70 тисяч доларів за будинок: рівненські забудовники назвали «такси» ДАБІ

22.02.2019, 15:03      Переглядів: 4950

Сьогодні будівлю Рівненської ОДА пікетували більше 300 будівельників, учасників та ветеранів АТО.

Мітингарі розповідають, що вони невдоволені діяльністю начальника ДАБІ у Рівненській області Ігоря Мічуди.
У їх руках плакати з написами «Мічуда - хабарник», «Будівельники проти хабарників», «Муляренко, звільни Мічуду».

"Ми хочемо звільнити Мічуду, який створив у Рівному монополію на будівельний бізнес і блокує роботу менших компаній", - висловився голова Міжрайонної спілки атовців Юрій Кірись. - Наші хлопці замість того, щоб працювати - змушені їхати на заробітки за кордон, аби мати змогу прогодувати свої родини".

Забудовник ЖК "На Щасливому" Роман Курис також наголошує на постійних поборах представників ДАБІ, яке очолює Ігор Мічуда:

"Ми хочемо працювати, створювати робочі місця, комфортні умови для людей. Натомість доводиться боротись з вимаганнями. Нам та іншим компаніям влаштовують безпідставні перевірки у разі відмови платити багатотисячні приписи. В Мічуди є організація Асоціація будівельників у Рівненській області, вони направляють у ДАБІ фіктивний лист з вимогою перевірити той чи інший об`єкт. А потім за певне рішення цієї перевірки вимагають суми. Це стандартна схема, за якою вони працюють. Ми не хочемо давати хабарі, платити незрозуміло кому і за що.»

На мітингу був присутній і голова правління ГО "Рада голів ОСББ міста Рівне" Роман Алексійчук.


 

Мітинг тривав більше години, рівненські будівельники озвучували чимало корупційних фактів.

-  Інколи нам виставляють рахунки незрозуміло за що. Якщо ти не хочеш платити - призначаються штрафи. Приходить людина на ім`я Ілліч, яка представляється людиною Мічуди і називає суми, виписує списки на будівельні матеріали, які потрібно звозити йому на Кн. Володимира, 108,- наголошують будівельники.- На даний момент у Ігоря Мічуди є такса – кожен забудовник має заплатити близько 70 тисяч доларів лише за те, щоб просто збудувати будинок і здати його в експлуатацію. Тому прошу звільнити цього хабарника з посади. Тоді у нас з`явиться можливість працювати, заробляти гроші вдома, наводити лад у будинках, мати тут роботу.

Після цього представники забудовників зустрілись із заступником голови ДАБІ України Валерієм Філончуком.

Під час зустрічі будівельникам пообіцяли створити комісію, яка займеться розслідуванням діяльності Ігоря Мічуди на посаді керівника ДАБі у Рівненській області.

- Ми заявили про те, що існує така собі ГО "Асоціація будівельників" у Рівненській області, яка створена під бізнес Ігоря Мічуди. Він її використовує у власних інтересах та створенні тиску на забудовників. Спочатку вони пишуть фіктивні заяви про необхідність перевірок, а потім пропонують за гроші їх вирішення. Також нами було передано і інші факти щодо діяльності ДАБІ, міністр нам пообіцяв у створенні комісії до 10-15 березня.-наголосив Роман Курис.

Наразі забудовники повідомили, що чекатимуть створення комісії та повідомлять відомі їм факти корупції у поліцію. Якщо ж забудовників не почують, то за два тижні вони зберуть мітинг удвічі більший, до якого долучаться будівельники усієї Рівнещини.

 

Оксана КРАВЕЦЬ

 

 

 

Читайте також:

Погода, Новости, загрузка...
Loading...
  • Нові
  • Популярні
Loading...