Сім секретів успіху Коко Шанель

19.08.2013, 10:10      Переглядів: 2545

 За 88 років життя Коко Шанель дала своє ім`я стилю одягу, костюму, Будинку моди, парфумам. Невтомна винахідниця, Коко Шанель створила масу нового, але перш за все ... жінку, яку до неї ніхто не знав. Як? У неї були свої способи.

1. Щоранку Габріель (Коко) Шанель починала жити заново. Вона методично позбавлялася від вантажу невигідного їй минулого. Всякий новий день вона викреслювала з пам`яті все тяжке з дня вчорашнього. Дитинство і частина її юності покриті завісою туману. Вона творила свою легенду самостійно, придумуючи факти, заплутуючи своїх біографів. Габріель викинула за борт, як непотріб, щонайменше 10 своїх років і, усвідомивши це, як не дивно, відчула, що у неї з`явилося більше часу. Вона стала менше потребувати у сні, плідніше міркувати. Своєю долею вона довела: з минулого майбутнє зовсім не випливає, у будь-який момент можна почати кар`єру. Їй легко було закрити на довгі роки головне своє дітище - Будинок моди, щоб потім, в 71 рік, коли її і в розрахунок-то вже не брали, повернутися в бізнес і досягти колишніх висот.

2. Будь-яку перешкоду на шляху Шанель розглядала як покажчик нового напрямку. На початку своєї кар`єри вона не мала права виготовляти "справжнє" жіноче плаття, так як її могли притягнути до відповідальності за незаконну конкуренцію, адже вона не була професійною кравчинею. Тоді Шанель стала робити сукні з чоловічого джерсі. Подібним чином народжувалися всі її сукні-відкриття. Вона не малювала свої моделі і не шила їх. Просто брала ножиці, накидали тканину на манекенницю і, поки та, не рухаючись, стояла, різала і заколювала безформну масу матерії, поки не проявлявся геніальний силует. Одного разу у Коко загорілася газова колонка і обпалила їй локони. Тоді новаторша відрізала коси і гордо вийшла "в люди". Так в 1917 році виникла мода на коротку жіночу стрижку. 

3. Шанель не допускала в своє життя випадкових людей, тому з нею майже не відбувалося випадкових подій. Критерій був елементарний: вона чуйно розпізнавала тих, кому не подобалася, і йшла від них. Її друзями були Кокто, Далі, Пікассо, Дягілєв, Стравінський.

4. Вчителем Коко стала любов. Коханці були її університетами. За невидимих ​​каналах любові безперебійно вона "перекачувала" в себе знання та вміння своїх чоловіків. Поет П`єр Реверди, що передбачив Елюара, Поль Іріб, карикатурист, політик і видавець, герцог Вестмінстерський, найбагатша людина в світі, великий князь Дмитро. Кожен з них являв собою особистість. Верховій їзді, смакуванню устриць, англійської мови, грі в теніс, полюванні на лисиць і кабанів, рибної ловлі, виданню газет навчилася від них досконало. Кожен її чоловік привносив щось своє і в жіночу моду, і в інші її починання. Вона не була ні хіміком, ні парфумером. Але завдяки князю Дмитру познайомилася з видатним фахівцем Ернестом Бо, сином службовця російського царського двору. Бо надав до послуг Шанель свої унікальні парфумерні пізнання. Коко нюхала, вибирала, і сама - без неї нічого б не вийшло! - Зупинилася на формулі парфумів "Шанель № 5", що складається з 80 інгредієнтів. Вперше з`явився не конкретно квітковий, швидко випаровується, а абстрактний, стійкий аромат, досі долає світ.

5. Коко Шанель зробила парадокс чином свого життя і рушійною силою свого таланту. До неї чорний колір вважався фарбою бідності і жалоби. Жінки без причини не сміли носити чорний одяг. Шанель проголосила чорний популярним і розкішним. Протягом п`яти років вона випускала тільки чорне, і її "похмурі" сукні продавалися, як булочки, з начинкою - з маленьким білим комірцем і обшлагами. З Шанель почалися білі жіночі піжами. Взагалі, вона "обібрала" чоловіків, ввела в жіночу моду їх жакети, блузки з краватками, їх запонки і капелюхи.

6. Незалежність була її богом, аксіомою життя. Ще з першим коханцем Коко відкрила свободу, яку дають гроші, якщо не ти служиш їм, а вони служать тобі. Друзі розкішно жили за її рахунок, вона покривала їх величезні борги. Це був її принцип - платити, щоб забути, що за неї колись платили. За допомогою грошей вона перемогла свою сором`язливість, адже раніше в салонах вона не розкривала рота. Колосальні прибутки дарували їй впевненість і здатність говорити публічно.

7. Зовнішня краса в жінці проголошувалася нею як частина успіху, інакше не можна нікого ні в чому переконати. Чим старше жінка, тим важливіше для неї бути красивою. Шанель говорила: "У 20 років ваше обличчя дає вам природа, в 30 - його ліпить життя, але в 50 ви повинні заслужити його самі ... Ніщо так не старить, як прагнення молодитися. Після 50 ніхто вже не молодий. Але я знаю 50-річних, що більш привабливі, ніж три чверті погано доглянутих молодих жінок ". Сама Шанель була схожа на вічного променистого підлітка. Вона важила все життя стільки, скільки в 20 років. І ще: вона дала жінкам не тільки новий стиль, а й нове обличчя, яке втілило епоху, - "мордочку бунтівної сирітки з грацією оленяти". Два-три рази на століття з`являються нестандартні типи осіб, які раптом затьмарюють визнаних красунь і вводять інший канон краси. Шанель була з таких!

 

 

 

 

Читайте також:

  • Нові
  • Популярні