Ситуація стає критичною, - колишні працівники Дубенського будинку-інтернату скаржаться на шалений тиск та масове звільнення в закладі

06.12.2018, 14:38      Переглядів: 847

До редакції порталу «ЧаРівне.інфо» звернулись колишні працівники Дубенського будинку-інтернату для громадян похилого віку та інвалідів Рівненської облради. Вони надали журналістам звернення, копії яких пообіцяли направити до директора департаменту соцзахисту Рівненської ОДА Шамака О.О., голови Дубенської міської ради Антонюка В.М., обласній профспілці, в якому зокрема йдеться про те, що адміністрація закладу в особі директора закладу Ігоря Римара та його заступника Олександра Нартюка нібито залякує колектив, здійснює на нього тиск та намагається помститися працівникам за підтримку іншого кандидата на посаду директора.

Крім того, наголошують у зверненні, «через шалений тиск та нелюдське ставлення адміністрації масово звільняються працівники».

- Так, за останній час такого керування звільнилось майже чотири десятка працівників, а новоприбулі на їхнє місце, подекуди не витримують допрацювати в таких умовах й півдня, і теж звільняються. Саме через таке ставлення до людей ми звинувачуємо наше керівництво в доведенні до обширного інсульту прямо на робочому місці і в подальшому, як наслідок, до смерті завгоспа інтернату, - йдеться у зверненні.

Особливо цинічним та підлим, вважаємо, звільнення, на нашу думку, організоване адміністрацією, сумлінної працівниці, мами трьох дітей, єдиної годувальниці у сім’ї, при цьому їй навіть не дали змогу надати жодних пояснень, що є, без сумніву, незаконно, - додають працівники.

Також, заявляють працівники, у закладі нібито залишаються працювати наближені до адміністрації та родичі керівництва.

Наразі ж п’ятеро працівників оскаржують своє звільнення у Дубенському міському суді.

Напруга у закладі зростає, наше терпіння вичерпується, ситуація стає критичною, що неминуче призведе до трудового конфлікту, йдеться у зверненні.

Зазначимо, що завтра на сесії облради будуть розглядати питання стосовно обрання директора закладу. На цю посаду претендують Ігор Римар та Гордій Гордійчук.

До слова, про Дубенський будинок-інтернат портал «ЧаРівне.інфо» писав раніше, коли його очолював Юрій Горбачук. Зважаючи на виявлені численні порушення у його роботі, він був звільнений у лютому 2016 року. Потім заклад очолював Григорій Шумейко, Ігор Римар керує інтернатом вже рік, тож депутати можуть продовжити з ним контракт, незважаючи на те, що, як зазначають у зверненні, за нього віддали лише один голос, коли він був кандидатом на посаду директора.

НА ПОСАДУ КЕРІВНИКА ЗАКЛАДУ, ДЕ ЗНУЩАЛИСЯ НАД ДУШЕВНОХВОРИМИ, – ТРИ ПРЕТЕНДЕНТА

- Вважаю, що я був звільнений безпідставно за свою громадську позицію, адже неодноразово виступав на телебаченні. Римар примусив всіх людей звільнитися. А п’ять чоловік, найбільш принципових, звільнив за статтею. Більше того ми очікуємо, що будуть ще звільнення. Натомість залишаються лояльні до Горбачука працівники. Всі схеми розкрадання, які були при Горбачуку, залишаються, – заявляє колишній працівник закладу Микола Лисенко. – Тому ми хочемо, щоб депутати звернули увагу на те, що діється в закладі. Вважаємо, що таке недолуге керування призвело до п’яти смертей підопічних. Треба обов’язково сказати, що Римар та його заступник Нартюк, колишній правоохоронець, використовують свої зв’язки у правоохоронних органах. На нас був тиск з боку місцевої прокуратури й слідчих МВС… Вважаємо також, що коли було голосування за директора закладу, то це були політичні домовленості. На першій сесії не набрали необхідних голосів ні Шумейко, ні Римар, ні Нартюк. Але потім вони набрали голоси. Римара підтримувало БПП, а Нартюка – «Радикальна партія», ми зробили собі такий висновок, можливо, він хибний. 

На фото Ігор Римар - справа 

Нам вдалося поспілкуватися із заступником директора Дубенського будинку-інтернату Олександром Нартюком. Він розповідає, що підтримка у нинішнього директора Римара підтверджена голосуванням більшістю колективу. Усе, що наведено у зверненні, називає «маячнею» та каже, що на адміністрацію закладу «зводять наклеп».

- Людям це потрібно для власної самооцінки. Адміністрація звільнила п’ять чоловік за порушення трудової дисципліни. Зокрема про те, що Ви говорите – про маму трьох дітей, то вона перебувала нетверезою на робочому місці. Це підтверджується відповідним актом лікаря. Інші працівники були звільнені за згодою сторін. Працівники, які надали Вам звернення, були звільнені за систематичне невиконання своїх обов’язків. Ніякої помсти ніхто не переслідує. Це все наклеп. А написане - абсурд. Вони не хочуть, аби директором був Римар, тому на нього виливається весь цей бруд. Їм і попередні керівники не подобалися… Що стосується летальних наслідків з підопічними, про що йдеться у зверненні, то наведу один приклад. Йшов п’яний чоловік, це наш підопічний, та потрапив під потяг. Яка, скажіть, вина у цьому адміністрації? Ми вживаємо заходи – намагаємося нетверезих не випускати із закладу. Інший випадок. Чоловік викинувся з вікна другого поверху. Він свідомо готувався до цього, він хворів… Родичів керівництва у нас немає, близьких - так само. Це все їхні вигадки. Ми нікого не вигнали, і на їхнє місце ні родичів, ні близьких керівництва не взяли, - каже Олександр Нартюк. 

 

 

Денис ГРИЩУК 

 

 

Читайте також:

Погода, Новости, загрузка...
Loading...
  • Нові
  • Популярні
Loading...