Про автокефалію та звинувачення про втручання держави у церковні справи. Виступ Філарета в Рівному (відео)

11.01.2019, 22:27      Переглядів: 415

Вчора патріарх Київський Філарет очолив Подячний молебень у Свято-Покровському соборі у Рівному з нагоди надання томосу про автокефалію. У богослужінні взяв участь президент Петро Порошенко. 

ПРИЛІТ ПОРОШЕНКА ТА ПОВЕРНЕННЯ ПІДПИСАНОГО ТОМОСА: ПІДСУМКИ ПОДЯЧНОГО МОЛЕБНЮ В РІВНОМУ (ФОТО+ВІДЕО)

Філарет подякував за наданий томос Вселенському патріарху Варфоломію. 

- За те, що він пішов на такий важливий крок і виявив мудрість по відношенню до супротовників, які повстали проти нашої церкви та нашої незалежної Української держави. У той же час ми дякуємо нашому президенту, - наголосив він. - Попередні президенти теж багато робили для того, щоб отримати томос, але недостатньо. Натомість Петро Порошенко досягнув цієї мети. 

- Але Українська Православна Церква могла б і не статися, якби не було б Київсього патріархату. Тому що Київський патріархат 25 років стукав у ті самі двері Вселенського патріарха, але вони не відчинялися. А тепер відчинились. А чому? А тому що Бог створив такі умови, в яких Вселенський патріарх не міг вчинити інакше, - продовжив патріарх Філарет. - Тому насамперед дякуємо Богові за це.

За його словами, процес об`єднання українського православ`я тільки почався. 

- Але ми як вірили в те, що ми отримаємо томос у 92-му році, коли мало хто вірив, що це можливо, так само ми віримо в те, що ми об`єднаємо в Україні все православ`я в єдину українську православну церкву, з допомогою Божою. Бог теж створить такі умови, що всі прийдуть до складу Української православної церкви. Але нам треба працювати, разом із державою, - зазначив Філарет. 

- Нас часто звинувачують у тому, що держава нібито втручається у церковні справи. Держава не втручається. Але для держави не байдуже - буде в Україні незалежна православна церква чи ні. Якщо не буде в Україні незалежної церкви, то держави як такої теж не буде. Тому ми пов`язані - без української церкви не може бути української держави, а без української держави не може бути автокефальної церкви. Тому і церква і держава працюють у цьому напрямі разом, не втручаючись у справи одна одної. І це правильний шлях, Божий шлях, яким ми йшли до цього часу і будемо йти, - додав він. 

- Тому ми віримо у нашу остаточну перемогу, а наша остаточна перемога з одного боку - це прогнати зі сходу агресора - Росію, яка вбиває своїх братів-українців, а з іншого боку - об`єднати все українське православ`я. 

І ми віримо, що з допомогою держави, особливо Петра Порошенка, ми це досягнемо, - підсумував Філарет. 

Після цього Петру Порошенку було вручено орден апостола Андрія Первозванного, яким президента було нагороджено 15 грудня, коли був скликаний Об`єднавчий собор. 

 

 

Читайте також:

Погода, Новости, загрузка...
Loading...
  • Нові
  • Популярні
Loading...