Шабунін розповів рівнянам, скільки податків вони сплачують

12.10.2018, 12:22      Переглядів: 566

 Цього року жителі Рівненщини сплатять 19,1 млрд грн податків, а це приблизно 6,25  грн за годину з кожного працюючого мешканця області. «Безоплатна» освіта обійдеться пересічному рівнянину в 5,8 тис. грн за рік, а за чиновницький апарат країни він заплатить 2,2 тис. грн. 

Громадська організація «Центр соціально-економічних досліджень – CASE Україна» провела експертне дослідження, що дає відповідь на питання «Яка ціна держави для громадян?».

- Не існує ніяких державних коштів, усі кошти - це наші з вами податки, - наголошкє  голова правління ГО “Центр протидії корупції” Віталій Шабунін.-   Кожен третій громадянин у Західному України переконаний, що він не оплачує державні послуги. Це найгірший показник, окрім Києва. Велика частина українців, в тому числі рівнян переконані, що їхні потреби (освіту, медицину, безпеку, пенсії тощо) держава забезпечує безкоштовно з певних міфічних «державних коштів». Однак насправді всі ці напрями фінансуються податками, які сплачують самі громадяни. 

Згідно з експертним дослідженням, середньостатистичний працюючий мешканець Рівненщини має середню зарплатню 5 997 грн на місяць, що дорівнює 72 тис. грн на рік.  Після сплати податків він отримає чистого доходу 54,5 тис. грн.

- З усіх податків за три роки вистачить, аби зробити повноцінний якісний ремонт усіх навчальних закладів, капітальний ремонт робіт. Три чверті цієї суми вистачить також і для того, аби побудувати сучасні лікарні.- говорить Микола Малуха, експерт Центру соціально-економічних досліджень «CASE Україна».

«Перед тим, як виплатити зарплатню роботодавець сплачує за працівника податок на доходи фізичних осіб і єдиний соціальний внесок, але ж ці гроші йдуть з того, що заробив громадянин. Потім пересічний українець сплачує податки в магазині за придбані товари, а це податок на додану вартість, акцизи та імпортне мито. Сукупно ці всі податки і формують 73% центрального і місцевих бюджетів, якими розпоряджаються чиновники та перерозподіляють їх на послуги з освіти, медицини, пенсійного забезпечення і т.д.», – говорить Микола Малуха, експерт Центру соціально-економічних досліджень «CASE Україна».

 

Оксана КРАВЕЦЬ

Читайте також:

Погода, Новости, загрузка...
Loading...
  • Нові
  • Популярні
Loading...