У Рівненській області запроваджують нову соціальну послугу - патронат над дитиною

17.10.2018, 15:10      Переглядів: 2444

 

Сьогодні в Обласному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді розповіли про запровадження на території Рівненської області нової соціальної послуги – патронату над дитиною. Управлінці соціальної сфери області та представники організації-розробника системи патронату над дітьми розповіли про переваги, перспективи та виклики запровадження цього соціального інституту.


На заході були присутні директор Рівненського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ананій Бучак, начальник Служби у справах дітей Рівненської облдержадміністрації Віктор Марчук та два спеціаліста, які завітали до Рівного з Києва. Тренер за Програмою підготовки кандидатів у патронатні вихователі та керівник Рівненського обласного фонду “Наше майбутнє” Людмила Рибчук та менеджер проекту “Сімейний патронат” міжнародної благодійної організації “Партнерство “Кожній дитині” Лариса Стрига.

Патронат над дитиною є розробкою міжнародної благодійної організації “Партнерство “Кожній дитині”, підтримана державою та вже успішно запроваджена у громадах 13-ти регіонів України.


Україна приєдналася до числа країн, що затвердили національну стратегію деінституалізації. Проте її виконання є неможливим шляхом простого закриття інтернатних закладів – це вимагає створення якісних альтернатив: послуг на рівні громади для підтримки вразливих сімей з дітьми, якою і є патронат над дитиною.
За принципом, ця послуга подана як візит на літо до бабусі з дідусем. Доки батьки вирішують свої проблеми, а держава допомагає їм у цьому, про дітей дбатимуть в іншій сім’ї, щоб не травмувати психіку дитини.


Патронат над дитиною передбачає опіку, виховання та реабілітацію дитини у сім’ї патронатного вихователя у період подолання її батьками або ж особами, які їх заміщають, складних життєвих обставин.


Експерти вважають, що такого роду послуга дає шанс сім’ї, яка потрапила в важкі життєві обставини, посилити її потенціал до належного виховання дитини, та уникнути потрапляння дитини в інтернат.

Якщо ж сім’я все ж таки не виявляє потенціалу до змін та бажання повернути дитину у рідний дім, для неї обов’язково знаходять саме СІМЕЙНУ альтернативу – опікунів, прийомних батьків, усиновлювачів. При цьому рішення щодо її подальшої долі ухвалюється з огляду на те, що є найкращим саме для конкретної дитини. Таким чином, за будь-яких обставин дитина уникає інтернатних закладів, які у багатьох країнах світу визнані травматичною для дітей практикою.


Станом на 31 грудня 2017 року у базі даних Рівненської області перебувало 1740 дітей-сиріт.
Актуальним питанням запровадження патронату над дитиною у Рівненській області є пошук, відбір та навчання безпосередніх патронатних сімей, що складаються з патронатних викладачів та їх добровільних помічників.


Важливим є те, що дітей не довіряють аби кому. Кожна сім’я, яка хоче надавати відповідну послугу проходить відбір за певними критеріями.


До слова: у Рівненській області було подано 17 заяв на кандидатуру патронатної сім’ї, але кожна з них отримала відмову, так як має ряд невідповідностей. В одних це заборгованість по оплаті комунальних послуг, в інших неналежні умови проживання та інше.


На запровадження послуги патронату в законі ‘’Про Державний Бюджет України на 2018 р.’’ передбачена субвенція місцевим бюджетам в сумі 58 855.1 грн.
Оплата послуги з патронату над дитиною складається з:
• Соціальної допомоги на утримання влаштованої під патонат дитини обсягом у два прожиткові мінімуми для дитини відповідного віку на місяць;
• Грошове забезпечення за надану патронатним вихователем послугу в розмірі 5-ти прожиткових мінімумів для працездатних осіб. Однак, при влаштуванні 2-х і більше дітей віком до 1 року, неповнолітньої вагітної, дитини з ВІЛ, грошове забезпечення збільшується на 10% за кожну дитину та категорію.
• Сплата єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за патронатного вихователя.


Якщо ви виявили бажання стати патронатним вихователем, вам необхідно до соціального закладу за місцем проживання подати такі документи:
• Заяву;
• Копію паспорта громадянина України;
• Копію трудової книжки (у разі наявності);
• Висновки про стан здоров’я кандидата у патронатні вихователі та осіб, які проживають разом з ним, складені за форою згідно з додатком 5 до Порядку провадження органами опіки та піклування діяльності, пов’язаної із захистом прав дитини, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 вересня 2008 р. №866;
• Довідку про відсутність судимості, в тому числі членів його сім’ї, які досягли чотирнадцятирічного віку і проживають разом з кандидатом у патронатні вихователі;
• Копію документа, що підтверджує право власності або користування житловим приміщенням;
• Письмову згоду на влаштування дитини в сім’ю кандидата у патронатні вихователі усіх членів його сім’ї, які проживають разом з ним, в тому числі дітей, які досягли такого віку та рівня розвитку, що можуть її висловити.

Софія СТАСЮК

Читайте також:

Погода, Новости, загрузка...
Loading...
  • Нові
  • Популярні
Loading...