У шкільній програмі обмежать вивчення англійської мови?

20.08.2013, 09:38      Переглядів: 1609

 Вводити в школах другу іноземну мову, зокрема українську, будуть за рахунок скорочення викладання першої. Зі шкільної програми можуть вилучити майже рік вивчення англійської мови. Міносвіти обіцяє "лінгвістичну революцію", вводячи обов`язкове вивчення в школах двох іноземних мов. Проте насправді ця ідея чиновників призведе до погіршення знань українських школярів з іноземних мов. Про це пише  ZN.UA.

Нагадаємо, МОН запланувало з 1 вересня 2013 р. поступове скорочення часу на вивчення першої іноземної мови у 5-7 класах. Робиться це під гаслом впровадження обов`язкового вивчення з 5-го класу другої іноземної мови. Ініціатива Міносвіти поставила у глухий кут багато навчальних закладів через дефіцит фахівців, які знають кілька іноземних мов. Для виконання вимоги міністерства школи в якості другої іноземної мови будуть змушені викладати російську, що, відповідно до законодавства, є мовою нацменшин.

Важливо те, що скорочення часу на вивчення першої іноземної торкнеться, насамперед, викладання англійської мови. За інформацією, опублікованою в журналі "Іноземні мови в навчальних закладах" (№2, 2011,), в Україні її вивчають як першу іноземну 91,7% учнів, але лише близько 10% - поглиблено. Тому можна очікувати зниження загального рівня володіння англійською мовою для 80% учнів основної школи.

Відтак,у 5-9 класах більшості загальноосвітніх шкіл з українською мовою навчання час на вивчення першої іноземної мови заплановано скоротити на 20% (2,5 години на тиждень), що еквівалентно вилученню практично одного року навчання (5-9 класах буде всього по 2 години на тиждень). При цьому нова-стара програма вимагає від вчителів виводити учнів на кінець 9-го класу на той самий загальноєвропейський мовний рівень А2, як і при нинішній (теж відносно скромній) кількості годин.

 

 

 

 

Читайте також:

  • Нові
  • Популярні