Мітинг під поліцією, присвячений пам’яті Катерини Гандзюк: Система так просто не здасть своїх, не відступиться, тому маємо бути готові до всього

05.11.2018, 12:34      Переглядів: 880

Вчора під обласним управлінням Нацполіції у Рівному провели мітинг-реквієм, присвячений активістці та радниці мера Херсона 33-річній Катерині Гандзюк, яка померла вчора вранці у опіковому відділенні лікарні Києва після численних операцій. На Катерину напав невідомий 31 липня та вилив на неї літр сірчаної кислоти. Активістка дістала 40 % опіків тіла. Після цього вона перенесла 11 операцій. Спочатку у поліції кваліфікували справу як «хуліганство», потім під тиском громадськості перекваліфікували у «нанесення важких тілесних», пізніше – «замах на вбивство». Тепер справу розслідують як «закінчене умисне вбивство».

Правоохоронці затримали за підозрою у цьому нападі Миколу Новікова, проте за браком доказів його згодом відпустили.

Як повідомив начальник Нацполіції Сергій Князєв у Фейсбук, тепер у слідства є п’ятеро підозрюваних, серед них – організатор та виконавець.

Замовників, за його словами, розшукує СБУ та Генпрокуратура.

Власне, рівняни й прийшли під стіни поліції – аби знати, хто є замовниками цього брутального нападу.

Присутні ділилися думками та говорили про неможливість правоохоронної системи забезпечити дотримання права громадян на їхній захист. 

Катерина Гандзюк була одногрупницею рівненського громадського діяча Дмитра Якимця:

- Дуже рідко, коли зустрінеш настільки ерудовану людину, настільки сміливу, я б сказав безстрашну, і водночас комунікабельну та просту. Не є таємницею, що вона найбільше воювала з представниками поліції. І там, в Херсоні, і в Києві. Напевно, тому по всій Україні збираються саме біля Нацполіції. Замах перетворився на звіряче вбивство, у нас в Україні, в 21-му сторіччі, коли людину, жінку настільки по-звірячому вбивають. Нехай земля їй буде пухом. Нехай Господь прийме її у своєму царстві, - поділився він.

- Ми маємо усі до цього бути готові. Насправді присутні тут – громадські активісти, правозахисники, журналісти – ми приречені збиратися з таких приводів, дуже неприємних приводів. Тому що система просто так не здасть своїх, вона не відступиться. В якийсь момент у тих, хто буде стояти на її шляху, можуть бути зламані ноги, постріли в спину, погрози, згорілі авто, може бути будь-що. Але ми маємо бути готові до цього. Ми повинні робити все, щоб зло було покаране, і міняти систему, вона не повинна бути такою, якою є зараз, - каже активіст Зураб Кантарія.

- Ми так довго розділяємо нашу державу. Херсон – ніби так далеко, але він насправді – близько. Таким чином ми показуємо, що Рівне теж знає та відчуває, співпереживає, і так само, як і інші міста вимагає від цієї системи дати нарешті відповідь. Якщо вже в таких гучних справах нічого не відбувається, то що можна говорити про долі тих мільйонів людей, які нічого не можуть зробити? – каже продюсер телеканалу «UA: Рівне» Інна Білецька.

- Як вже було сказано, ми зібралися через безкарність, правоохоронні органи мають розслідувати злочини, а вони цього часто не роблять. У даному випадку ми зіштовхнулися з брутальним порушенням прав людини, тому що коли Катерину Гандзюк облили сірчаною кислотою, то поліція довгий час не допитувала свідків. А зараз достеменно невідомо, хто є замовником. На жаль, Катерина Гандзюк стала, на жаль, черговим символом боротьби за права, за гідне громадянське суспільство, - розповідає координаторка та юристка Громадської приймальні Української Гельсінської спілки з прав людини Марія Цип’ящук.

Подібні акції пройшли й в інших містах країни.

Фото Громадське

 

 

Денис ГРИЩУК 

 

Читайте також:

Погода, Новости, загрузка...
Loading...
  • Нові
  • Популярні
Loading...