РІЧНИЦЯ ВЕСІЛЛЯ: ЩО ПОДАРУВАТИ?

14.11.2012, 17:01      Переглядів: 31478

День одруження - одне з найочікуваніших та найщасливіших подій у житті кожної людини. Тому щороку хочеться відзначати річницю свого весілля незабутньо: воскресити або ж ще більше розпалити те почуття, яке переповнювало вас, коли ви стояли на.рушничку щастя.

Наші предки дуже цінували сім`ю та сімейні традиції, тому вони для кожної річниці придумали свою назву, свої прикмети та свої обряди. Сьогодні прийнято пишно відзначати, як правило, тільки першу річницю та ювілейні дати. А раніше святкували річниці одруження щороку, і кожну – по-особливому. Чарівне.інфо підготувало для тебе назви усіх річниць весілля і подарунки, які варто дарувати, святкуючи кожну з них.

1 день шлюбу – зелене весілля

Подружжя в цей день лише створилося, воно ще молоде, «зелене». Символом цього дня є миртові листочки, барвінок та квіти на весільній одежі.

Прийнято дарувати букети квітів та зелені рослини.

1 рік шлюбу – ситцеве весілля

Таку назву річниця отримала від того, що подружжя вже пройшло перше випробування побутом. Цю дату прийнято відзначати пишно, з великою кількістю гостей. Можна сказати, що це повторення весілля і водночас нагадування про те, що подружжя все ще вважається молодятами і що у них ще все попереду.

У цей день подружжю обов`язково треба обмінятися ситцевими хусточками і спільно зав`язати на них вузлики - на довгу любов. Збережіть ці хусточки на все життя, адже вони символізують сімейне щастя. Також прийнято дарувати будь-яку іншу ситцеву річ: рушник, постільну білизну, одяг, штори тощо.

2 роки – паперове весілля

Річниця так називається через те, що за два роки спільного життя шлюб є все ж ще не зовсім міцним, він, як аркуш паперу: його в будь-який момент можна порвати і на ньому можна будь-що написати. Назва повинна нагадувати подружжю про дбайливе ставлення до свого шлюбу, про коректну поведінку в спілкуванні одне з одним, оскільки їх шлюб ще тривкий, як паперовий будиночок.

Можна подарувати коханій/коханому оригінальну вишукану листівку з привітанням. Також дарують і інші речі, виготовлені з паперу, наприклад, гроші, фотоальбом, картини, книги.

3 роки – шкіряне весілля

З плином часу закохані дізнаються багато нового один про одного. Вони ніби «на власній шкірі» випробували, як нелегко зберегти стосунки в суєті домашніх справ та сімейних буднів.

Прийнято дарувати шкіряні речі, наприклад, рукавички, гаманці (з монетою всередині) чи взуття.

4 роки – лляне весілля

Четверта річниця нагадує, що відносини в подружжі мають бути чистими, білосніжними та природними, як лляна тканина.

На цю дату треба дарувати вироби з лляної тканини: рушники, скатертини, одяг, постільну білизну, покривала тощо.

5 років – дерев’яне весілля

Чоловік та дружина вже знають всі слабкості, переваги і недоліки один одного. Дерево вже не можна розірвати, як папір, воно стійкіше. Але все ж не можна забувати про мир та злагоду в сім`ї. За повір’ями, дерево заспокоює душу, приносить в дім затишок та тепло.

В цей день слід дарувати дерев’яні речі: кімнатні деревця, сувеніри, ложки, хлібниці, меблі. Цінним подарунком також стане дерев`яний родинний оберіг.

6 рік – кипарисове або чавунне весілля

Кипарис – живе дерево, яке вимагає багато сонця, як і ваші стосунки. Ця дата уособлює, що ваше сімейне життя стало міцним, як чавун.

В цю річницю прийнято дарувати різне кухонне приладдя, зроблене з чавуну, наприклад, каструлі, посуд, сковорідки, а також литі та ковані вироби.

6,5 рік – цинкове весілля

Воно нагадує, що шлюбові, як і оцинкованому посуду, час від часу треба повертати блиск, тобто пам’ятати про романтичні вечори, ніжність та шанобливе ставлення один до одного.

Дарувати варто, відповідно, будь-які речі, виготовлені з цинку.

7 рік – мідне або шерстяне весілля

У цієї річниці – дві назви. З одного боку ваша сім’я стала ще міцнішою, ніж чавун, тобто стала схожою на мідь. З іншого боку ваше палке кохання не може охолонути навіть при найлютіших морозах – сварках та суперечках, а в найлютіші морози рятує шерстяний одяг – звідси і назва «шерстяне весілля».

Цього дня можна дарувати усілякі мідні та шерстяні речі – від прикрас до светрів. Також подружжя може обмінятися мідяками – на щастя.

8 рік – бляшане (металеве) весілля

Хоча метал і міцніший за папір та дерево, проте не можна забувати про те, що метал може поржавіти. Щоб подружнє життя не стало схожим на ржаву бляшанку, його потрібно оберігати від негоди суворих буднів – сварок та непорозумінь.

Доречним буде будь-який подарунок, вироблений із металу: посуд, столові прибори, прикраси та ін. – все, окрім металевих грошей.

9 рік – фаянсове весілля

Фаянс – це красивий керамічний матеріал, який при падінні чи ударі може легко розбитися. Так само і сім’я: наче виглядає щасливою, проте при певних ситуаціях все ж може розпастися.

На дев’яту річницю подружнього життя дарують фаянсові сервізи для кави та чаю, щоб нагадати, що подружній союз потрібно постійно зміцнювати.

10 років – трояндове або олов’яне весілля

Це – перший серйозний ювілей шлюбу, відтак показник сімейної фортеці та її спроможності. Десять років спільного життя прожито недарма – створено міцну справжню сім`ю. Ця річниця має подвійну назву – трояндове і олов’яне. Троянди – це символ вічного кохання. А ось олово можна легко переплавити так само, як слід переплавити свої старі стосунки на нові, які принесуть свіжість у вже стале стабільне сімейне життя.

Вважається, що в цей день чоловік повинен подарувати дружині букет з 11 троянд: 10 червоних, як кількість прожитих разом років та символ любові, яка об`єднувала подружжя всі ці 10 років, і одну білу, як символ надії на те, що і наступні роки будуть такими ж щасливими. Також можна дарувати вироби з олова.

11 років – сталеве весілля

Цей період в більшості випадків є критичним в сімейних стосунках, чоловік та дружина стомилися одне від одного за стільки років. Щоб пережити цю кризу, ваше кохання має загартуватися, як сталь.

Дарують сувеніри зі сталі.

12 років – нікелеве весілля

Після пережитої кризи подружжя стало твердим, як нікель. Відомо, що добавка нікелю в сплави збільшує їх міцність, тому і сім’я на 11-ому році свого існування стає ще міцнішою, ніж будь-коли раніше.

Найкраще подарувати у цей день нікелевий посуд.

13 років – мереживне весілля

Разом вже прожито багато років, і вже немає потреби нагадувати комусь і собі про міцність вашого шлюбу, адже тепер малоймовірно, що його що-небудь може зруйнувати. Сімейне життя на 13-ий рік плететься, наче мереживо, яке перетворилося на красиве та делікатне плетіння. Проте щоб мереживо було міцнішим і не рвалось, потрібно досконало навчитися мистецтву сімейного життя.

В цей день дарують мереживні вироби – хустинки, скатертини, серветки, нижню білизну, одяг.

14 років – агатове весілля

Агат є символом кохання, адже він так само неповторний, як це палке почуття. Природа прикрасила цей камінь особливими картинами з білого, чорного, жовтого та червоного кольорів. Сім’я вже також в цей період стала різнобарвною, зі своїми традиціями, звичками та уставами. Щоб дожити у шлюбі до цієї річниці, потрібно справді сильно та міцно кохати та поважати один одного.

Прийнято на цю річницю дарувати обереги, статуетки та прикраси з агату.

15 років – скляне (кришталеве) весілля

Ця річниця подружнього життя нагадує, що стосунки в сім’ї мають бути прозорими, як скло, та витонченими, як кришталь, а ставитися один до одного треба бережно, з любов’ю, щоб ваша сімейна гармонія, набута за роки, не «розлетілася на друзки». Тому і символами цього ювілею є кришталь і скло. Починаючи з цієї річниці, всі наступні ювілеї мають «дорогоцінні» назви, адже прожиті роки зробили ваш союз безцінним та міцним.

Цього дня треба дарувати скляні або кришталеві вази, посуд та сувеніри.

18 років – бірюзове весілля

В це свято прийнято дарувати вироби із бірюзи або ж речі бірюзового кольору.

20 років – фарфорове (порцелянове) весілля

Криза, яка триває між п’ятнадцятою і двадцятою річницею, вже позаду. Наступні п’ять років між порцеляновим і срібним весіллям несуть свої турботи. Діти вже виросли, покинули рідний дім і скоро у вас можуть з’явитися перші онуки. Ці приємні турботи, радість від вперше почутих слів «бабуся» та «дідусь», сум за дітьми, які вже живуть окремо, а також розуміння того, що ваше подружжя прожило разом пліч-о-пліч вже дуже багато років – усе це зближує вас з чоловіком/дружиною ще більше.

У цю річницю вашого шлюбу прийнято на стіл ставити новий порцеляновий сервіз, бо вважається, що від старого посуду у вашому домі вже й сліду не залишилося. Тому, відповідно, найкращим подарунком цього дня стане порцеляновий посуд.

25 років – срібне весілля

За плечима – чверть століття, прожита разом. Стосунки в сім’ї тепер можна оцінити на вагу срібла.

Прийнято цей день відсвяткувати у колі рідні, в ідеалі їх має бути 25 чоловік як кількість спільно прожитих років. В цей день подружжя за старовинною традицією мають обмінятися срібними перснями і носити їх на безіменному пальці разом із золотими обручками або ж повісити на ланцюжок і носити на шиї. До речі, в наш час обряд обміну каблучками можна провести в РАЦСі, як у день вашого весілля 25 років тому. Також в цей день можна дарувати столові прибори, підсвічники та інші вироби зі срібла.

30 років – перлове весілля

Прожиті разом тридцять років, як дорогоцінні перлинки в намисті, нанизані на нитку долі.

Чоловік в цей день дарує дружині прикраси з перлинами – як символ того, що всі прожиті роки були прекрасними та ніжними, немов перлини. Також можна дарувати перламутрові сувеніри і велику морську раковину з перлиною всередині.

34 роки – янтарне (бурштинове) весілля

Янтар – міцний та красивий камінь, так само в цей час виглядає і сімейна пара. В цю річницю треба дарувати шматок бурштину або ж будь-які янтарні вироби і прикраси.

35 років – коралове (полотняне) весілля

Корал є символом пристрасті і каменем вірності водночас. Коралове весілля ще також називають полотняним, адже символізує чистоту і стабільність відносин в подружжі. На відміну від ситцю (в перший рік спільного життя), подружнє життя стало стійким і витривалим, як полотно.

Дарувати слід коралові прикраси та полотняні скатертини.

37,5 років – алюмінієве весілля

Будь-які аксесуари та предмети для кухні, вироблені з алюмінію – найдоречніші подарунки для цього свята.

40 років – рубінове весілля

Рубіновий камінь є символом палкого кохання і вірності. Вважається, що в цей період у кохання відкривається друге дихання.

У подарунок – прикраси з рубіном на знак подяки за щасливий шлюб.

45 років – сапфірове весілля

Сапфір володіє здатністю згладжувати конфлікти і стреси, примиряти людей, робити їх терплячішими. Подружжя, яке прожило разом 45 років, навчилось жити в мирі та злагоді.

В цей день прийнято просити пробачення один в одного за всі образи, які виникли за прожиті разом роки. Цього дня подружжя повинне подарувати один одному великий і чистий сапфір.

46 років – лавандове весілля

Для подарунку в цей день найбільше годяться саше, букети лаванди, ароматичні олії з лавандовим запахом, а також будь-які речі лавандового кольору.

47 років – кашемірове весілля

Одяг з кашеміру затишний, теплий і надійний, як любов подружжя. Відповідно, його ж і дарують на цю річницю.

48 років – аметистове весілля

Чоловік дарує дружині прикрасу з аметиста на знак подружньої вірності.

49 років – кедрове весілля

Це дерево таке ж міцне, надійне і тепле, як ваші відносини. Хорошим подарунком в цей день буде будь-яка кедрова річ, навіть горішки.

50 років – золоте весілля

Одна з найважливіших дат сімейного життя, звідси і назва, адже золото завжди вважалось найдорожчим металом. Нарешті здійснилася мрія вашої молодості: більше часу бути один з одним. Діти роз’їхались хто-куди, створили власні сім`ї, ви вийшли на пенсію і маєте тепер багато вільного часу, а всі ниточки, які з’єднували сім’ю, стали ще міцнішими. Ви знову не можете жити одне без одного – так само, як і в перші дні вашого знайомства.

«Молодята» вже не влаштовують собі весілля самі, цим вже займаються їхні діти й онуки, які під час святкування обсипають «наречених» золотими монетами, золотистими конфетті і рисом. А вкінці вечора прийнято запалювати білі свічки, які символізуватимуть наступне п`ятдесятиліття вашого подружнього життя.

Існує традиція на п`ятдесятирічний ювілей купувати нові золоті обручки, а старі залишати для онуків. Є повір`я, що каблучки людей, які прожили разом 50 років, несуть в собі магію кохання, і нащадки, які одягнули ці обручки на своє весілля зі своїми обранцями, будуть так само щасливі і проживуть у шлюбі так само довго.

55 років – смарагдове весілля

Смарагд – це камінь мудрості та символ вічності життя. За спільно прожиті роки подружжя пережило і злети, і падіння, набуло тої мудрості, яка приходить лише з досвідом. А ще смарагд допомагає розуміти думки одне одного, так само чоловік та жінка навчилися чудово розуміти один одного за роки, прожиті разом.

В цей годиться, щоб діти або онуки подарували «молодятам» два маленьких смарагди - окремо або ж в ювелірних виробах. Також можна зробити колаж із фотографій подружжя різних років, бажано, від перших весільних фотографій до п`ятдесятиріччя спільного життя.

60 років – діамантове весілля

Діамант – найдорожчий, найгарніший і найміцніший дорогоцінний камінь у світі. Шістдесятирічний ювілей символізує, що цей шлюб вже ніщо не зможе зруйнувати. Нічого не може зрівнятися з роками, прожитими разом, як і жоден камінь не може зрівнятися з блиском діаманту.

Можна дарувати будь-які дорогі подарунки, які можуть полегшити життя сімейної пари та бути корисними у побуті.

65 років – залізне весілля

Шлюб міцний, як залізо. Підходять будь-які подарунки, зроблені з заліза, наприклад, підкова.

70 років – благодатне або платинове весілля

Подружжя живе у безмежній любові та благодаті. В цей день «молодятам» треба дарувати усе те, що вони побажають на знак поваги та подяки.

75 років – коронне весілля

Далеко не кожній парі щастить відсвяткувати сімдесятирічний ювілей сімейного життя. Подружжя, яке прожило стільки часу разом, заслуговує на королівську пошану.
Сім`я є відрадою, опорою, надійним тилом, але тільки тоді, коли в ній панує кохання, взаємодопомога і взаємоповага.

За 75 спільно прожитих років подружжя прийнято коронувати, тобто на голови їм одягають символічні корони.

80 років – дубове весілля

Сім’я прожила разом багато років, тому стала міцною, як дуб. Дарують в цей день такі подарунки, які доставлятимуть радість «молодятам».

100 років – червоне весілля

Лише одиниці доживають до цього ювілею. Його назвали в честь кольору кохання та пристрасті, адже ні в кого не виникає сумніву, що люди, які разом пройшли пліч-о-пліч стільки років, справді палко, безмежно та пристрасно кохали один одного. «Молодятам» дарують вироби червоного кольору та квіти.

Усім сімейним парам, нареченим і тим, хто тільки мріє вступити в шлюб, Чарівне.інфо бажає жити в коханні, взаєморозумінні та достатку, якщо й не до червоного весілля, то до коронного обов`язково! І не забувайте вітати з річницею подружнього життя усіх своїх близьких друзів та рідних, адже це для них так необхідно та приємно!
 

Читайте також:

  • Нові
  • Популярні