Смерть немовляти у райлікарні на Рівненщині. Заввідділення від коментарів відмовилась

09.11.2018, 23:35      Переглядів: 1370

У Березнівській райлікарні тиждень тому під час пологів померло немовля. Тепер родина звинувачує у недбалості лікарів, батько написав вже заяву у поліцію, де просить притягнути лікарів до відповідальності. Завідувач відділення Еліна Піддубна відмовилась надавати коментар журналістам.

Правоохоронці дізнались про цей випадок під час моніторингу соцмереж. У Фейсбук про смерть немовляти написала Анна Бондаренко.

21-річну Наталію доставили до лікарні вранці 2 листопада. За словами її свекрухи пані Галини, пологи у неї розпочалися о четвертій ночі. Жінка просила лікарів зробити їй кесарів розтин, однак ті не погодилися й вирішили витягувати дитину за допомогою вакуумної екстракції (це спеціальна операція, коли плід витягується за допомогою вакуумного екстрактора). Свекруха породіллі пані Галина розповіла, що пологи приймала завідувач відділення Аліна Піддубна.

За її словами, Наталія почувала себе добре, напередодні їй робили УЗД, ніяких патологій, мовляв, не виявили.

- Дитя – 3100, хлопчик. Там все тім’ячко зняте, вирвате. Це його так тягнули наживо. Вона просила і всі просили зробити їй кесарів розтин, проте лікарі їй сказали: «Народиш сама!», - говорить пані Галина.

- А якщо повториться знову, хай прийде у пологовий, і ми все зробимо безкоштовно, так говорила лікар Піддубна, - запевняє вона.

Саме завідувачка відділення Еліна Піддубна, яку й рідні породіллі звинувачують у недбалості, не захотіла коментувати смерть немовляти для журналістів. Зазначила, що буде надавати свідчення виключно правоохоронним органам. Відомо лише, що попередньо дитина померла від асфіксії (удушення).

- Ми собі будемо коментувати там, де потрібно. Я вже була на телебаченні. Мені радості від цього мало. Я так само переживаю. Для чого мені бути на всіх телеканалах? Розумію, що кожне моє слово може бути використане проти мене. Я виходила з тієї ситуації, для вирішення якої мене викликали у пологовий зал, - заявила лікарка.

Еліна Піддубна

Пояснювати ситуацію за неї взявся її чоловік, головний лікар Березнівської райлікарні Василь Піддубний:

- Єдиним способом вирішення цього питання було накладення вакуумного екстрактора. Цим способом у нас володіють два лікаря. Молода лікар покликала на допомогу завідуючу, яка прийняла таке рішення. Це спосіб, яким родорозрішають дітей, – говорить Василь Піддубний. – А для кесарського розтину є покази, є перелік, відповідно наказу, а люди цього не знають і думають, що його можна просто замовити… Дитина опустилась і щось пішло не так. І тоді треба було родорозрішати через такий спосіб екстракції дитини. І тут досвідчена людина прийняла на себе останню дію, і її зробили винною. Половина родини від мами розуміють, що сталось і так себе не ведуть, а інша частина – від батька – вже призначила винного. Проте чи були винні – встановить комісія, а документи відправлять до поліції.

За словами головного лікаря, в останній час кожного року у цій райлікарні фіксується по 4 смерті мертвонароджених немовлят на 800-900 новонароджених. 

Василь Піддубний

Не з’ясованим залишається той факт – чому лікарі приховали смерть немовляти. Начальник Березнівської поліції Андрій Кушик зазначає, що це є обов’язком лікарів.

- Про таку ситуацію вони повинні завжди повідомляти. Відповідно в рамках даного кримінального провадження на обласне управління охорони здоров’я скеруємо матеріали щодо прийняття заходів дисциплінарного впливу до адміністрації даного закладу, - каже Андрій Кушик.

- Хай би цей поліцейський сказав, на що він посилається. Такого нормативного документа, за яким ми мали б інформувати про смерті новонароджених, або про мертвонароджених правоохоронні органи, не існує в природі. Скільки перед тим було, ніхто нікого не інформував, - заявив головний лікар рай лікарні Василь Піддубний.

За фактом смерті немовляти проводиться розслідування за частиною 2 статті 140 Кримінального кодексу України (неналежне виконання медиками своїх обов’язків). За це лікарям загрожує у разі доведення їхньої вини до трьох років позбавлення волі.

- Буде призначено ряд експертиз. Підготовлені клопотання до суду на проведення експертиз та вилучення ряду документів, - розповів Андрій Кушик.

Андрій Кушик

До слова, як повідомив Андрій Кушик, два роки тому на Березнівщині був схожий випадок, проте правоохоронці закрили справу у зв’язку з недоведенням вини працівників медичного закладу.

 

 

 

 

Денис ГРИЩУК

Читайте також:

Погода, Новости, загрузка...
Loading...
  • Нові
  • Популярні
Loading...