Податок на народження дитини: рівненські депутати сказали «ТАК»

Фото ілюстративне

У країні, де й так де гостро стоїть проблема демографічної кризи, податок ставить жирну крапку на бажанні народжувати. Чому представники Рівненщини у Верховній раді підтримали податок на народження дитини дізнавався портал «ЧаРівне.інфо»?

У країні, де й так де гостро стоїть проблема демографічної кризи, податок ставить жирну крапку на бажанні народжувати. Чому представники Рівненщини у Верховній раді підтримали податок на народження дитини дізнавався портал «ЧаРівне.інфо»?

1 липня вступив у силу закон, за який ще 14 травня проголосували практично всі наявні у залі депутати, а саме - 350 чоловік. Ззовні - це абсолютно безневинний документ, під назвою "зміни до законів щодо призначення та індексації пенсії". Однак, у кінці його тексту, під низкою поправок, ховаються зміни до закону про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, куди у якості ще однієї бази для нарахування цього внеску була додана "допомога у зв’язку з вагітністю та пологами". Розмір такої допомоги - це чотири середніх зарплатні жінки, яка готується народити, розмір самого внеску - 33.2%, і цю суму має сплатити роботодавець. Наприклад, офіційно працевлаштована жінка отримує 2,5 тис. грн. на місяць. Підходить термін народження дитини. Фонд соціального страхування нараховує 10 000 грн. допомоги у зв’язку з відпусткою, пологами і народженням дитини.

Між іншим, раніше, майбутня мама отримувала ці гроші на руки, і не робила жодних відрахувань. Утім, тепер з цієї суми роботодавець має відрахувати 2% і перерахувати в пенсійний фонд. І це ще не все. Далі роботодавець мусить нарахувати 33,2% на суму в 4 оклади, і тепер вже зі своєї кишені перерахувати цю суму в пенсійний фонд. Із 10 тис. гривень, це буде 3320 гривень. Виходить, що підприємцю немає жодної економічної вигоди брати на роботу жінку репродуктивного віку. Законом передбачається, що ці гроші підуть на підвищення пенсії. Утім, дожити до пенсійного віку, який ще й до того збільшується, навіть нині вже є проблемою. Тоді як вагітна жінка потребує фінансової підтримки та допомоги вже в момент народження малюка.

Спілкуючись із роботодавцями, підприємцями, вони неохоче пояснюють: така спроба народних обранців заробити гроші ні з чого, призведе до того, що чимало підприємств, особливо, де переважна більшість колективу жінки, вирішуватимуть проблему зайвих витрат звільненням вагітної, навіть якщо це суперечить законодавству, зменшенням зарплати, заробітком у конвертах або ж відмовами у прийнятті жінок на роботу.
Виходить цілий комплекс цікавих і не зовсім зрозумілих факторів, що стосується працевлаштування жінок та народження дітей.

Такі законодавчі зміни призведуть до того, що жінкам, які фізично готові народжувати прийдеться вибирати між бажанням стати мамою та працювати. Як на мене, якщо вже справа дійшла до такого роду відрахувань, нехай роботодавці віддають цей внесок породіллям одразу після народження дитини. Повірте, саме у післяпологовий період ці кошти значно більше потрібніші молодим матусям, ніж у старості на пенсії.

Аби дізнатись думку народних обранців, портал «ЧаРівне.інфо» звернувся до представників Рівненщини у Верховній раді. Лише троє із семи надали відповідь. Інші нардепи під приводом «власного режиму відпустки та відпочинку своїх помічників», промовчали.


Отож, що кажуть депутати?


народний депутат Юрій Вознюк

Внесення змін до деяких названих законів я підтримав,адже вони в цілому спрямовані на позитивні зміни:
- щорічний перерахунок раніше призначених пенсій з коефіцієнтом не менше 20% заробітної плати за попередній рік.;
- включення до страхового стажу періодів перебування жінок у відпустці по вагітності та пологам;
- вирішення питання виплати пенсії у зв’язку з втратою годувальника в період між завершенням навчання в одному навчальному закладі та вступом до іншого закладу та ін.
- вирішення питання перерахування будинкам-інтернатам (пансіонатам) для осіб похилого віку та інвалідів за підопічних частини пенсії військовослужбовців, та державної соціальної допомоги осіб, які не мають права на пенсію, та інвалідам).
Що стосується вагітних жінок, то оскільки перебування у декретній відпустці буде включено у її загальний трудовий стаж, то природньо, хоча і непопулярно, що для отримання відповідної пенсії у майбутньому потрібно сплачувати внески у пенсійний фонд. Гроші ж не беруться з повітря. Хоча підтримую те, що ця стаття закону є проблемною і потребує вдосконалення. Але оскільки левова частка закону є соціально-позитивною.


народний депутат Віталій Чугунніков

- Так справді. Наша фракція разом з іншими опозиційними фракціями підтримали данний законопроект. Але я б його не називав «податком на народження дитини». Адже ухвалені зміни передбачають, що тепер два місяці до народження дитини та два місяці після народження будуть включатися до пенсійного стажу породіллі. Як ви знаєте, в нашій державі пенсійний стаж нараховується на місяці, за які було сплачено так званий пенсійний страховий внесок до Пенсійного фонду. І раніше за цих 4 місяці, які я назвав, підприємства не сплачували внески, а відповідно вони не включалися до пенсійного стажу. Це може видатися дріб`язком, але для багатодітних сімей, таких як у нас на півночі Рівненщини, це призводило до втрати більше одного року пенсійного стажу. Тож для того, щоб і багатодітні матері могли отримувати в майбутньому заслужену пенсію наша фракція, в тому числі і я, підтримали зміни до законів щодо призначення та індексації пенсії.

 

народний депутат Микола Кучерук

- Насамперед цей законопроект стосується багатьох верств населення. Згідно закону, усі вони матимуть додаткові виплати. Що ж стосується вагітних жінок, то для них вагомою перевагою є те, що декретна відпустка буде зараховуватись до трудового стажу. Відтак, самі вагітні нічого не втрачають. Вся відповідальність буде на роботодавцеві. У свою чергу, самі роботодавці, перш за все мають поставитись до таких змін свідомо та відповідально. Якщо для тих, хто працевлаштовує людей будуть створенні сприятливі умови для ведення бізнесу, вони не будуть боятись брати на роботу вагітних, інвалідів, жінок старшого віку. На мою думку, це питання часу.

 

 

Оксана КРАВЕЦЬ


На Щасливому (Запис низ)

Новини по темі:

  • У Рівному медики швидкої врятували чоловіка, в якого раптово зупинилось серце

    29 03 2024, 09:10
    Медичної допомоги потребував 74-річний чоловік, який про...
  • У Рівному стали відомі прізвища переможців конкурсу «Учитель року-2024»

    29 03 2024, 08:11
    Четверо наших педагогів увійшли до фіналу І туру всеукраї...
  • Завтра у Рівному очікують дощову погоду

    28 03 2024, 20:06
    Завтра атмосферний фронт із заходу Європи зумовить коротк...
  • Шантажував і примушував до проституції: поліцейські затримали сутенера з Рівного

    28 03 2024, 18:31
    За даними слідства, щоб втягнути жінок у проституцію чоло...
  • Заступник Секретаря РНБО побував з робочою поїздкою на Рівненщині

    28 03 2024, 18:26
    Перший заступник Секретаря Ради національної безпеки і о...
  • Амфетамін, гашиш та галюциногенні гриби: у Рівному викрили продавців наркотиків

    28 03 2024, 17:46
    21-річного уродженця Хмельниччини, жителя Рівного, поліце...
  • На Рівненщині конфісковане майно передали на потреби військових

    28 03 2024, 17:09
    Колоди різних порід дерев, бензопили, декілька ноутбуків ...