У Рівному журналістки навчаються самозахисту

Фото ілюстративне

Нещодавно Рівненський клуб «Сенрей» Федерації Айкідо Рівненської області, спільно з порталом «Четверта влада» та «ЧаРівне.info», розпочав тренінговий курс самооборони для рівненських журналісток.

Нещодавно Рівненський клуб «Сенрей» Федерації Айкідо Рівненської області, спільно з порталом «Четверта влада» та «ЧаРівне.info», розпочав тренінговий курс самооборони для рівненських журналісток.

Тренінговий курс самооборони для жінок – унікальний для Рівного. Його розробили тренери з айкідо Олександр Лістратов та Олександр Левшук, повідомляє інформаційно-аналітичний портал "Четверта влада".

Тренер курсу Олександр Лістратов

- Коли починали готувати цей курс, ми зрозуміли, що зазвичай агресія в людському середовищі стосується двох типів взаємодії, - розповідає Олександр Лістратов. - Перший стосується взаємодії «дорослий-дитина», другий – «чоловік-жінка». Ми вирішили взятися за питання агресивних взаємовідносин між чоловіком та жінкою. Коли ми почали вивчати цей тип взаємодії, деякі висновки виявилися для нас несподіваними. Але саме ці висновки слід враховувати жінці, будуючи свій самозахист.

З цими висновками на першому тренінговому занятті Олександр Лістратов ознайомив і рівненських журналісток, які захотіли пройти курс самооборони.

Мирослава Шершень та Людмила Савонькіна

1. Зазвичай майже будь-який чоловік фізично сильніший, ніж жінка. Ми не говоримо, звісно, про жінок, які півжиття займалися бойовими мистецтвами і можуть «накостиляти» половині міста (посміхається - авт.). Коли ми говоримо про жіночий самозахист, нам доведеться це враховувати. З цієї тези виникають дуже суттєві висновки: захиститися від чоловіка чоловічими засобами і методами неможливо.

Тобто якщо чоловіки звикли з´ясовувати між собою стосунки, лупцюючи один одного в пику, то таким чином жінці від чоловіка захиститися неможливо. З двох причин. Перша – чоловік фізично сильніший. Друга – він сприймає такий спосіб самозахисту як суперництво. Якщо жінка починає поводитися з чоловіком чоловічими засобами, то майже 100% чоловіків це сприймають як запрошення до суперництва. Знаєте, це як самці один до одного стрибають і таким чином з´ясовують стосунки.

Оксана Юрченко та Ольга Хмуровська

2. Чоловік завжди намагається домінувати у стосунках із жінкою. Це закладено генетично. Чоловіки, проявляючи агресію, очікують від жінки покірності.

3. Якщо можливо уникнути протистояння, його потрібно уникнути.

4. Фактично жінці перемогти чоловіка дуже важко. Не тому що я сумніваюся в жінках, а тому що проти цього всі попередні тези. Тому самозахист великою мірою полягатиме, в першу чергу, в недопущенні агресивних ситуацій, а з іншого боку – в їх якнайшвидшій нейтралізації цих ситуацій. Тобто якщо потрібно для нейтралізації ситуації втекти від взаємодії, це потрібно робити. Якщо для цього немає можливостей, то цю можливість потрібно створити і після цього – втекти, тобто вийти із взаємодії. Найкращий засіб самозахисту для жінки – розірвати взаємодію. Бувають ситуації, коли втекти важко, але це найкращий засіб самозахисту. Звичайно, якщо ви хочете самозахиститися. Адже якщо ви хочете відновити справедливість, то тут про самозахист ніхто не думає.

Мета самозахисту тільки одна – максимально зберегти своє життя і здоров’я. А також життя і здоров’я людей, які знаходяться поруч (дитини, подруги тощо). Це стосується і фізичного, і емоційного здоров’я. І досягатися ця мета має будь-яким способом: розірванням контакту, якщо це неможливо – значить якимись активними діями. Тобто покарати, відновити справедливість – такої мети в самозахисту немає. Це зовсім інші речі і вони потребують зовсім іншого ресурсного забезпечення.

Після ознайомлення з філософією самозахисту та фізичної розминки, тренери продемонстрували журналісткам частину сили чоловічого захвату, щоб було зрозуміліше, чого жінкам слід остерігатися і з яких ситуацій, в ході тренінгу, вони навчаться виходити.

Основні складові курсу самооборони для жінок:
- психологічна складова (особливості психології "агресора" та "жертви", власні сталі реакції на агресію)
- фізична складова (способи та прийоми виходу із фізичного контакту з мінімальними втратами для себе)
- матеріальна складова (підручні засоби самозахисту, зброя, предмети повсякденного вжитку)
- поведінкова стратегія (особливості підготовки та втілення власних планів з врахуванням можливої агресії та задля зменшення ризику її ймовірності)
- пережити власний досвід (у ігровій формі спробувати на собі приблизні ситуації агресії та виходження з них)

Тренування під час курсу жіночої самооборони дуже насичені та інтенсивні. Повний курс складається з 7-ми півторагодинних занять. Пропуск одного з занять унеможливлює участь в наступних. Декілька журналісток, які зацікавилися курсом, але не змогли взяти участь у першому занятті, проходитимуть тренування з наступною групою курсу самооборони для жінок, яка формуватиметься у другій половині липня.  

Юлія ДОМАНСЬКА 


На Щасливому (Запис низ)

Новини по темі:

  • На Рівненщині в ДТП загинув житель Львівщини

    28 03 2024, 10:52
    Автопригода на трасі «Київ-Чоп» сталася сьогодні, 28 бере...
  • Ще четверо воїнів з Рівненщини загинули в боротьбі за Україну

    28 03 2024, 10:07
    На Рівненщині попрощались із чотирма Героями - Романом Ма...
  • У Локницькому ліцеї зібрали кошти на «дрон помсти»

    28 03 2024, 09:34
    Колектив КЗ «Локницький ліцей» зібрали гроші на «дрон пом...
  • Воїна Дмитра Зеленого нагородили нагрудним знаком «Комбатантський хрест» посмертно

    28 03 2024, 08:45
    У Зорянській громаді відзначили почесним нагрудним знаком...
  • Чим відома Рівненщина: в області визначають перелік нематеріальної культурної спадщини

    28 03 2024, 08:09
    Нині до включення в обласний перелік запропонували 7 елем...
  • Прибуде траурний кортеж із захисником з Березнівщини

    27 03 2024, 21:19
    У бою за Україну загинув Кравчук Григорій Йосипович, 1973...
  • Німці подарують рівнянам комунальне авто

    27 03 2024, 20:25
    Про це розповідає ексмер Рівного Олександр Третяк.