Українські роботодавці відмовляються від випускників

19.08.2013, 13:50      Переглядів: 1314

 Українські роботодавці часто не задоволені освітою випускників вітчизняних вузів, але при цьому відмовляють брати студентів на практику або стажування. Про це у коментарі Gazeta.ua заявила керівник "Центру дослідження суспільства" Інна Совсун, яка багато років поспіль проводить моніторинг вищих навчальних закладів України.

"Не тільки роботодавці, а й студенти часто не задоволені власним рівнем знань. І це не через викладачів. Якщо в університетах немає лабораторій для хіміків, то знання з хімії апріорі не можуть бути хорошими. Якщо немає реактивів, щоб студенти могли провести досліди, то студентам не потрібно очікувати, що вони отримують хорошу освіту. І випускнику, який влаштується на роботу в лабораторію після такого вишу, потрібно буде заново вчитися. Тому роботодавцеві, який хоче взяти його на роботу, можливо, варто допомогти університету із обладнанням, або брати студентів на стажування до своїх лабораторій", - зазначила експерт.На її думку, в різних сферах треба шукати унікальні шляхи вирішення проблеми взаємодії роботодавців і студентів. Роботодавцям слід розуміти корінь проблеми. При підготовці юристів можуть виникнути інші проблеми. Враховуючи те, що наші адвокати часто ціняться зв`язками і умінням підмазати суддю, то навіть будучи юристом з блискучою освітою в українській системі координат такий випускник не зможе працювати.

"Працедавцям в кожній конкретній галузі слід сформулювати запит на фахівців. Університетам не відмахуватися, і врахувати його. А на разі ми просто чуємо, що працедавці незадоволені. У студента, якого не пустили на виробництво, не дали пройти практику на фірмі, не може бути високого рівня знань з певної галузі. Також компанії часто готові платити людині, які тільки закінчила університет, тільки 700-800 гривень зарплати. Це, звичайно, недостатньо молодій людині 22-23 років, яка планує завести сім`ю, хоче купити квартиру. І тому найталановитіші випускники їдуть з країни або працюють не за спеціальністю. Бо працедавці зі свого боку нічого не зробили, щоб зацікавити молодь", - наголосила Совсун.

 

 

 

Читайте також:

  • Нові
  • Популярні