Георгій Делієв: «В Україні телебачення будується за московським стандартом» (інтерв’ю)

Фото ілюстративне

Ми всі знаємо Георгія Делієва як актора комік-групи «Маски». Насправді ж ця особистість має талант не лише в кіно. Георгій увібрав в собе частку режисера, співака, композитора, архітектора, сценариста. А ось про Делієва-художника взагалі чули одиниці. Порталу "ЧаРівне.інфо" вчора вдалося поспілкуватися із зіркою.

Ми всі знаємо Георгія Делієва як актора комік-групи «Маски». Насправді ж ця особистість має талант не лише в кіно. Георгій увібрав в собе частку режисера, співака, композитора, архітектора, сценариста. А ось про Делієва-художника взагалі чули одиниці. 

- Ми постаралися зруйнувати попередні уявлення про його творчість, - каже куратор галереї «Євро-арт» Лариса Костюк.

Вмілий віднедавна художник Георгій Делієв завітав у Рівне, щоб презентувати свій картинний вернісаж, який він створював впродовж кількох останніх років. Його виставка має назву "Під маскою". Ці роботи вразять найвибагливішого естета. В них відчувається експресія та глибинний зміст. Митець відображає в них власний внутрішній світ правдивих почуттів.

Порталу "ЧаРівне.інфо" вчора вдалося поспілкуватися із зіркою "Maski шоу" Георгієм Делієвим, який розповів нам про свою творчість, музику, політику та свої враження від міста Рівного.

 

Про творчість:

 - Люблю працювати в спокої – у себе в студії зупинитися, відключитися від усього зовнішнього світу. Тому що живопис потребує зосередження на самому собі, без спілкування з людьми. Якось так накопичуєш відчуття, думки. В голові виникає якась філософія, образи. Усамітнення потрібне для того, щоб виплеснути все це. Згодом повертаєшся в життя. Це безкінечний процес.

- Не помічаю, коли проходить час. Освітлення змінюється і тоді дивишся, а картина чомусь по-іншому виглядає.

- Щодо тем, то це частіше сплановані замисли… В мене був період, коли малював єдинорогів. Потім ангелів. Якісь цикли виникають, поки не закінчуються. Потім з’являються нові ідеї, які захоплюють ще  більше.

 

Про живопис:

 - Кожен глядач сприймає живопис по-своєму. Образотворче мистецтво цікаве тим, що викликає різні асоціації в людей. На виставці можна одночасно прийти і все оглянути. Мені здається, що галерея – це такий вічний шоу-бізнес. Вона ніколи не вмре, як би Інтернет не намагався її витіснити. Люди хочуть приходити і дивитися. Якщо картину сфотографувати і виставити в Інтернеті, то вона не буде так впливати, як картина, що висить в залі. Тут багато залежить від того, як освітлені картини, як вони висять поруч, в якому настрої людина прийшла. Крім того, в залі ти маєш можливість приблизитися чи відійти далі. Ти можеш повернутися і знову її оглянути. Я, до речі, сам так роблю в музеях. Проходжу якусь експозицію. Потім ще раз повертаюсь і дивлюсь на картини, які мене вразили. Вдруге вони впливають вже по-іншому.

Про улюблених художників:

 - Я люблю епоху Відродження. Те, що створив Ренесанс – це вершина. Рембрандт, наприклад, взагалі для мене незрозумілий художник. Як він все створив. Портрети – це ще нехай. А як мариністи свої картини малювали. Айвазовський – дивовижний живописець. Він захоплює своєю майстерністю. Це сьогодні люди вільно можуть проявляти своє бачення. Раніше існували чіткі рамки. В цих канонах важливо було знаходитися…

Про процес створення картини:

 - Як тільки виникає ідея – відразу  роблю ескіз. Якісь начерки роблю в планшеті. Приходжу додому – беру олівець, листочок. Практично для всіх своїх робіт я спочатку роблю малюнок, а потім переношу на мольберт Я знаю є такі художники відразу вугіллям користуються. Я так не роблю – бо вугілля залишає сліди, білило не перекриває, фарба сохне довго.

 

Про політичну діяльність:

 - Поки був депутатом міськради, займався політикою професійно. Для себе ніяких благ не отримував, хабарів не брав. Хоча одна жінка якось мені принесла пляшку французького коньяку і коробку цукерок. Я її взяв. А грошей мені не давали. Не знаю, мабуть, я так себе поводив. Є люди, які займаються політикою, а робити іншого нічого не вміють – тоді вони змушені брати гроші. Не буду приховувати – пільги  для театру я отримував. Виходить, я опосередковано використовував посадове положення в своїх цілях.

Про телебачення:

 - Якийсь телевізійний проект можна створити лише в Москві. В Україні неможливо нічого «пробити», тому що в Україні телебачення будується за московським стандартом. А московське – по-американському. Американське – по-англійському. Тобто світовий законодавець форматів і стандартів – це Великобританія. Одна гілка йде в Європу, інша – в Штати. США також дещо своє додають. Американці щось знімають і  все це продається в треті країни – Росію, Україну. Тому сьогодні неможливо сказати ось робіть щось нове, що ніхто ще ніколи не робив чи те що ніхто не зможе повторити. Це нікому не цікаво. Всім цікаво, як купити готову форму і найняти людей. Відсотків на 80 телебачення – це ідеологія, в тому числі і розважальна культура, яка б здавалося, нічого не несе.

 

Про «Маски-шоу»:

 - З «Масками» працюю далі. Нещодавно в нас був спектакль. В Одесі маємо свій театр. Весь репертуар – 7 спектаклів, і всі – в нашому місті. Іноді вивозимо в інші міста. В Одесі місцевих артистів та художників не визнають.

- На нас вплинуло все німе кіно, починаючи від Макса Сеннета, Чарлі Чапліна, Бастера Кітона, братів Маркс. Це корифеї кінематографу. Вони зіграли важливу роль в нашому становленні. В будь-якому разі, це вплив Заходу. Але такої ідеї та форми ніхто,  крім нас, не робив – я так вважаю, і більшість це визнає…

 

 Про музику:

 - Ось я тримаю в руках диск 2013 року. Він подвійний і називається «Дивитися і слухати». До нього ж  додається DVD-диск. Там дуже кумедний фільм-концерт з живою музикою. В ньому були присутні Альона Вінницька, Олексій Большой, Валєра Чегляєв, Борис Барських, Олександр Крикун, Олександр Ктиторчук, Володя Бистряков. Вони несподівано створили  імпровізований фільм, який практично виглядає як реаліті-шоу. Потім закриваємо диск і перевертаємо на інший бік. І там написано «Слухати». Це новий альбом, де ми співаємо пісні з Наташею Півоваровою. Є як нові, так і старі пісні, але в новому звучанні.

 

Про Рівне:

 - Місто Рівне дуже гостинне. Ми були тут з «Масками» 12 років тому. У великих містах, наприклад, в Києві, Москві нема такої професійності, тепла, як тут. Буду щасливий частіше приїжджати до вас. В свою чергу хочу запросити рівнян в Одесу, відвідати «Будинок клоунів». Це вже зовсім інша структура. Там ми зі своїми колегами регулярно демонструємо спектаклі.

 

Зазначимо, що експозиція діятиме до 16 липня. Окрім естетичної насолоди, відвідувачі матимуть можливість переглянути автобіографічні фільми про Георгія Делієва, а також зможуть придбати аудіо- та відеодиски актора.

 Підготував Денис ГРИЩУК

Фото - автора


На Щасливому (Запис низ)

Новини по темі:

  • Вперше у Рівному відбудеться чемпіонат зі швидкісного складання пазлів

    29 03 2024, 12:31
    6 квітня на базі Гончаренко центр Рівне пройде відбіркови...
  • Монослот Казино Онлайн: Як Грати безкоштовно та на Гроші

    29 03 2024, 12:23
    Одна із найпопулярніших платформ, на якій можна грати в р...
  • Мотоцикл, авто і велосипед: поліція повідомила деталі ДТП на Ювілейному у Рівному

    29 03 2024, 12:05
    Внаслідок автопригоди травмувався мотоцикліст.
  • 29-річна жінка народила в автомобілі по дорозі до Рівненського пологового будинку

    29 03 2024, 11:30
    Про це повідомили на офіційній сторінці "Рівненський обл...
  • На Рівненщину прибуде другий евакуаційний потяг із Донеччини

    29 03 2024, 10:35
    Цього разу людей поселятимуть у п’яти громадах Дубенськог...
  • На Рівненщині похоронили дев'ятьох Героїв

    29 03 2024, 10:20
    Щирі співчуття рідним і близьких загиблих Героїв. Вічна п...
  • 99 ракет і дронів:уночі росіяни вдарили по електростанціях в кількох регіонах України

    29 03 2024, 10:00
    У ніч на 29 березня російській війська атакували ракетами...