Рівненським вихователькам дитсадків заборонять носити прикраси?

Фото ілюстративне

Міноздоров’я прийняло нові санітарні норми для дитячих садків. Портал «ЧаРівне.інфо» запитав у рівненських освітян та медиків, що вони думають з цього приводу.

Відомий дитячий лікар Євгеній Комаровський на своєму сайті пише про те, що Міністр охорони здоров`я підписала наказ про державні санітарні норми і правила, які стосуються облаштування, оснащення і утримання дитячих садків. Лікар пише, що тепер жоден садочок не відповідатиме новим нормам, а постійні ревізори, які бігатимуть з перевірками цими закаладами матимуть лише привід, щоб закрити їх. Відтак Комаровський вернувся із відкритим листом до МОЗу.

"Я з абсолютною переконаністю, спираючись на свій більш ніж 35-річний досвід вивчення дитячого здоров`я, заявляю: Жоден дитячий садок нашої країни не відповідає і ніколи не буде відповідати новоствореним санітарним нормам і правилам; Тепер в нашій країні в принципі неможливо побудувати (створити, організувати) дитячий садок, відповідний нормам і правилам", - написав Євген Комаровський.

Як приклад він навів, що тепер у приміщеннях дитсадку повинна бути відносна вологість повітря 40-60%. Це найважливіший показник, що визначає стан місцевого імунітету і, відповідно, як частоту ГРЗ, так і ризик ускладнень.

Крім цього, закон трактує, що температура повітря в спальнях садка повинна бути залежно від віку в межах 18-21 °С. Мінімум 4-5 місяців у році для того, щоб підтримувати таку температуру, необхідно здійснювати кондиціювання повітря. Але при цьому у тому ж таки наказі зазначається, що "Забороняється установка кондиціонерів і зволожувачів повітря будь-якого типу".

"Тобто, наказуючи норми, законодавець свідомо позбавляє вас можливості цим нормам слідувати!", - коментує дитячий лікар.

"Чому в Міністерстві охорони здоров`я кондиціонери використовувати можна, а в дитячому саду не можна? Чому?! Чим продиктована настільки зворушлива турбот? Незнанням шкільних основ фізики? Чому не можна використовувати зволожувачі повітря? Чим це можна пояснити Звичкою авторів закону жити виключно на морському узбережжі, де немає опалювального сезону і проблем з вологістю повітря?" – пише у своєму листі лікар.

Крім того, у нормах тепер вказано, що персонал дитячого дошкільного закладу не повинен надягати на пальці кільця і використовувати біжутерію.

Що чекає рівненські дитячі садки?

Зважаючи на актуальність подібних питань та нововведень, портал «ЧаРівне.інфо» запитав у рівненських освітян та медиків, що вони думають з цього приводу.

- Ми провели спільну нараду з санепідемстанцією. Якщо ж такі норми законодавчо затвердженні, ми їх будемо виконувати, - каже начальник відділу дошкільної освіти Рівненського міськвиконкому Олена Панасенко.

У Головному управлінні Держсанепідслужби у Рівненській області кажуть: так званні нововведенні норми нічим не відрізняються від попередніх. Дещо різниться лише режим організації харчування.

- Усі норми що стосуються режиму клімату, температури повітря жодним чином не суперечать попереднім. Усе це чітко було прописано у старих протоколах, і є зараз, - пояснює лікар з гігієни у дітей та підлітків відділу санітарного нагляду  Головного  управління Держсанепідслужби у Рівненській області. - У нових нормах є певні розбіжності з чинною інструкцією по організації харчування.Приміром, до цього часу дозволялось вживання питної некип`яченої води. Зараз можна лише кип`яченну або ж бутильовану. Що стосується носіння прикрас - це сторонні речі, які представляють небезпеку для дітей. Більше того, їх наявність не дозволяє якісно вимити руки вихователям, няням чи представникам харчового блоку дитячого салочку .За недотримання такого правила відповідальність буде нести адміністрація закладу.

 

Оксана КРАВЕЦЬ


Від автора:

Мене як маму, журналіста та й зрештою пересічного громадянина завжди дивують подібні речі. Нині у кожному місті є безліч торгових закладів, кав`ярень, розважальних центрів, сучасних медичних закладів. А чи часто нам доводилось бачити там елементарні умови для батьків та дітей: пеленальні столики, стільчики для годування, пандуси, місця для годування немовлят? А про те, що багато сільських шкіл ще й досі не обладнанні внутрішніми туалетами мешканці сіл вже давно втомились говорити. Здалось би, поставте самі. Утім, знову ж таки санітарні норми…..

Невже питання носіння прикрас важливіше за кількість дітей у садочку? Чому замість того, аби щоразу приймати одні і ті ж норми задуматись над тим, як зробити так, аби у садочках вистачало місць, аби на 30 дітей у групі не було 25 ліжечок.....

Я з заздрістю вивчаю досвід тих країн, де з повагою відносяться до самого слова «БАТЬКИ». Для прикладу, у Швеції дитячий візочок служить таким собі проїздним квитком у громадському транспорті. Коли хтось із батьків заходить у салон, вони не платять за проїзд. Батьківська мотивація такого вчинку досить проста. Аби їм оплатити проїзд, вони мають відійти від від візочка з дитиною. Це, на їх думку просто неприпустимо. У свою чергу держава у цьому вбачає повноцінне батьківське піклування, і більше того вважає, що це така собі інвестиція у майбутнє. Батьки, як і годиться виховують не лише власних дітей, а й громадян, а держава піклується про комфорт матусь та татусів.

Таких прикладів безліч. Вся Європа живе заради дітей. Можливо, нам, українцям, це здається кумедним, але в усьому світі до таких концепцій ста підходять як до стратегічного завдання, розробити і реалізувати яке — пріоритет дорослих усіх рангів і «мастей».У нас виходить все навпаки. Останні законопроекти аж ніяк не працюють на користь батьків. Так званий закон про податок на народження дитини важко б`є по кишенях мам та роботавців, у яких працюють вагітні. Таким чином жінки, що збираються народжувати, будуть недоотримувати більше третини грошей, що виділяються їм на допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами.

Як на мене, у країні, де й так де гостро стоїть проблема демографічної кризи, податок ставить жирну крапку на бажанні народжувати. Безперечно, народжувати будемо, але не більше однієї дитини. Відтак, теза про те, що українки аби зберегти національну демографію просто зобов`язанні народжувати не менше трьох діток швидше за все залишиться лише тезою. У нашій країні, де кожний другий дитячий майданчик нагадує зруйновану фортецю, впровадження дійових механізмів із захисту прав дітей може стати найкращою інвестицією в дитинство. Кожне місто, як і країна в цілому, витрачає певну суму коштів на дітей, інша річ, що ніхто не стежить за їхнім використанням. Наприклад, якусь суму з бюджету віддали в медицину на дітей, а там за ці гроші взяли та купили дорогий рентгенівський апарат для дорослих, а про сповивальні столики для новонароджених «забули».

До чого веду. Приймаючи подібні законопроекти, у тому числі і вищезгадані санітарні норми для дитячих садків там, зверху навряд чи задумуються про елементарні речі, які могли б зробити життя українських батьків значно комфортнішим. Невже так важливо скільки прикрас носить вихователь дитячого садочку, і невже це більш важливий аспект ніж створення умов направлених на покращення життя найменших мешканців країни. І тих, хто їх виховує.

 

 

 


На Щасливому (Запис низ)

Новини по темі:

  • Шантажував і примушував до проституції: поліцейські затримали сутенера з Рівного

    28 03 2024, 18:31
    За даними слідства, щоб втягнути жінок у проституцію чоло...
  • Заступник Секретаря РНБО побував з робочою поїздкою на Рівненщині

    28 03 2024, 18:26
    Перший заступник Секретаря Ради національної безпеки і о...
  • Амфетамін, гашиш та галюциногенні гриби: у Рівному викрили продавців наркотиків

    28 03 2024, 17:46
    21-річного уродженця Хмельниччини, жителя Рівного, поліце...
  • На Рівненщині конфісковане майно передали на потреби військових

    28 03 2024, 17:09
    Колоди різних порід дерев, бензопили, декілька ноутбуків ...
  • Цієї неділі в Органному залі відбудеться благодійна фотосесія

    28 03 2024, 16:18
    В рамках БЛАГОЯрмарку, який буде відбуватись 31 березня н...
  • Знесилений та дезорієнтований: зниклого жителя Вараського районі розшукали на Сарненщині

    28 03 2024, 15:40
    Жодних протиправних дій відносно нього вчинено не було.
  • У Рівненській ОДА шукали вибухівку

    28 03 2024, 15:05
    Сьогодні, 28 березня, близько 13:45 анонім повідомив про ...