Релігійний конфлікт в селі Птича Дубенського району досі не вичерпаний. Обласна влада фактично безпорадна в цьому питанні. Ситуація загострюється кожен раз, коли у село приїжджають незнайомі люди.
Релігійний конфлікт в селі Птича Дубенського району досі не вичерпаний. Обласна влада фактично безпорадна в цьому питанні. Ситуація загострюється кожен раз, коли у село приїжджають незнайомі люди.
ПИТАННЯ РЕЛІГІЙНІ: У РІВНЕНСЬКІЙ ОДА ЗНАЙШЛИ ВИННИХ? (+ЛИСТ)
Нагадаємо, вже понад рік релігійні громади УПЦ КП та УПЦ МП не можуть поділити Птицький храм. Сторони вирішували конфлікт в судовому порядку. Десять днів тому Господарський суд Київської області постановив віддати право власності на церкву нечисельній громаді УПЦ МП. Проти цього рішення були не згодні більшість вірян.
Читайте також: НА РІВНЕНЩИНІ ЧЕРЕЗ РЕЛІГІЙНИЙ КОНФЛІКТ ЗНОВУ МОЖЕ ПРОЛИТИСЯ КРОВ

Сьогодні у село приїхали невідомі для місцевих мешканців люди в рясах. Дехто казав, що це ченці з почаївської лаври. Ця інформація була спростована в прес-службі УПЦ.
Представники УПЦ зайшли у храм. Почалася шарпанина. Очевидці кажуть, що між сторонами зчинилася бійка, в ході якої декілька осіб постраждало, тому на місце події довелося виїжджати правоохоронцям.
Як вдалося дізнатися журналісту порталу "ЧаРівне.інфо", позиції двох патріархатів різняться - в Київському патріархаті кажуть, що більшість громади не пускатиме в храм громаду УПЦ, незважаючи на судове рішення. Люди, мовляв, захищають церкву від рейдерства. А в УПЦ заявили, що діють в рамках закону та відстоюють свої конституційні права. Тобто жодна зі сторон поступатися не хоче:
- Благочинний Ігор Загребельний мені розповів, що невідомі люди хочуть зайти у храм. Хто вони, громада не знає. Тому захищає храм від рейдерського захоплення. Ці люди в рясах. Господарський суд Київської області ухвалив рішення про передачу храму у право власності громаді УПЦ, - розповідає прес-секретар УПЦ КП Василій Рудніцький. - Але зважаючи на те, що в селі вірян КП значно більше - близько 90 %, - передавати церкву УПЦ МП люди не хочуть. Було прийняте рішення про чергове богослужіння. Але УПЦ відмовилося. Їм пропонували, але вони відмовилися. Вони самостійно хочуть проводити богослужіння. Їм вигідне це роздмухування.

- Нами був виграний судовий процес. У судовому порядку були відхилені претензії Київського патріархату. В УПЦ є повне право власності на церкву. Ми маємо відповідні документи. Згідно законодавства такі прояви, які застосовує КП, караються законом. В дійсності біля храму зараз знаходяться наші священики з різних єпархій. Вони приїхали, тому що така навала може статися в кожному селі. Я бачив заяву Романа Коваля. Їхні заяви хай залишаються при них. Ми молимося за Україну і продовжуємо це робити далі. Дії представників КП вважаю незаконними, - каже прес-секретар УПЦ Віталій Герлінський. - Хочу сказати, що почаївських ченців там немає. Там присутні монахи з Рівненської єпархії. Птича також належить до Рівненської єпархії. Ми на сьогодні захищаємо свої законні права, а нас зустрічають з арматурою.
Віталій Герлінський повідомив, що рішення Господарського суду Київської області було прийнято 2 грудня 2015 року. Натомість сільська рада запропонувала проводити богослужіння почергово. Однак, громада УПЦ виступає проти цього. Отець Віталій каже, що влада та релігія мають бути відокремлені.
- Сільська рада не має права щось нав`язувати релігійній громаді. Ми відразу заявили, що УПЦ КП використовує цей факт, щоб увійти до храму, - сказав отець.

На даний час ситуація у Птичі залишається напруженою. Зі слів представників обох патріархатів стає зрозуміло, що сторони не хочуть поступатися одне одному. На місці події вже перебувають правоохоронці та працівники виконавчої служби.
- Складна ситуація. Є представники поліції. Зі сторони КП знаходяться представники радикальних організацій, які використовують не мирні методи. Наших священиків побили, багато кому розірвали одяг, кидали коктейлі Молотова. Пізніше ми виставимо відео. Якби питання було спірне, то це інша річ. Але в даному випадку в нас є усі документи. Між нами була досягнута домовленість про те, що хто програє в суді, той згодиться побудувати церкву на ділянці, яку виділить сільська рада. Ця домовленість була усною і згідно неї подавалися скарги до суду. Ділянка виділена, але представники Київського патріархату не хочуть будувати.
Поки не буде виконано законодавство, то це питання не вирішиться, - вважає о. Віталій та додає, що представники УПЦ залишатимуться біля храму доти, доки це буде потрібно: "Ми не будемо проявляти агресії, але будемо захищати свої законні права", - наголосив він.
Денис ГРИЩУК
