Якими іменами рівняни найчастіше називають своїх малюків?

20.08.2013, 08:09      Переглядів: 2673

За перше півріччя 2013 року в місті Рівному народилось 1907 малят. Це дає змогу нашій області перебувати в чільній трійці по Україні за темпами природного приросту населення.

Як рівняни воліють називати своїх малят? Портал «ЧаРівне.info» пропонує до вашої уваги імена, які користуються найбільшою популярністю.

 

Для хлопчиків за 2012-й рік – Максим, Дмитро, Артем, Владислав, Олександр, Матвій, Тимофій.

Дівчаток минулого року найчастіше називали Софією, Анастасією, Вікторією, Анною, Олександрою.

 

Водночас найменш уживаними виявилися такі імена:

для хлопчиків: Петро, Валерій, Тарас, Юрій, Григорій, Олексій, Анатолій, Борис,

для дівчаток: Галина, Тетяна, Олена, Надія, Ольга, Ганна, Валентина, Світлана.

 

В першому півріччі поточного року найпоширеніші: 

Серед хлопчиків Артем, Іван, Павло, Владислав, Максим, Дмитро, Володимир.

Серед дівчаток  Анна, Софія, Вероніка, Анастасія, Соломія, Вікторія.

Натомість рідко використовують: Олег, Анатолій, Віталій, Сергій, Андрій серед хлопчиків. Та  Ольга, Надія, Марта, Олена, Яна, Аліса, Меланія, Владислав серед дівчаток.

На вирішальний вибір імені новонародженого, кажуть в Рівненському РАЦСі, можуть впливати, як не дивно, свята та деякі події.

- Присутність імені «Володимир», можливо, пов’язана  із датою хрещення Русі. Минулого року Володимира не було. Постійно про це говорили реклама була, і це, мабуть, спонукало батьків. Щодо дівчаток, то незрозуміло, чому такі для нас звичні імена як Ольга, Олена, які  колись були поширені, зараз рідко використовуються, - зазначає начальник відділу РАЦС реєстраційної служби Рівненського міського управління юстиції Галина Давидюк.

Водночас в останні роки в Рівному спостерігається збільшення народжуваності: в 2010-му році  народилось 3306 дітей, в 2011-му – 2275, а в 2012-му – 3497. Відтак, Рівненщина в цьому стосунку чи не найкраща в Україні.

В обласному центрі за сім місяців 2013 року на світ з’явилось 1907 діток. До прикладу в 2012-му за цей же період народилось 2047 малюків. 

- Народжуваність за 13-й  рік трохи зменшилась, але це пов’язано не з демографічною ситуацією, а з реєстрацією шлюбів. Одруження та народження дитини взаємопозвязані. Першу дитинку, як правило, заводять усі. А от  другу думають, зважують. – доповнює Галина Давидюк. - Ви чітко бачите, що народжуваність у нас кожен рік зростає, і це зростання почалось з 2001 року.  На сьогодні я ще не можу сказати чи вона буде ще зростати чи ні, але цифра для населення Рівного обнадійлива.

 

Денис ГРИЩУК

 

Читайте також:

  • Нові
  • Популярні