Віталій Шабунін з мішком грошей розповідав рівнянам про корупціонерів

12.10.2018, 15:12      Переглядів: 654

 У Рівному презентували результати експертного дослідження, про те, скільки податків платить кожен рівнянин.

На майдані Незалежності встановили тематичну виставку, де за допомогою інфографіки пояснювали перехожим наповнення держбюджету та розподіл податків самих рівнян.  Для того, щоб рівняни змогли уявити, скільки податків вони сплачують і як у грошовому вимірі виглядає корупція, на виставці було встановлено мішки з грошима з відповідним до них описом.

- Корупціонери з’їдають не державні гроші, а обкрадають усіх нас. І чиновники не мають права говорити, що «я відремонтував школу, я добився ремонту дороги», - каже  голова правління ГО “Центр протидії корупції” Віталій Шабунін. - Значна частина українців переконані, що їхні потреби (освіту,медицину,безпеку,пенсії і таке інше) держава забезпечує безкоштовно з певних міфічних «державних коштів». Однак насправді всі ці напрями фінансуються податками самих громадян. Тобто безкоштовних державних послуг і «сервісів» взагалі не існує. Політики таким чином дурять нас з вами і залазять нам у кишені. 

Як наголошує експерт Центру соціально-економічних досліджень «CASE Україна» Микола Малуха, в  країні панує міф про те, що існують якісь державні гроші, які генерує або держава, або державні підприємства. І відповідно влада їх розподіляє за певною справедливістю: комусь більше, комусь менше. Насправді 73% бюджету України наповнюється завдяки податкам простих українців.

- З усіх податків Рівненщини за три роки вистачить, аби зробити повноцінний якісний ремонт усіх навчальних закладів, капітальний ремонт робіт. Три чверті цієї суми вистачить також і для того, аби побудувати сучасні лікарні.- говорить Микола Малуха, експерт Центру соціально-економічних досліджень «CASE Україна».

Для наочного показу в «CASE Україна» розробили калькулятор, де кожен може розрахувати, скільки він вклав в розвиток держави.

Цей калькулятор повністю анонімний. Не реєструючись, потрібно просто ввести суму своєї зарплати, і калькулятор вам вираховує, по-перше, скільки держава у вас взяла, а по-друге, яким чином перерозподілено ваші гроші по різним видаткам.

Оксана КРАВЕЦЬ

 

 

Читайте також:

Погода, Новости, загрузка...
Loading...
  • Нові
  • Популярні
Loading...