У Рівному жінки померлих військових страждають від свавілля міської влади?

Фото ілюстративне

В редакцію порталу «ЧаРівне.інфо» звернулися вдови військовослужбовців, зокрема пенсіонерка Любов Гаврон, мовляв, Рівненська міська рада порушує їх права.

В редакцію порталу «ЧаРівне.інфо» звернулися вдови військовослужбовців, зокрема пенсіонерка Любов Гаврон, мовляв, Рівненська міська рада порушує їх права.

Минулого тижня відбулося чергове, дев’яте судове засідання у справі жінок померлих військових проти міської влади, яка триває вже майже два роки, адже міське управління праці та соціального захисту населення, за словами жінки, робило все можливе, щоб затягнути розгляд справи, відтак, засідання постійно переносилися.

В 2013 році за рішенням спеціально створеної комісії при управлінні соціального захисту населення міста Рівного 126 вдів військовослужбовців, чоловіки яких втратили здоров’я під час проходження служби у Збройних силах України, були незаконно позбавлені цього соціального статусу та відповідних соціальних пільг.

На сьогоднішній день жінки вже відсудили частину своїх прав. Суд визнав дії міської влади неправомірними та зобов’язав міську владу повернути статус та пільги вдовам військовим.

- Ми маємо посвідчення «Член родини загиблого військовослужбовця». У грудні 2013 року нас позбавили пільг – це надбавка до пенсії у 385 гривень, 50-ти відсоткова знижка на оплату комунальних послуг та 50% оплати вартості проїзду у залізничному транспорті. Позбавили цих пільг вдів лише у Рівному. У Кузнецовську, Дубному, Квасилові, Корці і всій Рівненській області такі пільги є, - розповідає вдова, пенсіонерка Любов Гаврон. - Ми неодноразово зверталися до Хомка, ходили на сесії, ходили на прийоми. Вони не мали права забрати у нас посвідчення, бо вони були безтермінові і діяли по всій Україні. Нещодавно одна жіночка виграла уже апеляційний суд, ми виграли адміністративний, хоча міські чиновники кажуть, що це не справедливо, бо це розкрадання бюджету, і що ми неправильно отримували пільги. Однак, неправі вони, а не ми. Бо суд довів, що чиновники не мали права позбавляти нас пільг, - стверджує жінка.

Переглянути ПОСТАНОВУ РІВНЕНСЬКОГО МІСЬКОГО СУДУ та АДМІНІСТРАТИВНИЙ ПОЗОВ по цій справі можна за посиланням ТУТ.

Цинізм дій представників міської влади під час судового засідання перевищив усі допустимі межі. Так, одна із юристів управління соціального захисту на суді зазначила, що чоловіки, котрі втратили працездатність та стали інвалідами впродовж служби в збройних силах, не захищали Батьківщину, а тому їх жінки не мають права на відповідний статус, що викликало сильне обурення серед вдів.

- Наші чоловіки виконували свій обов’язок і набули певних хвороб при цьому, отримали інвалідності при виконанні службових обов’язків. У когось непрацездатність була отримана під час військової служби, наприклад, танк наїхав на ногу, а хтось отримав радіоактивне опромінення і помер через чотири-п’ять років. Коли я прийшла до військкомату ще у дев’яностих роках запитати, як лікувати чоловіка і де він був, бо він наприкінці життя осліп і не міг говорити, то мені відповіли, що це військова таємниця. Але я ж не винна, що мій чоловік захищав державу і помер у 40 років. Хай би був у мене чоловік, допомагав дітей виховувати та навчати, але я вдова, і робила це все сама. І так всі наші жінки, - пояснює Любов Гаврон. – В управлінні соцзахисту в штаті є чотири адвокати та юристи, і в Хомка в штаті теж є, але ми, видно, такі вже злочинці, що для нашого суду найняли людину зі сторони – ще одного адвоката, якому платять за годину 200 гривень. Невже їм не шкода бюджетних коштів - так їх розтринькувати? Бо ж нам їм не було чим пільги виплачувати, а от адвокату є чим платити, - бідкається вдова.

У Законі України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" (п.1 ч.1 ст. 10) вказано, що в числі інших дія Закону поширюється і на сім`ї військовослужбовців, що отримали захворювання під час проходження служби. Тож, відповідно до цього, право на отримання пільг вдовами військовослужбовців було визнано відповідними документами та висновками.

Правоохоронці підтверджують слова потерпілих - у березні 2015 року слідчим відділом обласного управління міліції було відкрито кримінальне провадження за ознаками зловживання владою або службовим становищем. До слова, такий злочин карається виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Втім, за півроку істотних зрушень у справі потерпілі не бачать і підозрюють, що усе це через тиск на слідство з боку представників міської влади:

- Слідчого, який уже увійшов у курс справ, забирають і відправляють у АТО, а справу передали іншому. Допитали нас, вдів, все зробили правильно, а начальника управління соцзахисту Віру Мельник Хомко обіцяв особисто привезти на допит. Але, звісно, не привіз. Тобто він - брехун! Проте жінки, деяким з яких по 84 і 76 років, ідуть на допит, а Мельник, відносно молода людина, на допит прийти не може, - обурюється Любов Гаврон.

Сама ж начальниця управління праці та соціального захисту населення Рівненського міськвиконкому Віра Мельник каже, що міська влада у цій ситуації зробили все відповідно до норм діючого законодавства.

Віра Мельник

- Дані особи зверталися до нас - хто за посвідченням, хто за талонами, і ми виявили, що у них неправомірно наданий статус. Ми створили комісію, ми консультувалися, з ким могли, ми дивилися рішення вищих судів, і ми приймали рішення не позбавляти посвідчення. Тобто вони мали право на статус сім’ї померлого військовослужбовця, а не загиблого. Відповідно ми все провели в рамках чинного законодавства, - стверджує Віра Мельник.

Втім, виходить, що чиновниця каже одне, а рішення суду по цій справі доводить зовсім інше. Разом з тим, постраждалі вдови вірять, що справедливість все ж буде відновлена, адже вони й надалі добиватимуться її в суді. У їхніх планах – вже найближчим часом звернутися до апеляційного адміністративного суду, аби отримати гарантовані законом виплати за два роки судових слухань, під час яких вони були позбавлені права на соціальний захист. Також жінки хочуть допомогти і вдовам учасників АТО, бо прогнозують, що невдовзі їх чекатиме така ж участь.

Марина НАЗАРЧУК


На Щасливому (Запис низ)

Новини по темі:

  • Завтра у Рівному очікують дощову погоду

    28 03 2024, 20:06
    Завтра атмосферний фронт із заходу Європи зумовить коротк...
  • Шантажував і примушував до проституції: поліцейські затримали сутенера з Рівного

    28 03 2024, 18:31
    За даними слідства, щоб втягнути жінок у проституцію чоло...
  • Заступник Секретаря РНБО побував з робочою поїздкою на Рівненщині

    28 03 2024, 18:26
    Перший заступник Секретаря Ради національної безпеки і о...
  • Амфетамін, гашиш та галюциногенні гриби: у Рівному викрили продавців наркотиків

    28 03 2024, 17:46
    21-річного уродженця Хмельниччини, жителя Рівного, поліце...
  • На Рівненщині конфісковане майно передали на потреби військових

    28 03 2024, 17:09
    Колоди різних порід дерев, бензопили, декілька ноутбуків ...
  • Цієї неділі в Органному залі відбудеться благодійна фотосесія

    28 03 2024, 16:18
    В рамках БЛАГОЯрмарку, який буде відбуватись 31 березня н...
  • Знесилений та дезорієнтований: зниклого жителя Вараського районі розшукали на Сарненщині

    28 03 2024, 15:40
    Жодних протиправних дій відносно нього вчинено не було.