Експерт дала нові пояснення щодо смерті хлопчика, у якій обвинувачують екс-лікаря: Дитина хворіла на рак крові

09.11.2018, 12:14      Переглядів: 1084

У Рівненському міському суді заслухали одну з експертів Харківського обласного бюро судово-медичної експертизи, яке давало висновки щодо смерті 5-річного Миколи Антонюка, який помер у Рівненській обллікарні. У смерті хлопчика його рідні звинувачують лікаря Костянтина Думановського.

У режимі відеоконференції заслухали експерта-гістолога Аллу Колодько, інші два експерти – Сербіненко та Кравченко – не з’явились, причини неявки суду не повідомили, також був відсутній і адвокат обвинуваченого лікаря Думановського Борис Савчук.

- Він мені передзвонив і сказав, що у нього якісь проблеми, сказав, що не може бути присутнім у суді. Але я згідний проводити засідання, - заявив обвинувачений.

Причина неявки потерпілої – вона знаходиться у лікарні через вагітність.

Представник потерпілої сторони не заперечував проти засідання.

Експерт під час дачі показів заявила, що у померлої дитини був гемобластоз, тобто захворювання крові: «Я можу лише відповісти на запитання – яку патологію я знайшла у дитини, але я ніяк не можу надати інформацію про належність чи неналежність виконання лікарем своїх обов’язків. На мою думку, у дитини було захворювання крові», - сказала Алла Колодько.

- Особисто я не побачила ознак хвороби Крона (хвороба, яка вказувалася в останній експертизі, авт.). Справа в тому, що маючи те обладнання, яке у нас є в наявності, можливо, я не змогла виявити якісь інші зміни, які були б характерними для захворювання Крона, - додала вона.

Рівень Вашого обладнання дозволяє провести дослідження у повній мірі? – прокурор.

Думаю, що дозволяє, але є ще людський фактор. Справа в тому, що на тлі масивної інфільтрації органів незрілими клітинами, могли бути і інші прояви, але я їх не побачила, скажімо так... У моєму заключенні морфологічних ознак захворювання Крона немає, – експерт.

Чи прослідковували Ви причини захворювання і про що вони вказували? Які були причини хвороби, а не наслідок? – прокурор.

Ті висновки, які я побачила, могли свідчити про те, що в дитини був гемобластоз, вроджених вад я не побачила… Були морфологічні зміни, що характерні для захворювання крові, - експерт.

Ви можете сказати, від чого захворів хлопчик – це набуте захворювання чи зараження? – прокурор.

Це не входить у мою компетенцію. Я не можу сказати, чому він захворів на рак крові, - експерт.

Чи було у вас так, що знаходили чи підтверджували хворобу Крона?

У мене таких досліджень не було, - експерт.

У справі оголосили перерву. Наступне засідання призначили на 4 грудня, 14.30, з повторним викликом експертів.

Прокурор заявив клопотання стосовно додаткового дослідження висновків експерта Колодько. А саме просив суд витребувати висновки гістологічного дослідження.

- Її висновки (експерта Колодько, авт.) добре відрізняються від загальних висновків. І ми вперше за три роки почули про захворювання крові. Тому наполягаємо, щоб суд витребував цей висновок, - каже захисник потерпілих Ярослав Коноплястий.

Він додав, що покази експерта Колодько «істотно» відрізняються від висновків раніше проведених експертиз.

Нагадаємо, в останньому висновку Харківського обласного бюро судово-медичної експертизи йшлося про те, що лікар Думановський недооцінив дійсний стан дитини, але в той же час стверджується, що «він не міг передбачити перебігу хвороби». Прокурор Бородавка назвав висновки «неоднозначними та такими, що не можуть підтвердити вину лікаря чи його виправдати».

Захисник потерпілих Коноплястий заявив, що «відповіді в експертизі суперечили одна одній». Відтак, й було оголошено клопотання щодо залучення експертів для додаткового пояснення висновків експертизи.

Родичі ж померлого хлопчика не вірять цій експертизі, запевняючи, що хвороби Крона у дитини не було.

Нагадаємо, лікар Костянтин Думановський обвинувачується у смерті 5-річного хлопчика, якого привезли до обласної дитячої лікарні увечері 2 листопада 2015 року, а на ранок він помер. За словами активістів та родичів померлої дитини, лікар не надав належної медичної допомоги. Натомість Думановський своєї вини не визнає, більше того він через суд поновлювався на роботі.

 

 


Денис ГРИЩУК

Читайте також:

Погода, Новости, загрузка...
Loading...
  • Нові
  • Популярні
Loading...