Унікальний шкільний клас, який обладнаний речами 30-х років ХХ століття, презентували у Рівному (+ФОТО)

Фото ілюстративне

У Рівненському обласному краєзнавчому музеї презентували виставку "Політкультурне Рівне", яка розказує про життя міста у міжвоєнний період (1918-1939 рр). Вона відображає його польське, єврейське та українське культурні "обличчя".

У Рівненському обласному краєзнавчому музеї презентували виставку "Політкультурне Рівне", яка розказує про життя міста у міжвоєнний період (1918-1939 рр). Вона відображає його польське, єврейське та українське культурні "обличчя". За допомогою музейних експонатів та речей із власних колекцій мешканців, організатори відтворили тодішній клас школи імені Генрика Сенкевича 30-х років ХХ століття, а сьогоднішньої ЗОШ №3.

Головною метою експозиції є збереження історії Рівного від забуття. Там наявні старовинні дошка, парти, вчительський стіл, гасова лампа, чорнильниця, підручники, рукописи та інші меблі і предмети інтер’єру класної кімнати минулого століття.

Ще можна побачити Біблію, Святе Письмо римо-католицьке та єврейську Тору. 

Для того щоб відвідувачі ще більше поринули у той час, ідейні натхненники виставки розповіли їм про історію тогочасного багатонаціонального міста і зобразили Свято-Воскресенський собор, синагогу і костел.

Як каже один із ініціаторів "Політкультурного Рівного" голова ГО "Мнемоніка" Максим Гон, що завдання, яке ставили перед собою організатори, полягає у вшануванні пам`яті культури титульної нації і національних меншин.

- В нашому випадку - це не лише пам`ять про українців, а й про поляків і євреїв, які навчалися у школі імені Генрика Сенкевича. Ми маємо навчитися пам’ятати так, як пам’ятають у Європі. Цією виставкою хотіли показати рівнянам, які старшому так і молодшому поколінню, той світ, якого сьогодні в Рівному практично не існує. Тоді існувала велика польська і єврейська громада, а також німці, вірмени, росіяни, - каже він.

Усі присутні мали змогу дізнатися про розвиток подій у найстарішому навчальному закладі Рівного - третьої школи та її учнів. Велику частину школярів, які були євреями, тоді розстріляли у Сосонках.

А музейна виставка буде діяти впродовж 3 тижнів. ЇЇ розроблено в рамках реалізації проекту "Відродження полікультурності в меморіальному просторі Рівного" за підтримки "Rosa-Luxemburg-Stiftung" в Україні та Центру студій політики пам’яті та публічної історії "Мнемоніка".

 Анастасія БОДНАРСЬКА


На Щасливому (Запис низ)

Новини по темі:

  • На Рівненщину прибуде другий евакуаційний потяг із Донеччини

    29 03 2024, 10:35
    Цього разу людей поселятимуть у п’яти громадах Дубенськог...
  • На Рівненщині похоронили дев'ятьох Героїв

    29 03 2024, 10:20
    Щирі співчуття рідним і близьких загиблих Героїв. Вічна п...
  • 99 ракет і дронів:уночі росіяни вдарили по електростанціях в кількох регіонах України

    29 03 2024, 10:00
    У ніч на 29 березня російській війська атакували ракетами...
  • В Костопільській лікарні призначили нову керівницю

    29 03 2024, 09:47
    29 березня колективу Костопільської багатопрофільної ліка...
  • У Рівному медики швидкої врятували чоловіка, в якого раптово зупинилось серце

    29 03 2024, 09:10
    Медичної допомоги потребував 74-річний чоловік, який про...
  • У Рівному стали відомі прізвища переможців конкурсу «Учитель року-2024»

    29 03 2024, 08:11
    Четверо наших педагогів увійшли до фіналу І туру всеукраї...
  • Завтра у Рівному очікують дощову погоду

    28 03 2024, 20:06
    Завтра атмосферний фронт із заходу Європи зумовить коротк...