Від позитиву до шоку водіїв: Рівненщина стала останнім регіоном, де побував «некерований автобус-привид» (фото)

25.11.2018, 17:53      Переглядів: 1204

Рівненщина стала п’ятим і останнім регіоном, куди приїхав незвичний «автобус-привид», який був створений у рамках другого етапу соціального проекту поліції «Керуй». До цього автобус «без водія» побував у Полтаві, Сумах, Миколаєві, Хмельницькому. А презентували його два тижні тому у Києві.

Усередині автобуса, до боків якого приєднали деталі транспортних засобів, які були учасниками дорожньо-транспортних пригод, знаходиться водій. Проте у салоні його практично не видно.

- Цю акцію ми розпочали ще рік тому. Першим етапом було виготовлення соціального ролику, в якому брали участь українські зірки. Ми нагадували водіям, що не потрібно порушувати правила дорожнього руху. На авто ми клеїли їм наліпки з написом – наприклад, «Відповідальний водій», або «водій, який завжди користується ремнями безпеки». Вирішили продовжити акцію. Ідея була саме така – нагадати учасникам дорожнього руху про дотримання правил, викликавши у них емоцію. Складається враження, що автобус – некерований, що у нього за кермом немає людини, що у нього немає душі, і що він не думає про те, що відбувається за автобусом, він не думає про людей, які його оточують і йому все одно, чи стане він причиною якоїсь дорожньо-транспортної пригоди, - розповіла заступник директора Департаменту комунікації Нацполіції Ольга Атаманова.

У кожному з регіонів шляхом надісланих у Фейсбук історій обирали найкращих водіїв країни. Головні критерії відбору: стаж – не менше п`яти років, відсутність фактів порушення правил дорожнього руху та історія самого претендента. Усього найкращих водіїв буде 10 (5 – у регіонах та 5 – у Києві). Зокрема на Рівненщині кращою водійкою стала багатодітна мати Орися Примак. Нагородження відбувалося у Новоукраїнці біля будинку сімейного типу, який, власне, родина Примаків й створила.

- Коли ми на дорозі, то ми відповідаємо не лише за себе, але й за тих, хто їде позаду, попереду. Треба передбачати багато різних ситуацій. Машина для мене – це як один із релаксів. У мене таке відчуття, що дорога у мене забирає негатив. Я – завжди спокійна за кермом. Автомобіль – це як один із моїх особистих просторів, це частина мого життя, це продовження мого життя, – ділиться Орися Примак.

Цікаво, що прийомним дітям у родині Примаків з досягненням повноліття дарують сертифікати на водійські курси.

Орися Примак наголошує, що на сьогодні є дуже низькою культура водіїв.

- Дуже непроста ситуація на дорогах. Водії мало дотримуються правил, поспішають нервують, обганяють. Інколи не звертають уваги на дорожні знаки, які зустрічаються їм на дорозі, - констатує водійка. 

Саме тому завдяки таким прикладам водіям вкотре хочуть наголосити на важливості дотримання правил дорожнього руху.

- Хочемо, аби цей рух набував активності та масштабності. І щоб керувати відповідально стало мейнстримом. Щоб люди думали, коли сідають за кермо, що вони керують не лише своїм транспортним засобом, але й своїм життям, - говорить Ольга Атаманова.

Вона додає, що водії по-різному реагували на таку дивину – хтось позитивно, а когось "автобус-привид" шокував.

Завершиться акція наступного тижня у Києві.

 

 

 

Денис ГРИЩУК 

Читайте також:

Погода, Новости, загрузка...
Loading...
  • Нові
  • Популярні
Loading...