Рівнянка стала срібною призеркою Чемпіонату Європи з легкої атлетики

Фото ілюстративне

Минулими вихідними у англійському містечку Gateshead відбулася важлива спортивна подія року - Чемпіонат Європи з легкої атлетики.

Минулими вихідними у англійському містечку Gateshead відбулася важлива спортивна подія року - Чемпіонат Європи з легкої атлетики.

12 країн Старого світу змагались у метанні, стрибках та бігу, аби вкотре визначитися з кращими серед кращих. Українські легкоатлети до Великобританії поїхали у потужному складі. У їх числі опинилося і троє рівнян. Це відомі спортсмени – Ольга Земляк, Вадим Слободенюк та Анна Ярощук.

У перший день змагань виступали рівнянки: Анна Ярощук виборола срібло на дистанції 400 м з бар’єрами, а Ольга Земляк стала шостою у дистанції на 400 метрів. До слова, Анна з усіх рівнян виступила найкраще!

Другого дня змагань на бігову доріжку виходили Вадим Слободенюк та Ольга Земляк. Український чемпіон у «стіпл-чейзі» фінішував шостим із результатом 8:47:63.

Та все ж найбільшою перешкодою для спортсменів «стіпл-чейза» стала погода. Ймовірно, небо вирішило, що ям з водою легкоатлетам замало. За 10 хв до старту у місті почалася потужна злива. "На Трійцю любить іти дощ", - каже моя мама. Але ж хто міг уявити, що такий сильний та в Англії.

Почав бігти рівнянин Вадим Слободенюк на повну силу, відтак, перші два кілометри він був у трійці перших. Втім, потім темп був втрачений. Як зізнався рівненський спортсмен спеціально для порталу «Чарівне.info», все через те, що холод сковував рухи, і він не міг далі продовжувати боротися. На термометрі було лише 7 градусів тепла і йшла холодна злива. Проте Вадим все ж поклав у кошик України свої зароблені 7 балів.

Додам, що і компанія по забігу у рівнянина була потужна. Визнану всім світом «кенійську дистанцію» - 3 кілометри з перешкодами – очікувано і логічно виграв... кенієць з турецьким паспортом Тарік Лангат Акдаг. Він подолав забіг за 8 хвилин і 36 секунд.

Додам, що погодні умови завдали клопоту усім спортсменам. Першого дня був сильний вітер. Він не так заважав бігати, як збивав результати тим, хто метав спис. А другого дня дощ то припинявся, то розгорталася злива. Але змагання ішли по плану.

Проте, другого дня спортсмени зі стрибками перебралися у манежне приміщення торгового центру. Тому що продовжувати цей вид змагань під дощем було неможливо. А от українцю Роману Авраменку через мокру доріжку навіть не зарахували один кидок списа. Він посковзнувся, впав та рукою заступив за лінію. Мало не травмований спортсмен дуже розізлився. Але вдалий кидок йому не зарахували.

А от бігунам приходилося мокнути. Під дощ потрапила і наша рівнянка Ольга Земляк. Другого дня вона долала естафету 4 по 400 метрів. Біжучи останній відрізок, спортсменка настільки успішно почала стартувати, що склалось враження, що ми переможемо. Але наприкінці кола, ймовірно, сил забракло. Як результат – четверті.

Усього ж рівненські спортсмени поклали у залік України 34 бали. З них: 7 - Вадим Слободенюк, 11 – Анна Ярощук та 16-Ольга Земляк (якщо можна так рахувати, бо естафета є командним заліком).

Серед країн Старого світу Україна два дні трималася на 6 позиції і на ній змагання й фінішувала. Перегнати поляків не вдалося, хоч розрив був зовсім мізерний. Золото ж командного чемпіонату Європи вибороли росіяни. Їх головними суперниками були німці. Додамо, що два роки тому в Стокгольмі перші два місця також зайняли Росія та Німеччина, а третю позицію виборола Україна.

Отож, від першого до останнього місця перераховуємо країни-учасники цьогорічного чемпіонату: Росія, Німеччина, Велика Британія, Франція, Польща, Україна, Італія, Іспанія, Туреччина, Білорусія, Греція, Норвегія.

За результатами змагань, з Суперліги вибуває Білорусія, Греція і Норвегія. В наступному році командний чемпіонат Європи (Суперліга) пройде в німецькому Брауншвейзі, а у 2015 році – в Чебоксарах.

Я думаю, слід подякувати українським легкоатлетам за патріотизм та відданість, а головне – хороший результат попри невеликий досвід участі у міжнародних змаганнях. Бажаємо усім швидко оговтатись від дощової Англії, а особливо чекаємо на повернення до Рівного наших земляків!