ОБСЯГ ІНТЕРНЕТ-ІНФОРМАЦІЇ СКЛАДАЄ 10 ПЕТАБАЙТ

14.11.2012, 16:49      Переглядів: 1860

 В Інтернеті існує безліч інформації, яка втратить свою актуальність вже завтра. Проте, в той же час в Інтернеті знайшла притулок інформація про культуру, мистецтво, історію та багато іншої корисної та цінної для людства інформації, яка ніколи не втратить своєї важливості. Для збереження подібної культурної цифрової інформації у всесвітній глобальній мережі в свій час був створений некомерційний Інтернет-архів (Internet Archive). Нещодавно обсяг даних, що зберігаються в цьому архіві, перейшов позначку в 10 петабайт.

У колекції Інтернет-архіву зберігаються всі кінохроніки Другої Світової війни, вся класична література, музика різних напрямків і народів та багато іншого. Особливо варто відзначити наявність своєрідної машини часу, "Wayback Machine", за допомогою якої можна відвідати найбільш популярні веб-сайти з таким вмістом і в такому вигляді, якими вони були кілька років тому.

На минулому тижні обсяг даних, що зберігаються в Інтернет-архіві, склав 10 петабайт, тобто 10 000 терабайт або 10 мільйонів гігабайт, або 10 000 000 000 000 000 (10 квадрильйонів) байт. Інформація, що поповнила архів до такої позначки, була отримана в результаті останнього обширного сканування найпопулярніших веб-сайтів Мережі, яке принесло в архів більше 80 терабайт даних. Звичайно, інформацію, збережену в архіві, у своїй більшості й без особливих труднощів можна знайти в просторах Інтернету, проте в деяких випадках архівом користуватися зручніше через те, що вся інформація, яка пройшла попередню обробку, є систематизованою.

У блозі Інтернет-архіву співробітники цієї організації відзначають, що їм вдалося створити так зване "повне зібрання літератури людства", при чому це зібрання починається з найперших записів, зроблених людьми ще в стародавні часи. Це - значне досягнення, яке гарантує "виживання" документів, що мають культурну та історичну цінність.

Такі проекти, як Інтернет-архів, є нагадуванням того, що Інтернет – це не тільки джерело новин та місце розваг, але і безмежне сховище інформації, яка має величезну культурну та історичну цінність. Інтернет-архів є повністю безкоштовним сервісом, в якому зовсім недавно з`явилася можливість завантаження файлів через протокол BitTorrent, що має збільшити доступність інформації і знизити витрати цьому некомерційному проектові.

Читайте також:

  • Нові
  • Популярні