Скасовані дозвільні документи та незгода мешканців багатоповерхівки: хто та що будуватиме на Гагаріна? (ФОТО)

02.10.2018, 17:21      Переглядів: 2356

У Рівному біля 16-поверхового будинку на вулиці Гагаріна, 22 розпочалося будівництво незрозумілого об’єкту.

Забудовник запевняє, що там буде 3-рівнева стоянка для автомобілів відкритого типу, натомість, жителі будинку впевнені, що там зводять новий торговий центр, до речі, про це заявляє також начальник Управління ДАБІ у Рівненській області Ігор Мічуда. Наразі на об’єкт були скасовані містобудівні умови та обмежені. Забудовник оскаржував рішення ДАБІ через суд. І програв його.

Хто і що будує, і чому проти цього виступають мешканці 16-поверхівки, з’ясовував журналіст порталу «ЧаРівне.інфо».

Як вже було зазначено, мешканці багатоповерхівки, яка була зведена у 2015-му році і яку будував Рівненський МЖК, категорично проти будівництва. Власне, з цього приводу й подавали різноманітні звернення до обласної ДАБІ та начальнику ДАБІ України Олексію Кудрявцеву.

А минулого тижня мешканці будинку прийшли на сесію Рівнеради та попросили депутатів допомогти їм повпливати на забудовника, а також виділити їм землю на прибудинкову територію. До речі, замовником будівництва є Рівненський МЖК, який очолює Сергій Пандрак, а інвестором – компанія «Рівнеміськбуд», керівником якої є екс-депутат Рівнеради Станіслав Рязанов.

Як повідомив міський голова Рівного Володимир Хомко, він вже дав доручення розібратися в цій ситуації. На сесії було прийнято рішення про створення депутатської комісії, яку очолюватиме депутат Людмила Туровська.

Але ще до висновків комісії міський голова вже назвав будівництво незаконним.

- Люди обурені, що у них немає дворової території, але вони ж не зверталися. Кожен будинок зобов’язаний звернутися, виготовити документи. Як я чув з їхніх слів, то земля знаходиться у МЖК, то тепер буде проблема з МЖК. Ми не можемо розірвати договір одноосібно. Я вже дав доручення з цим розібратись. Комісія має дати свої пропозиції, - заявив Володимир Хомко. 

«Все для автомобілів». Чому мешканці проти?

Мешканці багатоповерхівки виступають проти будівництва – бояться, що у разі зведення стоянки зросте рівень загазованості та шуму. Разом із тим, як пояснили вони нам, згодні йти на перемовини, проте якщо враховуватимуть їхні інтереси.

- Повз наш будинок будуть проїжджати чужі машини. Збільшується кількість машин, які їздитимуть біля наших вікон. Немає ні тротуару, ні дороги, ні прибудинкової території. Ми хочемо, щоб нам надали територію, і не забирали дорогу, яка веде до під’їзду… Нам не потрібне таке парко-місце за такі гроші. За гроші, які озвучувались (а це близько 10 тисяч доларів), неможливо придбати парко-місце… Поки що нам ніхто нічого не пропонував, - мешканка 16-поверхівки Юлія Іванцова.

- Їм (забудовникам, авт.) відмовили у наданні всіх дозволів. Але якимсь чином вони подали на СС1. Назвали його «відкрита стоянка для автомобілів», хоч такого терміну не існує, як мені пояснили будівельники. Почали будувати ще у травні. Перед початком будівництва з нами зустрівся Сергій Пандрак. Пояснив, що це буде двоповерхова стоянка і хто буде бажати, то зможе за низькою ціною придбати собі цю стоянку. Але за ту ціну, яку вони кажуть (а це від 10 до 11 тисяч доларів), молодим сім’ям вона не треба. До речі, Пандрак пропонував нам стати інвестором, вклавши кошти. Ми почали бити на сполох, коли почався будуватися третій поверх. Як виявилось, у них немає ніяких дозволів, всі містобудівні умови та обмеження скасовані, це ми дізнались з відповідей ДАБІ, адже подавали запити. Тому ми хочемо, щоб з Рівненським МЖК розірвали договір оренди на землю. А з цієї землі виділили нашу прибудинкову територію. Крім того хочемо, щоб нам дали місце для паркування автомобілів. Це може бути виділено місце й за будинком. Що стосується цієї конструкції, то хай вирішують відповідні органи. Можливо, воно й не буде нам заважати, якщо воно буде збудовано згідно будівельних норм та вимог. Можливо, забудовник безкоштовно нам виділить перший поверх, або за символічну ціну, адже воно ж із не занадто дорогого матеріалу будується, - голова ОСББ Гагаріна, 22 Галина Похильчук.

- Не залишається місця для озеленення території. Під час будівництва повирізали всі дерева. З дороги тепер несеться шум та пил. Уявіть, який буде рівень загазованості, коли на цю стоянку почнуть їхати усі машини. Для мешканців будинку мали побудувати однорівневу стоянку. А тепер біля нас набудували мийку, заправку, і ще хочуть стоянку збудувати. Яким чином це дозволила міська влада – мені незрозуміло. Нам постійно світить у вікна яскраве світло. Весь пил та мило йде у двір. До речі, з мийкою те саме було – казали одне, а збудували – інше. Чому Пандрак не прийшов і не запитав в ОСББ? Вони собі нахабно це будують. Мене найбільше засмучує рівень шумової та пилової засміченості. А тут живуть переважно сім’ї з дітьми. Що стосується законності, то ви все знаєте – у нашій країні достатньо комусь занести певну суму і ти вже матимеш законні підстави. Як на мене це будівництво мало б бути припинене. А якщо продовжене – то з врахуванням екологічних норм, – мешканець будинку на Гагаріна, 22 Костянтин Іванцов.

- Ми – проти. Ви самі бачите, яка тут маленька прибудинкова територія. Тут – постійний рух машин. Дітям немає де гратися. Звичайно, хочемо, щоб все привели у норми. Що будується – незрозуміло. Вони кажуть – заплатимо штраф і будуємо далі. Але ж так не вирішується питання. Крім того ми не очікували, що біля нас виросте така будівля. А поруч ще й газова котельня, - мешканка будинку Марія.

Мешканцям запропонують гаражі за зниженою ціною, - Пандрак. 

Керівник МЖК Сергій Пандрак заперечує те, що на цьому місці будуватимуть новий торговельний центр. Каже, що будуватимуть лише три поверхи.

- Все, що тут будується, будується згідно Генерального плану, який пройшов через сесію Рівнеради. Згідно ДБН, ця споруда – це гараж наземний відкритого типу. Ця споруда будується саме для мешканців 16-поверхового будинку (до речі, єдиного у місті такої висотності). Зараз розповідають, що тут будується якийсь торговельний центр, але ні – будується те, що я казав. Те, що мешканцям пропонують купити ці парко-місця за 10 тисяч доларів – це брехня. Стоянки будуть відкритими – зі шлагбаумом. Тут буде три заїзди. Коли споруда буде введена в експлуатацію, то Рязанов, як інвестор, або ті гаражі реалізує, або здасть в оренду. Якщо буде реалізовано більше 50 %, то тоді ми, як замовник, створимо автогаражний кооператив, коли люди отримають свідоцтво на право власності на гаражі, то ми реєструємо цей кооператив. Тоді замовник МЖК відмовляється від цієї земельної ділянки. Тоді і споруду передамо на баланс новоствореного кооперативу. У першу чергу гаражі пропонуватимуться мешканцям за зниженою ціною. Ми би дуже хотіли, щоб весь перший поверх придбали мешканці цього будинку, про що в нас є письмова домовленість з інвестором. Чи законне будівництво – може визначити тільки суд. Власне, через суд ми й намагалися скасувати рішення обласної ДАБІ про зупинення містобудівних умов та обмежень. За надуманим приводом суд задовольнив їхній позов. Але ми будемо подавати апеляцію. Паралельно будемо подавати заявку на міську архітектуру з проханням видати нам нові містобудівні умови та обмеження. А якщо вона нам їх не видасть, то ми і на неї (міську архітектуру, авт.) будемо подавати до суду. А взагалі за цю споруду, щоб будувати, з нас вимагали 20 тисяч доларів хабара. А я хабарів не даю. Нам постійно ставлять палки у колеса. Ми будуємо згідно чинного законодавства, не порушуючи закон. Наразі об’єкт готується до зими. Потрібно об’єкт законсервувати. Тому роботи будуть продовжуватися, але сама споруда будуватися не буде. Хоча ми дуже хотіли до 1 січня 2019 року здати об’єкт в експлуатацію. Але нам чинять перешкоди.

Будівництво – незаконне, дозвільних документів немає – ДАБІ, ДАБК

В обласній ДАБІ та міській ДАБК кажуть, що в забудовника наразі немає жодних дозвільних документів, за це будуть притягувати до відповідальності.

- На даний момент будують невідомо що, а на паспорті пишуть – «багаторівнева стоянка». Жодного дозвільного документа на даний момент у них немає, адже були видані дозвільні документи – містобудівні умови та обмеження – на багаторівневу автостоянку, які в ході планової перевірки були скасовані обласною ДАБІ. Забудовники подали оскарження до суду. Перша інстанція відмовила їм повністю у позові, визнавши, що ДАБІ вчинила правильну дію. Наскільки мені відомо, ДАБК винесла адміністративний припис на представника МЖК… Можу ствердити, що з технічної точки зору зовні споруда схожа на торговий центр, - начальник обласної ДАБІ Ігор Мічуда.

- Будівництво – незаконне, дозвільних документів немає. МЖК, яке є замовником будівництва, притягнуто до відповідальності (сума стягнення складає 27 615 гривень), вручено припис про зупинення будівельних робіт, наразі триває перевірка виконавця будівельних робіт (яким є пан Рязанов), за результатами якої буде складено протокол, і очевидно, що притягнуто до відповідальності, - в.о. начальника міського ДАБК Микола Дядюсь.

Будівництво буде продовжене, – інвестор

Попри всі заборони та заяви від інспектуючих органів про незаконність споруди, інвестор в особі Станіслава Рязанова, планує продовжувати будівництво.

- Це будівництво категорії СС1, в такому разі подається лист про початок будівництва. Цей лист ми подали в обласну ДАБІ. Начальник ДАБІ Ігор Мічуда нахабно бреше, заявляючи, що будівництво – незаконне, і кажучи, що там будується торговельний центр. Там буде стоянка на три поверхи, з трьома заїздами. Буде побудована за останніми будівельними нормами. Зверху на даху будуть рости дерева. Це такий західний варіант. А що стосується мешканців будинку, то хто вони такі? Спочатку були задоволені, поки не втрутились Галина Петрівна (Похильчук, голова ОСББ, авт.) та Ігор Мічуда. І почали всю цю ситуацію розкручувати. Все ж робиться через війну Мічуди та Немеша (депутат Рівнеради, авт.). Це будівництво не має стосунку до Немеша, хоча мене всі питають – чи будую для нього. Наразі ми подали апеляцію до суду. Крім того чекаємо, чи буде МЖК подавати на нову видачу містобудівних умов та обмежень. Будівництво буде продовжене. Але на цей час будівництво призупинене, - заявив Рязанов.

 

 

 

 

Денис ГРИЩУК

Читайте також:

  • Нові
  • Популярні