Рівне - столиця крафтового пива: «Броварня на Грушевського»

04.10.2018, 10:55      Переглядів: 2332

Редакція «ЧаРівне.інфо» розпочинає серію публікацій про рівненські пивоварні, які варять виключно крафтові сорти пива. Їх у нашому місті близько десяти. А тому, Рівне можна впевнено називати столицею авторського пива.

Ми розкажемо рівнянам, як готується бурштиновий напій, чим відрізняється авторське пиво від звичайного та покажемо тих, хто його готує.

Що таке крафтове пиво?

Крафтове пиво - це пиво, зварене за класичною технологією, з води, солоду та хмелю, але з додаванням в його рецептуру інших інгредієнтів: спецій, трав, ягід, фруктів і т.д. Крафтове пиво - це політ фантазії, творчий порив бровара. Крафтове пиво вариться невеликими партіями і реалізується, в основному, локально.

Перша пивоварня, яку ми вирішили відвідати – «Броварня на Грушевського»

 

Паспорт пивоварні

  • Сортів пива - більше 10. З яких 7 основні
  • Вартість пива - 64- 68 гривень за літр
  • Об`єм пивоварні – 500 літрів
  • Місце знаходження: м. Рівне, вул. Грушевського, 77

Єдина у Рівному жінка-пивовар

Ольга Боярська єдина у Рівному жінка-пивовар. У «Броварні на Грушевського» працює три роки. Окрім неї на пивоварні працює четверо чоловіків. Вони допомагають з пивоварінням. 

- На той час я навчалась у Києві, спочатку хотіла бути виноробом, а на 5 курсі вирішила іти працювати саме пивоваром. Я дуже люблю свою роботу, можливо інколи вона буває дещо складною фізично як для жінки, але я з усім справляюсь.

Пиво від «Броварні на Грушевського»

У закладі варять більше 10 сортів пива, 7 з яких основних : Shvas Beer Pils, Shvas Beer Original Pilsner, Shvas Beer Dunkel, Shvas Beer Ale, Shvas Beer Weiss, П`яна вишня,Shvas Beer Special. До деяких крафтових сортів додають незвичні інгредієнти: корицю, апельсин, вишню, імбир, ароматні трави та спеції.

Як розповідає пивовар Ольга Боярська, найкращий рецепт пива «Солод, холод, вода та любов пивовара».

За лаштунками броварні

Будь-яке виробництво пива розпочинається з правильних інгредієнтів.

Спочатку виготовляється сусло, з якого вже потім, після процесу бродіння, отримується пиво. Власне тут відбувається старт процесу приготування напою.

Кожен сорт пива має свою рецептуру й програму приготування.

У кожного сорту пива процес бродіння відбувається по-різному. Загалом, від самого початку виробництва і до моменту, коли його можна вживати, минає близько 25 днів.

Термін зберігання крафтового пива у скляній тарі, розлитого за допомогою спеціального пристрою без можливості потрапляння повітря – 3 тижні. Термін скорочується до кількох днів, якщо пиво наливають у пет-пляшку і туди потрапляє повітря.

Як наголошує пивовар, найбільший ворог пива – це повітря.

- Потрапляючи в пиво, кисень згубно впливає на його смак і запах. Тому, якщо вам принесли бокал з цим напоєм, раджу перш за все звертати увагу на піну, - ділиться Ольга Боярська. - Адже у якісному пиві має бути присутня піна. Саме вона служить таким собі бар`єром й не дозволяє кисню потрапляти до напою.

У "Броварні на Грушевського" встановлена спеціальна система автоматичного безконтактного розливу, яка мінімізує контакт продукту з повітрям. Після наливу в пляшці відбувається спінювання – шапка піни піднімається і виштовхує повітря, а вже потім відбувається закупорювання.

 

Від пива не повніють. Міф зруйновано

Ольга Боярська розвіяла міф про те, що ті, хто п`є пиво набирають вагу.

- Насправді у пиві дуже мало калорій, а зайву вагу набирають не від самого напою, а від їжі, яку вживають разом чи після пива. – наголошує пивовар.

Найпопулярнішим сортом пива тут є Waiss (Пшеничне).

*на правах реклами

Оксана КРАВЕЦЬ

 

 

Читайте також:

  • Нові
  • Популярні