Для захисту прав в ІТТ: у Сарнах презентували новітню систему інтерв`ювання та відеоспостереження над затриманими

16.10.2018, 18:07      Переглядів: 2019

Сьогодні у райвідділі поліції у Сарнах була презентована новітня система забезпечення прав затриманих (з англійської – custody records), яка дозволяє виявити порушення прав громадян під час перебування в ізоляторі тимчасового тримання.

Така система вже діє у Дніпрі та Херсоні, а від серпня й – у Сарнах.

При розробленні даної системи взяли британський досвід. Коштів на це держава не виділяла – представники громадських організацій – ініціаторів системи – кажуть, що закордонні донорські організації погодились на виділення грошової допомоги. Мова йде про кілька мільйонів гривень. Проте далі все залежить від того, чи знадобиться така система державі, говорить виконавчий директор ГО «Експертний центр з прав людини» Юрій Бєлоусов.

Для забезпечення роботи системи введені нові посади інспекторів за дотриманням прав затриманих. Таких у Сарненському ізоляторі працюватиме четверо, з них – троє жінок.

- Опитуємо затриманих – чи не вчинялись стосовно них якісь протиправні дії з боку поліції. Якщо такі дії є, то ми це фіксуємо на відео, анкету опитування завантажуємо у нашу систему, а далі повідомляємо відповідні органи, прокуратуру, - каже інспектор Тетяна Магеровська.

- Раніше затримана особа приймалася в ізолятор за документами, були короткі запитання. А наразі є можливість шляхом інтерв’ювання з’ясувати, що було з цією особою, починаючи від фактичного затримання на вулиці до поміщення в ізолятор – чи застосувалася сила, чи є тілесні ушкодження, чи бачила вона адвоката, чи знають близькі особи, де вона перебуває, де роз’яснювалися їй права. Інтерв’ю фіксуються на відеозапис. Вся інформація щодо затриманого вводиться в електронну базу, - розповідає Юрій Бєлоусов.

- Чому ми обрали Сарни? Бо тут вже є новий ізолятор. Тут не треба вкладатись у якісь косметичні ремонти. Так само і в Херсоні. Ми йшли по шляху мінімізації витрат. Донорський фонд дозволяє запустити ініціативу, а далі ми очікуємо, що держава буде допомагати, - каже Юрій Бєлоусов.

Ініціатори введення системи зазначають, що при успішному проходженні практика буде розповсюджена по всіх регіонах. Але перед тим проаналізують, чи ефективною є ця система.

 

 

 

 

 

Денис ГРИЩУК

Читайте також:

  • Нові
  • Популярні