Більшість жінок впевнені, що лікар-мамолог - це одне і те ж, що й лікар-онколог. Проте це не зовсім так. Вся справа в тому, що лікар-мамолог - це лікар, який знає все про діагностику, лікування і профілактику різних захворювань молочних залоз, і найчастіше не онкологічних: кіста, мастопатія, фібріома, лактостаза тощо.
Більшість жінок впевнені, що лікар-мамолог - це одне і те ж, що й лікар-онколог. Проте це не зовсім так. Вся справа в тому, що лікар-мамолог - це лікар, який знає все про діагностику, лікування і профілактику різних захворювань молочних залоз, і найчастіше не онкологічних: кіста, мастопатія, фібріома, лактостаза тощо.

Добре, якщо жінка зробить перше обстеження у мамолога не пізніше, ніж у 30 років. До цього моменту без особливих медичних показань достатньо перевірятися звичайним профілактичним оглядом або ультразвуком. Ще добре приходити на огляд до лікаря-мамолога раз на два роки, і в цей проміжок раз на рік за можливістю робити УЗД.
Щодо мамографії, то ця процедура не що інше, як звичайний рентген молочних залоз, тільки із значно меншим рівнем випромінювання. Звичайно, дуже важливо, щоб на огляд приходили і майбутні мами, адже в період вагітності організм жінки просто переповнюють гормональні бурі.

Також обов`язково потрібно пройти обстеження, якщо жінка вирішила зробити операцію із збільшення молочної залози. Якщо виділення з грудей кров`янисті, чорні або навпаки чисті, прозорі, то потрібно терміново йти до лікаря. До мамолога також слід сходити, якщо при самостійному огляді грудей ви виявили наступні симптоми: втягнувся сосок, шкіра в якомусь місці стала зморшкувата або натягнута чи десь почервоніла, особливо, якщо при пульпації грудей ви помітили вузол або ущільнення.
Анна БІКУС
