У Рівному назвали найбільш збиткове комунальне підприємство - результати дослідження

18.10.2018, 15:05      Переглядів: 1464

Чи є комунальні підприємства Рівного ефективними? Про це розповіли на підсумковій презентації дослідження місцеві активісти. Крім того представили шляхи покращення ефективності комунальних підприємств.

У рамках дослідження було проаналізовано фінансовий стан 24 комунальних підприємств за 2016-17 роки.

Як розповів експерт з питань адвокації В’ячеслав Долід, у 2017 році ефективність підприємств зросла на 16 %, порівняно із 16-им роком. Водночас КП володіли майном на загальну суму понад 400 млн. гривень, а це на 79, 3 % менше, ніж у 16-му році. 

У 2017 році найбільші інвестиції отримало КП «Рівнеелектроавтотранс» - понад 47 мільйонів гривень (з міського бюджету), але разом з тим це підприємство погіршило свої результати діяльності, ставши збитковим. Якщо порівнювати з іншими обласними центрами, які аналізувалися (це також міста Хмельницький, Чернігів, Івано-Франківськ та Кропивницький), то лише в Рівному це підприємство є збитковим.

Позитивним явищем діяльності підприємств активісти назвали те, що лише 4 з 24 стали збитковими. Найбільший збиток – понад 3 млн. гривень – понесло «Рівнеелектроавтотранс», хоча у 2016 році воно було прибутковим – прибуток складав понад 1,5 млн. гривень. Збиток інших підприємств є незначним.

- Це в тому числі може бути пов’язано з тим, що понад 22 мільйони гривень «Рівнеелектроавтотранс» витрачає у неконкурентний спосіб (при закупівлях, авт.), це той резерв, який би міг в умовах економії допомогти поліпшити ефективність підприємства, - пояснює голова ГО «Центр Цівітас» Володимир Зіль.

- Одна з причин пов’язана з тим, що зросли витрати на закупівлю тролейбусів, а доходи залишаються ті самі, - додає В’ячеслав Долід.

Активісти запропонували рецепти покращення ефективності підприємств – проведення тендерних закупівель, контроль цих закупівель, а також відкритість та прозорість та звітність підприємств.

До слова, найбільшу економію при публічних закупівлях демонстрували – «Рівнеелектроавтотранс», «Рівненський міський трест зеленого господарства» – 11% (78 мільйонів грн.) та 13 % (6, 3 мільйона грн.) відповідно. 

 

 

 

 

 

Читайте також:

Погода, Новости, загрузка...
Loading...
  • Нові
  • Популярні
Loading...