Майже місяць сам не дихав: 2-річного хлопчика, який захворів на правець виписали додому

11.10.2018, 11:43      Переглядів: 819

27 серпня дитина з Корецького району потрапила в інфекційне боксоване відділення Рівненська обласна дитяча лікарня. Відразу як почалися судоми, дитину забрали у відділення анестезіології та інтенсивної терапії.

Як розповідають в управлінні охорони здоров`я РОДА, місяць хлопчик перебував на штучній вентиляції легенів.

- Лікарі вводили протиправцеві імуноглобулін та сироватку. Хлопчик тривалий час перебував без свідомості з порушенням серцево – судинної та дихальної систем.- каже завідувач відділення анестезіології та інтенсивної терапії обласної дитячої лікарні Микола Хоружий.- Згодом дитину перевели у неврологічне відділення. Наразі всі симптоми нівельовані, хлопчик одужав та виписаний додому у задовільному стані. Медики справилася з цим викликом успішно. Було компенсовано дихальні розлади та серцево – судинну недостатність, судоми.

Як відомо, все сталося випадково. Дитина, бігаючи по дорозі, впала та пошкодила коліно. Через деякий час батьки занепокоїлися, бо хлопчик не міг відкрити рота, гарно поїсти та закидав голову. Діагноз “правець” ошелешив родину. Варто зазначити, що хлопчик був не щеплений.

Наразі в області лише 42,8 % малюків до року вакциновані від дифтерії, кашлюка та правця. Лікарі наголошують, що усім варто замислитися над низькими показниками щеплень у Костопільському, Острозькому, Радивилівському районах та у містах Дубно та Вараш. До слова, це був справжній виклик для лікарів, оскільки подібний випадок захворювання на правець зафіксовано на Рівненщині приблизно 15 років тому.

 

Читайте також:

  • Нові
  • Популярні