Як здобувалась медаль, хто підтримував та яким було повернення додому - ветеран АТО Андрій Усач розповів про участь в Іграх Нескорених (ІНТЕРВ`Ю)

07.11.2018, 11:51      Переглядів: 646

Ігри Нескорених цьогоріч проходили в австралійському місті Сідней з 20 по 27 жовтня. Участь в змаганнях взяв ветеран із Рівненщини Андрій Усач. Учасник АТО розповів порталу «ЧаРівне.інфо», чому вирішив випробувати себе у цих Іграх та що для ветеранів означають ці змагання, а також поділився враженнями від Ігор та розповів про свою «золоту» медаль.

Спочатку розкажіть про самі змагання? Хто брав у них участь?

Це були міжнародні змагання серед військових ветеранів. Українська команда бере участь у них другий рік. У перший раз змагання проходили у Канаді. Цього разу в Австралії. А через два роки будуть в Амстердамі. Загалом участь в змаганнях брали 18 країн світу. І слід зауважити, що кожна країна мала різну кількість учасників. Значно більше учасників мали Австралія, Канада, США, Франція, Великобританія. А решта країн, такі як Україна, Польща, Афганістан, Грузія, мали по 15 учасників. Інші – ще менше. 

Як взяти участь у цих змаганнях?

Минулого року я пробував, але не потрапив до збірної. Окрім того що слід було підготувати перелік документів та заповнити анкету, треба було пройти ще регіональні відбори – у Львові та Києві. У травні нас усіх збирали у Києві, і серед цих кандидатів обиралися учасники збірної.

Сильною була конкуренція?

Я б не назвав це «конкуренцією». Адже це були не конкуренти, а побратими. Можливо б, кандидатів було б більше, але не всі ще знають про ці змагання.

Чому вирішили взяти участь в Іграх?

Коли лежав у госпіталі, то були думки пов’язати своє життя з якимось видом спорту. Коли почув про цей проект, то, звісно, захотілося спробувати. Із запропонованих видів спорту – легка атлетика, плавання, велоспорт, гребля, пауерліфтинг та стрільба з лука, враховуючи травми та поранення, я вирішив випробувати себе саме зі стрільби з лука. 

Скільки часу та де тренувалися?

Тренувався в основному у м. Березне. Потім, коли їздив до Львова та Києва, то тренувався там. Тренування, можливо, зайняли місяць. Планую займатися цим й надалі.

Розкажіть про свою медаль.

Медаль не була для мене основною ціллю. Це як хороший бонус. Так, звичайно, медаль легко не здобувалася. Спочатку навіть важко було тримати лук, не те, щоб стріляти з нього. Але було велике бажання та велика ціль. Хотілося чогось досягати. Дуже завдячую тренерам, які вкладали душу і здоров’я. Завдяки їм ми досягнули результату.

Загалом якими враженнями можете поділитися від цих Ігор?

Під час змагань бачив інших ветеранів із пораненнями, бачив їхню жадобу до життя, до боротьби. Нині, на жаль, багато ветеранів покінчують життя самогубством, стають залежними від алкоголю та наркотиків, а цей проект створений саме для того, щоб не допускати того, щоб ветерани, які повертаються з війни, ганьбили своє життя.

Учасників Ігор підтримував міністр МВС Арсен Аваков, також був присутній начальник Нацполіції Сергій Князєв. Які слова підтримки казали?

Так, вони до нас приїжджали під час тренувальних зборів. Підтримували нас морально та фінансово. Але не лише вони підтримували нас. Були також міністр оборони, різні спортсмени, артисти й президент. Також приходили і звичайні люди. 

Фото Департаменту комунікації МВС

Як Вас зустрічали удома?

Дуже тепло та позитивно. Це було дуже приємно. А коли приїхав додому, то найприємніше було побачити свою дружину та доньку.

Вас зустрічала велика кількість телекамер. Може, відчувалась певна зірковість?

Ні. Я звичайна людина. Для мене немає значення, скільки камер та які телеканали знімали.

Яке значення, на Вашу думку, мають такі змагання для самих ветеранів?

Ветерани війни серед суспільства – це своє суспільство, братерство. І завдяки таким проектам ми об’єднуємося не лише всередині країни, але й починаємо спілкуватися з військовими з інших країн. Це нам допомагає не розламуватися, а навпаки більше об’єднуватися.

Відразу після Ігор Ви поїхали на Схід?

Так, на деякий час їздив до хлопців на Схід. Наразі я уже вдома.

 

 

 

 

Спілкувався Денис ГРИЩУК

Фото Фейсбук

 

Читайте також:

Погода, Новости, загрузка...
Loading...
  • Нові
  • Популярні
Loading...