Рівненських козаків з почестями проводжали на битву (ФОТО+ВІДЕО)

18.06.2014, 13:03      Переглядів: 2361

Рівненські козаки з нагоди 363-річчя Битви під Берестечком влаштували похід до місця події.

Захід організовується вчетверте поспіль. 

- Але кожного разу пізнається щось нове. Ми бачимо, що люди дуже прихильно до цього ставляться. До нас долучається все і більше і більше людей. Ось вже дзвонять з Дубно, Млинова та питають, коли ми будемо.

Це свідчить про те, що людям цікаво, - додає Генеральний писар Рівненського обласного товариства козаків «Рівненська Січ Війська Запорозького» Олександр Сачук.

Рівняни сьогодні проводжали козацький обоз від пам’ятника Богдану Хмельницькому. Привели навіть малят, щоб ті наочно поспостерігали за славними козаками та їхніми традиціями.

Старійшина Рівненської обласного товариства козаків «Рівненська Січ Війська Запорозького» Святослав Мітчук зазначив, що і сьогодні, як кілька століть тому, українцям доводиться відстоювати свою незалежність.

Отець Іван благословив козаків на похід 

Тому присутні вшанували хвилиною мовчання загиблих на сході та на Майдані патріотів:

- Звичайно, ми могли сісти на маршрутки, автобуси і виїхати в п’ятницю. Але вшановуючи героїзм, мужність, відвагу наших козаків, ми прийняли рішення ходити на Берестечко тільки пішим, кінним складом…На жаль, сьогодні, коли ми маємо мирно творити нашу незалежну державу, ми знову втрачаємо людей. Ці жертви неоціненні, ці жертви страшні, - каже Святослав Мітчук. 

Ось так на конях та возах українські воїни пройдуться до Національного історико-меморіального заповідника «Поле Берестецької битви». Маршрут пролягатиме через поселення: Верхів-Рівне-Дубно-Млинів-Пляшева.

Під час подорожі козаки спілкуватимуться із місцевим населенням, частуватимуть їх кулішем та влаштовуватимуть вечорниці. Крім того заплановано стрільбу з козацьких гармат, луків та феєрверк.

На території Національного історико-меморіального заповідника «Поле Берестецької битви» відбудеться таборування козаків з усіх куточків України, під час якого вояки показуватимуть свою майстерність з володіння шаблі, лука, сокири, змагатимуться на вправність, влучність та силу.; також виступатимуть самодіяльні колективи, артисти та кобзарі.

   

Звісно ж не обійдеться без вшанування загиблих під час Берестецької битви: покладання квітів до пам’ятника полеглим, та поминальна хода.

Дійство закінчиться в понеділок, 23 червня. В цей день козацький обоз від’їжджатиме додому.

Денис ГРИЩУК

Фото автора 

 

Читайте також:

Погода, Новости, загрузка...
Loading...
  • Нові
  • Популярні
Loading...