОВ «Арм-Еко» Романа Стасюка, привізши із собою акти виконаних робіт ПрАТ «Рівнеліфт». Але пан Стасюк не захотів на них дивитися, вимагаючи відповідний порівняльний аналіз актів «Арм-Еко» та «Рівнеліфту».

Під час розмови товариш депутата Рівнеради звертався до журналіста у грубій формі, застосовуючи нецензурну лексику. Роман Стасюк просив свого компаньйона по бізнесу вийти з кабінету. 

Депутат Рівнеради відмовився називати прізвище чоловіка. Як виявилося, звати його Михайло Богданович Мельник і він не тільки працює в «Арм-Еко», але й натепер є єдиним засновником ТзОВ, про що зазначалося вище.

Проте депутат всіляко заперечував, що Михайло працює на підприємстві. До речі, чомусь не вперше.

Пізніше вдалося поспілкуватися з начальником управління ЖКГ Рівного Ярославом Сахнюком. Про зустріч домовлялися довго, тому що чиновник постійно був зайнятий. 

Сахнюк повідомив, що востаннє проводив зустріч між Романом Стасюком та Володимиром Варжелем у березні минулого року. Тоді, мовляв, було запропоновано останньому капітально ремонтувати ліфти. Але, зі слів Сахнюка, директор «Рівнеліфту» відмовився від цього через брак обігових коштів.

- Що мені було робити? Я так проаналізував, - у Варжеля немає коштів. Поки чекати, доки у нього з’являться гроші, то ліфти розваляться? – питає начальник УЖКГ Рівного. 

З його слів, з часом ліфтів на балансі міста стає менше, адже створюються ОСББ, які відтепер діятимуть як самостійний суб’єкт та самі укладатимуть угоди на капітальні ремонти. За наявною інформацією, на балансі у міста знаходилося 965 ліфтів, фірма «Арм-Еко» обслуговувало – 512 (хоча у відповіді на інформаційний запит зазначено 502), а «Рівнеліфт» - 364 (цифри постійно змінюються). 

На фото Ярослав Сахнюк

Ярослав Сахнюк запевняв, що з серпня буде інша процедура обрання підприємства на капремонти – через систему Prozorro. Проте залишається питання - чи створить це конкуренцію «Арм-Еко»? Адже інші фірми динамічно втрачають позиції. 

До того ж головний комунальник Рівного не приховував, що вважає роботи «Арм-Еко» більш якісними. Порівняння цін «Арм-Еко» та «Рівнеліфт» для Ярослава Сахнюка не були аргументом: "Якби він (Володимир Варжель, авт.) зробив той ліфт, і тоді порівняв, запропонувавши дешевші ціни, то це можна обговорювати. А те, що він написав на акті виконаних робіт «Арм-Еко» - не значить, що він би зробив так. Я теж можу так написати. Це не порівняльна характеристика", - заявив він.

В УЖКГ довгий час блокували процес з надання актів виконаних робіт по 29 ліфтам від «Арм-Еко». В Управлінні повідомили, що директор ПрАТ «Рівнеліфт» Володимир Варжель при узгодженні договорів на ремонт ліфтів, які обслуговуються його підприємством, не заперечував, що ці роботи виконуватиме «Арм-Еко».

У 2015 році "Арм-Еко" проводило ремонт ліфтів на таких вулицях:

Волинської Дивізії, 5 п. 2 – 150 тисяч грн.

Соборна, 264 – 107 тис грн.

Костромська, 1, п. 9-10 – 215 тис грн.

Струтинська, 13, п. 1, 3,4 – 326 тис грн..

Корольова, 17, п. 1, 2 – 170 тис грн.

Вербова, 24 – 104 тис грн.

Гагаріна 1, п. 2, 4, 5 – 386 тис грн.

Льонокомбінатівська, 19, п. 1, 2 – 112 тис грн.

Фабрична, 1, п. 1, 2 – 218 тис грн..

Д. Галицького, 5, п. 1 – 106 тис грн.

О. Теліги, 21 – 112 тис грн.

С. Крушельницької, 77, п. 1 – 97 тис грн.

Буковинська, 4, п.2 – 147 тис грн.

просп. Миру, 14 – 100 тис грн.

Кавказька, 13 – 99 тис грн.

Соборна, 34, п. 1,2 – 235 тис грн.

Грушевського, 38, п. 2,3,6,7 – 358 тис грн.

6 Гвардійська, 1, п. 1 – 66 тис грн.

В. Дивізії, 15, п. 10 – 44 тис грн.

Пухова, 17, п. 5,6,7 – 331 тис грн.

Соборна, 36, п. 1,2 – 269 тис грн.

Коновальця, 6, п. 1-10 – 261 тис грн.

Також "Арм-Еко" здійснювало ремонт ліфтів, які обслуговує ПрАТ "Рівнеліфт". Як запевнила заступник начальника технагляду Тамара Самсонюк, це погоджувалося з керівником «Рівнеліфту». Вона висловила свою позицію щодо різниці цін в порівнянні між роботою «Рівнеліфту» в «Арм-Еко»: «Відбувається відбір по кожному ліфту. Там можуть відрізнятися деталі. Також може відрізнятися набором. Я розумію так, що комплектуючі купувалися в різних місцях, тому й різниця в цінах. Не можу дослідити це питання. Це специфічна робота, якою мають займатися досвідчені люди», - каже вона. 

На отримання актів виконаних робіт на 29 ліфтів, які ремонтувало «Арм-Еко», ми підготували запит. На зауваження журналіста, що таким чином затягується час при підготовці публікації, Тамара Самсонюк відповіла, що нічого "не може зробити через закон": «Ми вам можемо надати тільки 10 листків. Якщо більше – будь-ласка, робіть запит. А потім оплачуйте, бо ця послуга платна», - додала вона.

У відповіді від УЖКГ йшлося про те, що згідно Закону «Про доступ до публічної інформації», запит передбачає задоволенню 10 сторінкам. Якщо запитується більша кількість друкування інформації, то в такому разі слід відшкодувати фактичні витрати копіювання.

- Для задоволення Вашого запиту потрібно виготовити орієнтовно 211 сторінок. Для задоволення Вашого запиту Вам потрібно здійснити оплату рахунку на суму 290, 75 грн для відшкодування витрат на копіювання, або друк документів, що будуть надані за запитом на інформацію після оплати даного рахунку, - йшлося у відповіді.

Цей рахунок зголосився оплатити директор ПрАТ «Рівнеліфт» Володимир Варжель. Також він заявив, що хоче зробити порівняльну таблицю цін «Арм-Еко» та «Рівнеліфту». Видрукувані акти він забрав собі. Проте через деякий час Володимир Варжель зник. Він не відповідав на телефонні дзвінки.

На момент публікації матеріалу Роман Стасюк повідомив, що не є директором «Арм-Еко». Керівником підприємства став Андрій Єдін. Роман Стасюк вчергове заявив, що коментувати чиїсь слова не буде: «Так і запишіть – на чому ґрунтуються цифри. Покажіть», - додав він.

Водночас, мешканці будинку по вулиці Соборна, 36, де ремонт проводило «Арм-Еко», неодноразово скаржилися на оновлені ліфти:

- Ліфт пустили до нового року, - розповідає місцевий мешканець Микола Василюк. – Але як зробили, то першого дня він зламався. В нас поруч ліфтери, то ми їм дзвонили і вони приходили. В аварійній службі нам казали, що цей ліфт буде зупинятися. Ремонтниця казала, що не може його дистанційно пустити. Знаю, що в інших будинках, якщо зупинялися, то їх запускали. Але цей дистанційно запустити не можуть. В самому ліфті змінили дах, лампочки. Після цього ліфт знову зупинявся

Без сумніву, рівняни хочуть, щоб ремонт проводився швидко, якісно та з максимальною гарантією на подальшу експлуатацію. Очевидним також є те, що мешканці прагнуть, щоб ліфти працювали якомога довший час та при цьому не було зайвих клопотів у пересуванні.

 

 

 

Денис ГРИЩУК


На Щасливому (Запис низ)

Новини по темі:

 • З полону окупантів повертаються четверо військових з Рівненщини

  04 02 2023, 14:44
  Четверо наших бійців з Рівненщини було звільнено сьогодні...
 • У Здолбунові чоловік посеред білого дня ходив зі зброєю

  04 02 2023, 13:35
  У Здолбунові за незаконне зберігання переробленої зброї з...
 • Рівненські благодійники вкотре передали автомобілі на фронт ВІДЕО

  04 02 2023, 12:33
  До бійців Мотопіхотного батальйону 14 окремої механізован...
 • Поблизу «Ладомирії» облаштували бомбосховище

  04 02 2023, 11:34
  У разі виникнення ракетної небезпеки під час екскурсій на...
 • Поліція встановлює місце перебування жителя Вінницької області

  04 02 2023, 10:15
  За наявною оперативною інформацією 31-річний мешканець Ра...
 • В Острозькій громаді обговорили політики захисту прав жінок

  04 02 2023, 09:48
  Підсумували роботу в Острозькій громаді в рамках проєкту ...
 • Клас безпеки відкрили в селі Гільча-2

  04 02 2023, 07:33
  На Рівненщині активно створюються класи безпеки для підро...